Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Qualcomm Snapdragon 615 - tanie 8 rdzeni

Qualcomm Snapdragon 615 - tanie 8 rdzeni

LuiN 20 Maja 2014 13:31

4 2

Qualcomm rozpoczyna masową produkcję swoich pierwszych ośmiordzeniowych procesorów - Snapdragon 615. Uzupełnią one lukę pomiędzy Snapdragonami 400 i górnopółkowymi 64-bitowymi procesorami zaplanowanymi na koniec tego roku.




64-bitowe Snapdragony 810 i 808, wyprodukowane w procesie technologicznym 20 nm, zobaczymy dopiero zimą, już teraz natomiast spodziewać możemy się zapowiedzi smartfonów i tabletów opartych o pierwszy ośmiordzeniowy, 64-bitowy procesor Qualcommu - Snapdragon 615, z grafiką Adreno 405 i zintegrowanym modułem LTE.


Nowe portfolio chipsetów Qualcommu będzie zawierało tanie ośmiordzeniowe jednostki (Snapdragon 610 i 615), umożliwiające ich zastosowanie w smartfonach w cenie poniżej 163 dolarów.


Zobacz: Jeszcze wydajniejsze 64-bitowe Snapdragony

Źródło tekstu: DigiTimes, wł     

w sumie: 25
  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    6. ~Dupelek  2014-05-20 14:15:04  host: n10-04-03.opera-mini.net

    Ale wszyscy wiedzą, że do bani są baterie i nie podnosi się alarmu. Wystarczy zdjąć charakterystykę ładowania i wszystko jasne. Ale kto to w końcu ruszy?

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    7. ~Staszi  2014-05-20 14:23:24  host: ptcnat.t-mobile.pl

    Nikomu nie zależy na dłuższej żywotności baterii. To nie jest celem biznesowym.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -3

    8. ~dj1910  2014-05-20 14:34:28  host: ip-91-193-144-112.ip.amg.net.pl

    A co za problem ładować telefon co dwa dni ? Ładowarką (poza zwykłą sieciową) może być komputer, samochód, są ładowarki przenośne za grosze. Nie ma sensu więc podnosić alarmu.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -4

    9. ~Kuzyn1920  2014-05-20 14:35:05  host: 92.60.132.22

    bedzie coś o lumi930 ?

  • Ten komentarz został ukryty.

    -3

    10. ~Dupelek  2014-05-20 14:44:25  host: n10-04-03.opera-mini.net

    A może coś o Lumii 2520.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    11. ~SeT  2014-05-20 14:53:15  host: bjd227.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czy to jakiś żart????!!!! 163 dolce a autor tego artykułu niezdrowo się podnieca że to "tanio". Widzę że i ta strona schodzi na psy!

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    12.  2014-05-20 15:15:49

    9, 10 - o obu urządzeniach pisaliśmy. 11, SeT - Poszperałem jeszcze trochę w temacie i widzę, że to cena końcowego smartfonu przy najniższym dostępnym wariancie Snapdragona 6xx, a nie samego chipu (poprawiłem w tekście). Inna sprawa, że sam Snapdragon 615 celuje w górne granice średniej półki. Tańsze będą sprzęty ze Snapdragonem 400 i jego następcami.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    13.  2014-05-20 16:26:15

    #11. 163 dolary czyli 500 zł za smartfona to jest dużo? Pomyśl lepiej..

  • Ten komentarz został ukryty.

    3

    14.  2014-05-20 16:39:04

    Dziwne, że jak admini pracują nad nowym forum to applefan nie działa prawda? To takie mało dziwne...

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    15. ~aaaaaa  2014-05-20 18:24:38  host: aain81.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @ Morvius Pisałem już o tym . Że telepolis musi jakoś zachęcić ludzi do komentowania, i bardzo dobrze im ten stwór wyszedł.

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    16.  2014-05-20 18:40:47

    @15 tak ale wcześniej było wypieranie się a teraz są dowody czarno na białym

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    17. ~♔  2014-05-20 18:49:46  host: public-gprs206051.centertel.pl

    Ja bym śledził rozwój Tegry K1 ze 192 rdzeniami. To jest mocniejsze od laptopa.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    18.  2014-05-20 19:13:45

    [quote]A co za problem ładować telefon co dwa dni ? Ładowarką (poza zwykłą sieciową) może być komputer, samochód, są ładowarki przenośne za grosze. Nie ma sensu więc podnosić alarmu.[/quote]
    Ja swoją Nokię Lumię ładuje co 4-6 dni nie wyłączająć synchronizacji,internetu oraz korzystając z 2h mixradio dziennie. Jak widać można.

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    19. ~lol..  2014-05-20 19:42:40  host: ip2.hypermobile.pl

    Jeśli wziąć zdanie "umożliwiające ich zastosowanie w smartfonach w cenie poniżej 163 dolarów" to ja rozumiem, że chodzi o zastosowanie ich w urządzeniach kosztujących poniżej 163 dolarów już łącznie z procesorem czyli do 550 zł za cały telefon.

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    20. ~Dupelek  2014-05-20 20:53:08  host: n10-03-03.opera-mini.net

    @18 Szkoda że nie widzisz problemu w byle jakiej produkcji akumulatorów. Na naszej dobrej opinii o o niektórych telefonach nie ma u fachowców tej opinii o niektórych firmach prod. akumulatorów. Trudno brać samochód na imprezę i używać go do podladowania telefonu. Ją mam dwa dodatkowe tel w rezerwie - w KIESZENI.

  • Ten komentarz został ukryty.

    -1

    21.  2014-05-21 08:49:38

    @20. Co masz na myśli pisząc o problemie byle jakiej produkcji? Chodzi tobie o to, że chinole produkują podróbki akumulatorów nie przejmując się patentami ani nie zachowując dostateczej kontroli nad jakościa finalnego produktu, co często kończy się przegrzaniem i zwarciem wewnętrznym a w efekcie nawet eksplozją?

  • Ten komentarz został ukryty.

    1

    22.  2014-05-21 09:29:05

    Cyferki górą, hehe.

  • Ten komentarz został ukryty.

    2

    23. ~Darek  2014-05-21 09:52:06  host: host-62-141-228-70.tomaszow.mm.pl

    8 rdzieni to jest nic innego jak chory wyscig na ilość dla glupich pazernych i wylansowanych ludzi. Moim zyczeniem to tel. z 2 rdzeniami i bateia trzymającą 5 dni. Większosci ludzi to w zupelnosci wystarczy

  • Ten komentarz został ukryty.

    0

    24. ~Punk  2014-05-21 11:29:30  host: 176.100.195.85

    Do Darek, masz taki telefon, nazywa się Pentagram Monster co ma 2 rdzenie i 768 MB RAM oraz baterie 4100 mAh.
    Jego jedyną wadą jest jakość wykonania, gdyż ciężko trafić na bezawaryjną sztukę.
    Żeby tak inne firmy typu Samsung wprowadziły takie baterie do smartfonów 4.3 calowych, a do większych np 6 tyś czy 8 tyś mAh to taki smartfon by coś potrzymał, oczywiście do tego koniecznie ładowarka 2 lub nawet 3A.