Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Qualcomm zaprezentował modem LTE z pobieraniem do 1,2 Gb/s

Qualcomm zaprezentował modem LTE z pobieraniem do 1,2 Gb/s

LuiN 22 Lutego 2017 12:59

11 0

qualcomm gps wide

Qualcomm zaprezentował drugą generację swojego gigabitowego modemu LTE. Snapdragon X20 LTE oferuje przepustowość dochodzącą do 1,2 Gb/s.

Snapdragon X20 LTE jest pierwszym na świecie modemem LTE Cat. 18, pozwalającym na agregację do 5 pasm 20 MHz dla danych pobieranych i do dwóch pasm po 20 MHz dla danych wysyłanych. Daje to maksimum na poziomie 1,2 Gb/s dla danych pobieranych i 150 Mb/s przy wysyłaniu oraz obsługę nawet 12 jednoczesnych strumieni danych.




Producent bardzo poważnie podszedł do tematu telefonów Dual SIM - usługi IMS oraz Ultra HD Voice (kodek EVS) będą dostępne dla obu kart zainstalowanych w telefonie. Tym samym tryb Dual VoLTE już wkrótce trafi pod strzechy.

Obsługa ponad 40 pasm częstotliwości LTE (w tym nawet Band 14, 600 MHz) sprawia, że nowy modem oferuje ponad 1000 kombinacji różnego typu agregacji pasm i sprawdzi się w każdej sieci komórkowej naszego globu.

Snapdragon X20 LTE będzie częścią układów SoC planowanych na początek 2018 roku. A więc prawdopodobnie następców nadchodzącego wielkimi krokami Snapdragona 835. Nowego modemu spodziewać należy się zarówno w najlepszych na rynku smartfonach, jak i w najwydajniejszych routerach LTE. Układ produkowany będzie w procesie technologicznym 10 nm.

Źródło tekstu: Qualcomm     
Źródło zdjęć: Qualcomm

Dodaj do:

Tagi: qualcomm | snapdragon x20 lte

w sumie: 25
  • 0

    6. ~Radekkkkkkk  2017-02-22 13:44:45  host: 89-67-55-57.dynamic.chello.pl

    Co z tego... żeby chociaż był na rynku pełnowymiarowy router z LTE cat.6 (już o 9 czy 12 nawet nie marzę). Coś w stylu TP-Link Archer MR200 - z dobrym zasięgiem i przepustowością Wi-Fi ac i możliwościami skorzystania z przekierowania portów, ustawienia domeny dynamicznej czy postawieniu w domu dobrego serwera multimedialnego. Te wszystkie pseudo modemo-routery wielkości paczki papierosów nie nadają się do domków jednorodzinnych w których nie ma możliwości podłączenia internetu na kablu. Zapewne operatorzy takich urządzeń zwyczajnie nie potrzebują. Stworzenie takiego układu z LTE cat.6 - bez zbędnej wielkiej mocy obliczeniowej, 4 rdzeniowej grafiki itp oraz z max 512MB ram kosztowało by grosze - a jednak nie ma takiego układu i tym samym routera. Po co mi Snapdragon X20 z LTE cat.18 w telefonie skoro i tak nie skorzystam z tego a na telefonie sieci domowej nie stworzę.

  • -1

    7. ~Bukas  2017-02-22 13:59:57  host: ejl165.internetdsl.tpnet.pl

    Radek-jest-e5186(sam mam od pół roku),dwr-966 a więc nie mów,że nie ma

  • -1

    8. ~Radekkkkkkk  2017-02-22 14:22:04  host: 89-67-55-57.dynamic.chello.pl

    Guzik tam jest :-) @Bukas nie obsługuje dynamic dns (przynajmniej na softach naszych rodzimych operatorów) Niby w jakimś ostatnim sofcie od operatora LMT jest DDNS ale nie wiem jak z przekierowaniem portów. Poza tym miałem okazję sprawdzić ten router u siebie w domu - te wewnętrzne antenki do Wi-Fi mają tak "magiczny zasięg" że na piętrze Wi-Fi ledwo 1 kreskę łapie (nadmienię, że postawiłem sobie do testów zwykłego TP-Linka TL-WR-841 za 79 PLN na sofcie DD-WRT i mam bez problemu 50%-60% zasięgu Wi-Fi na piętrze. Co do D-Link DWR 966 LTE - nie wiem, nie miałem okazji sprawdzić ale chętnie poczytam dzisiaj w internetach. Dzięki za info.

  • 0

    9.  2017-02-22 14:22:36

    Zgadzam się z biedą z routerami z CAT.6 i wyżej, operatorzy nie są zainteresowani pobieraniem danych przez klientów z dużymi szybkościami, celowo tłumią na nie popyt. A LTE2100 to chyba z dostępnych routerów to tylko agreguje Netgear AC810. Wysokie szybkości pobierania to tylko są w reklamach, a w życiu pasmo nie jest z gumy. A przeglądając wpisy w sieci to nawet posiadając router z CA, funkcja ta najczęściej działa "słabo" i niestabilnie !! Potwierdzają to także moje własna obsrwacja z E5186.

  • -1

    10. ~~  2017-02-22 14:22:46  host: eei69.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ~Długa droga u nas w PL do agregacji wiecej niż 3 pasm.

  • 0

    11.  2017-02-22 14:29:32

    @3 A szkoda, bo dziś ich sieci mają takie możliwości, a za rok inne. Rozumiem, że za rok muszę następne 500zł wyłożyć na kolejny MiFi dający oczko lepszą agregację?

  • 0

    12. ~Hotelarz  2017-02-22 14:59:32  host: user-94-254-138-187.play-internet.pl

    To jest kombajn http://tlp.is/cph

  • -1

    13. ~Bukas  2017-02-22 15:19:40  host: ejl165.internetdsl.tpnet.pl

    @12-czekam na cenę, bo netgear potrafi dać po kieszeni-1200zł?

  • 0

    14.  2017-02-22 15:31:12

    @12, Hotelarz - on nie ma LTE 800 MHz.

  • 0

    15. ~Radekkkkkkk  2017-02-22 15:40:15  host: 89-67-55-57.dynamic.chello.pl

    @12 - no ale wymiary 10x10x2cm nie zwiastują dobrego zasięgu Wi-Fi - dobrze że jest jedno wyjście ethernet (ciekawe czy z prędkością 1000mbps) może będzie można przekierować cały zakres portów na zwykły router jak do kablówki.

    @13 Sądzę że minimum 1500pln

  • -1

    16. ~Bukas  2017-02-22 15:58:22  host: ejl165.internetdsl.tpnet.pl

    Radek- U mnie działa bardzo dobrze(w dwu piętrowym domu), zresztą nie spodziewaj się super zasięgu po innych-każdy router musi spełniać normy promieniowania i maksymalna moc jest narzucona.Jeżeli masz problemy z zasięgiem to kup sobie ubiquiti ap lr.

  • -1

    17. ~Bukas  2017-02-22 15:59:49  host: ejl165.internetdsl.tpnet.pl

    Prqgmatyk-jeżeli jesteś daleko od nadajnika to praktycznie zapomnij o agregacji

  • 1

    18. ~  2017-02-22 16:12:12  host: public-gprs385382.centertel.pl

    Ciekawe jak miałoby działać VoLTE dla obu kart SIM skoro potrzebny jest brand operatora? Dla dwóch kart z tej samej sieci będzie działać, ale z różnych sieci?

  • 0

    19. ~  2017-02-22 19:07:01  host: user-94-254-131-209.play-internet.pl

    Ten Huawei B618 to ciekawa propozycja nie mniej jednak nie jestem pewien czy będzie szybciej internet chodził niż w E5180.

    A co do tego modemu z artykułu to ciekawe czy w Polsce będą nadajniki na równocześnie 5 pasm. Może do tego czasu wejdzie 5G?

  • 1

    20. ~~  2017-02-22 20:46:45  host: eei69.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @18 W przyszłości VoLTE ma być natywnie obsługiwane. Potrzebne tylko konfigi w romach tak samo jak są np. APN do neta.

  • -2

    21.  2017-02-22 22:51:10

    VoLTE też operatorzy nie są zainteresowani. Po co zapychać sobie LTE jak mają full wolnego GSM i UMTS. VoLTE obsługuje natywnie każdy nowy telefon, a to jest celowe działanie z tymi dedykowanymi brandowanymi telefonami( np. S7 w O). LTE jest teraz w PL potrzebne dla ssaczy internetu. Opy wrócą do VoLTE mocnej po wyłączeniu GSM, a narazie to jest to super temat dla portali, hobbystów i reklamy oczywiście.

  • 1

    22. ~  2017-02-23 09:32:14  host: public-gprs386581.centertel.pl

    @21 tak, tak. Zapychanie LTE rozmową 12kb/s gdzie do dyspozycji jest 300Mb/s w agregacji? Full wolnego 2G i 3G? To czemu Play wyciął już 10MHz z 3G, albo N! testowało LTE2100? A jak natywne telefony z VoLTE mają łączyć się z IMS operatora skoro "nie wiedzą" jak? Natywnie może i jest, ale sprzętowo, a w oprogramowaniu nie. Cały świat by jednym chórem uruchamiał VoLTE tylko na brandowanych telefonach? Nawet operatorzy działający tylko z siecią LTE?

  • 1

    23. ~  2017-02-23 09:34:29  host: public-gprs386581.centertel.pl

    @21 zresztą tak samo było z rozmowami w 3G czy też z dostępem do LTE. Też najpierw słuchawki od operatora.

  • 0

    24. ~Coxxi  2017-02-24 09:14:57  host: 89-65-211-59.dynamic.chello.pl

    Bzdura, tyle w temacie

  • 0

    25. ~Alan  2017-02-24 09:17:01  host: 89-65-211-59.dynamic.chello.pl

    Ja już przełączam w telefonie, tablecie z LTE na 3G, bo mniej 3G jest zapchany. Wszyscy zapylają na LTE i jest katastrofa.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-23-20-35-9.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

~Filtr przeciwspamowy | 2017-08-23 21:43:30

Filtr przeciwspamowy


patronas | 2017-08-23 21:42:52

nie lubie lambo wole ferrari


adacomp | 2017-08-23 21:41:44

100% była to N8110 w 1997 roku bo na rynku było ona od 1996 roku :)Może pomyliłeś wlo z N8110i która była pokazana w 1998 roku i potem...


~Cálm7 | 2017-08-23 21:40:54

137 dlaczego na mój nick jest blokada? Narozrabiałeś


~Càlm7 | 2017-08-23 21:38:19

Ale jaja:-D

Ankieta

Jak oceniasz nową ofertę Internetu mobilnego Orange?

Orange: Nowa oferta Internetu mobilnego

 

Zobacz wynik | Opinie (7)

Archiwum Ankiet