Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Qualcomm Snapdragon 615 - tanie 8 rdzeni

Qualcomm Snapdragon 615 - tanie 8 rdzeni

LuiN 20 Maja 2014 13:31

4 2

Qualcomm rozpoczyna masową produkcję swoich pierwszych ośmiordzeniowych procesorów - Snapdragon 615. Uzupełnią one lukę pomiędzy Snapdragonami 400 i górnopółkowymi 64-bitowymi procesorami zaplanowanymi na koniec tego roku.



64-bitowe Snapdragony 810 i 808, wyprodukowane w procesie technologicznym 20 nm, zobaczymy dopiero zimą, już teraz natomiast spodziewać możemy się zapowiedzi smartfonów i tabletów opartych o pierwszy ośmiordzeniowy, 64-bitowy procesor Qualcommu - Snapdragon 615, z grafiką Adreno 405 i zintegrowanym modułem LTE.




Nowe portfolio chipsetów Qualcommu będzie zawierało tanie ośmiordzeniowe jednostki (Snapdragon 610 i 615), umożliwiające ich zastosowanie w smartfonach w cenie poniżej 163 dolarów.

Zobacz: Jeszcze wydajniejsze 64-bitowe Snapdragony

Źródło tekstu: DigiTimes, wł     

w sumie: 25
  • 1

    6. ~Dupelek  2014-05-20 14:15:04  host: n10-04-03.opera-mini.net

    Ale wszyscy wiedzą, że do bani są baterie i nie podnosi się alarmu. Wystarczy zdjąć charakterystykę ładowania i wszystko jasne. Ale kto to w końcu ruszy?

  • 0

    7. ~Staszi  2014-05-20 14:23:24  host: ptcnat.t-mobile.pl

    Nikomu nie zależy na dłuższej żywotności baterii. To nie jest celem biznesowym.

  • -3

    8. ~dj1910  2014-05-20 14:34:28  host: ip-91-193-144-112.ip.amg.net.pl

    A co za problem ładować telefon co dwa dni ? Ładowarką (poza zwykłą sieciową) może być komputer, samochód, są ładowarki przenośne za grosze. Nie ma sensu więc podnosić alarmu.

  • -4

    9. ~Kuzyn1920  2014-05-20 14:35:05  host: 92.60.132.22

    bedzie coś o lumi930 ?

  • -3

    10. ~Dupelek  2014-05-20 14:44:25  host: n10-04-03.opera-mini.net

    A może coś o Lumii 2520.

  • -1

    11. ~SeT  2014-05-20 14:53:15  host: bjd227.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czy to jakiś żart????!!!! 163 dolce a autor tego artykułu niezdrowo się podnieca że to "tanio". Widzę że i ta strona schodzi na psy!

  • 1

    12.  2014-05-20 15:15:49

    9, 10 - o obu urządzeniach pisaliśmy. 11, SeT - Poszperałem jeszcze trochę w temacie i widzę, że to cena końcowego smartfonu przy najniższym dostępnym wariancie Snapdragona 6xx, a nie samego chipu (poprawiłem w tekście). Inna sprawa, że sam Snapdragon 615 celuje w górne granice średniej półki. Tańsze będą sprzęty ze Snapdragonem 400 i jego następcami.

  • 0

    13.  2014-05-20 16:26:15

    #11. 163 dolary czyli 500 zł za smartfona to jest dużo? Pomyśl lepiej..

  • 3

    14.  2014-05-20 16:39:04

    Dziwne, że jak admini pracują nad nowym forum to applefan nie działa prawda? To takie mało dziwne...

  • 2

    15. ~aaaaaa  2014-05-20 18:24:38  host: aain81.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @ Morvius Pisałem już o tym . Że telepolis musi jakoś zachęcić ludzi do komentowania, i bardzo dobrze im ten stwór wyszedł.

  • 2

    16.  2014-05-20 18:40:47

    @15 tak ale wcześniej było wypieranie się a teraz są dowody czarno na białym

  • -1

    17. ~♔  2014-05-20 18:49:46  host: public-gprs206051.centertel.pl

    Ja bym śledził rozwój Tegry K1 ze 192 rdzeniami. To jest mocniejsze od laptopa.

  • 0

    18.  2014-05-20 19:13:45

    [quote]A co za problem ładować telefon co dwa dni ? Ładowarką (poza zwykłą sieciową) może być komputer, samochód, są ładowarki przenośne za grosze. Nie ma sensu więc podnosić alarmu.[/quote]
    Ja swoją Nokię Lumię ładuje co 4-6 dni nie wyłączająć synchronizacji,internetu oraz korzystając z 2h mixradio dziennie. Jak widać można.

  • 1

    19. ~lol..  2014-05-20 19:42:40  host: ip2.hypermobile.pl

    Jeśli wziąć zdanie "umożliwiające ich zastosowanie w smartfonach w cenie poniżej 163 dolarów" to ja rozumiem, że chodzi o zastosowanie ich w urządzeniach kosztujących poniżej 163 dolarów już łącznie z procesorem czyli do 550 zł za cały telefon.

  • 0

    20. ~Dupelek  2014-05-20 20:53:08  host: n10-03-03.opera-mini.net

    @18 Szkoda że nie widzisz problemu w byle jakiej produkcji akumulatorów. Na naszej dobrej opinii o o niektórych telefonach nie ma u fachowców tej opinii o niektórych firmach prod. akumulatorów. Trudno brać samochód na imprezę i używać go do podladowania telefonu. Ją mam dwa dodatkowe tel w rezerwie - w KIESZENI.

  • -1

    21.  2014-05-21 08:49:38

    @20. Co masz na myśli pisząc o problemie byle jakiej produkcji? Chodzi tobie o to, że chinole produkują podróbki akumulatorów nie przejmując się patentami ani nie zachowując dostateczej kontroli nad jakościa finalnego produktu, co często kończy się przegrzaniem i zwarciem wewnętrznym a w efekcie nawet eksplozją?

  • 1

    22.  2014-05-21 09:29:05

    Cyferki górą, hehe.

  • 2

    23. ~Darek  2014-05-21 09:52:06  host: host-62-141-228-70.tomaszow.mm.pl

    8 rdzieni to jest nic innego jak chory wyscig na ilość dla glupich pazernych i wylansowanych ludzi. Moim zyczeniem to tel. z 2 rdzeniami i bateia trzymającą 5 dni. Większosci ludzi to w zupelnosci wystarczy

  • 0

    24. ~Punk  2014-05-21 11:29:30  host: 176.100.195.85

    Do Darek, masz taki telefon, nazywa się Pentagram Monster co ma 2 rdzenie i 768 MB RAM oraz baterie 4100 mAh.
    Jego jedyną wadą jest jakość wykonania, gdyż ciężko trafić na bezawaryjną sztukę.
    Żeby tak inne firmy typu Samsung wprowadziły takie baterie do smartfonów 4.3 calowych, a do większych np 6 tyś czy 8 tyś mAh to taki smartfon by coś potrzymał, oczywiście do tego koniecznie ładowarka 2 lub nawet 3A.

  • 0

    25. ~n  2014-05-22 21:36:48  host: ihj135.internetdsl.tpnet.pl

    Człowiek potrzebuje ładowania co 15-20 godzin, trwa to minimum 6 godzin. Jak taki człowiek nie dba o codzienne ładowanie to ma problemy z procesorem i akumulatorem. A tu proszę człowiek wymaga od innych cudów :) Jak śpisz to ładuj taba i to na tyle w temacie ładowania. Procek 8 rdzeniowy potrzeby bo na jego podwalinach powstaną tanie 4ki a 8ki mogą być zastosowane w TV i innym AGD do bardziej zaawansowanych procesów niż wyświetlanie godziny... Pytacie jakich? Ograniczeniem jest Wasza wyobraźnia :)

Dodaj swoją opinię