Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Qualcomm zaoferował Komisji Europejskiej ustępstwa w sprawie nabycia NXP

Qualcomm zaoferował Komisji Europejskiej ustępstwa w sprawie nabycia NXP

orson_dzi 9 Października 2017 11:38

4 2

qualcomm snapdragon

Qualcomm chce kupić firmę NXP Semiconductors. Transakcja warta dziesiątki miliardów dolarów wzbudza obawy Komisji Europejskiej.

NXP Semiconductors to holenderska firma zajmująca się produkcją półprzewodników. Qualcomm chce ją przejąć za ogromną kwotę 38 mld dolarów. Komisja Europejska przekłada wydanie zgody na transakcję w obawie o możliwe wykorzystywanie przez Qualcomm dominującej pozycji na rynku, m.in. do zwalczania konkurencji i podnoszenia cen. Komisja bezterminowo przesunęła czas na podjęcie decyzji w tej sprawie.
Chcąc załagodzić sytuację i przekonać do siebie Komisję Europejską, Qualcomm zaproponował ustępstwa w kwestii transakcji. Dokumenty w tej sprawie firma przekazała 5 października, ale ich szczegóły nie są jeszcze znane.

W międzyczasie Komisja Europejska czeka na informacje zwrotne na temat transakcji od konkurentów i klientów obu firm. Wszystko w trosce o zachowanie odpowiedniej równowagi na rynku.

Źródło tekstu: Reuters; wł     

w sumie: 5
 • 0

  1.  2017-10-09 12:07:54

  Orson, wydaje mi się, że tu raczej chodzi o ustępstwa a nie koncesję...

 • 0

  2.  2017-10-09 12:16:44

  @1 Routers pisał wprost o koncesji. "Qualcomm has offered concessions in an attempt to allay EU antitrust concerns"

 • 0

  3.  2017-10-09 12:24:07

  W tym kontekście właśnie zdecydowanie bardziej pasuje tłumaczenie "concessions" jako "ustępstwa". Zauważ, że to słowo ma kilka znaczeń.

 • 0

  4. ~piokuk  2017-10-09 12:29:03  host: apn-46-76-95-151.dynamic.gprs.plus.pl

  Termin "koncesja" ma w języku prawnym określone znaczenie. Zgadzam się z przedmówcami, że chodzi tu raczej o ustępstwa w toku prowadzenia negocjacji nad przejęciem przez podmiot Q podmiotu NXP.

 • 2

  5.  2017-10-09 12:35:04

  Ok, zmienione,

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-156-85-167.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Który producent jako pierwszy wprowadzi do sprzedaży zginane smartfony?

LG też ma swój zginany wyświetlacz OLED

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet