Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Qualcomm tworzy ultrasoniczne skanery odcisków palca

Qualcomm tworzy ultrasoniczne skanery odcisków palca

msnet 28 Czerwca 2017 08:21

2 0

fingerprint

Nowe czytniki linii papilarnych będą działały przez wyświetlacze, wodę, a nawet metal, będą więc mogły być umieszczone w dowolnym miejscu smartfonu.

Samsung cały czas pracuje nad czujnikiem biometrycznym odczytującym układ linii papilarnych, który mógłby być zintegrowany z wyświetlaczem. Rozwiązanie miało się znaleźć w obecnych flagowcach firmy, jednak nie będzie go nawet w nadchodzącym Galaxy Note 8. Tymczasem amerykański producent chipsetów zapowiada Qualcomm Fingerprint Sensors, czyli wykorzystujące technologię Snapdragon Sense ID nowe, rewolucyjne skanery linii papilarnych, które mogłyby rozwiązać problem Samsunga, Apple'a i innych producentów smartfonów.
Innowacyjność nowego rozwiązania firmy Qualcomm polega na tym, że przygotowywany przez nich sensor można umieścić w dowolnym miejscu smartfonu. Potrafi on odczytać układ linii papilarnych przez wyświetlacz o grubości do 1,2 mm, inny rodzaj szkła o grubości do 0,8 mm oraz przez metal o grubości do 0,525 mm. Dodatkowo wykorzystanie technologii ultrasonicznej sprawia, że czytnik ten będzie działał także pod wodą, co w przypadku dostępnych obecnie na rynku rozwiązań jest niemożliwe. Czujniki nowej generacji Qualcommu wykorzystują fale dźwiękowe, które odbijają się od skóry użytkownika, umożliwiając w ten sposób odczytanie linii papilarnych. Takiemu rozwiązaniu wilgoć nie szkodzi.

Nowa technologia Qualcommu ma być dostępna dla partnerów OEM firmy jeszcze w tym miesiącu, jednak komercyjnego wykorzystania nowych sensorów nie należy się spodziewać wcześniej, niż w pierwszej połowie 2018 roku.

Źródło tekstu: BGR.com, wł     
Źródło zdjęć: huffpost.com

w sumie: 2
  • 0

    1. ~Calm7  2017-06-28 08:36:47  host: aaut104.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czujniki linni papilarnych, skanery tęczówek oka, kiedy wprowadzą funkcję rozpoznawania głosu?

  • 0

    2.  2017-06-28 09:10:06

    Takie wszystko super naj naj a stary dobry pin jest prawie nie do złamania i w każdej chwili można go zmienić a odcisk palca? Ile aple miał problemów bo nie zgodził się na odblokowanie telefonu terrorysty a przy odcisku dołożyli by jego palec do telefonu i po problemie. No chyba, że własnie chodzi o to aby człowiek czuł się pseudo bezpiecznie a jak służby potrzebują dostępu do twojego telefonu to na siłę paluch do tel. i po problemie.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-195-11.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy używasz dodatkowego oprogramowania zabezpieczającego na urządzeniu z Androidem?

Google Play Protect słabo chroni przed złośliwym oprogramowaniem

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet