Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Qualcomm przedstawia referencyjne gogle VR ze Snapdragonem 845

Qualcomm przedstawia referencyjne gogle VR ze Snapdragonem 845

msnet 21 Lutego 2018 20:39

2 0

qualcomm gogle vr

Niskie opóźnienia, wysoka liczba klatek na sekundę i płynne śledzenie ruchów głowy to cechy nowej samodzielnej platformy VR opartej na chipsecie Snapdragon 845.
Jedną z najciekawszych cech platformy VR (ang. Virtual Reality, wirtualna rzeczywistość) zaprezentowanej przez firmę Qualcomm jest nowa funkcjonalność o nazwie Adreno Foveation. Śledzi ona oczy użytkownika i i koncentruje największe zasoby graficzne na obszarze, na który ten patrzy, aby zapewnić możliwie najlepszą i najostrzejszą grafikę. Kolejna nowość to Roomscale - funkcja śledząca położenie ciała użytkownika względem pomieszczenia, w którym się znajduje, aby można było się cieszyć wirtualnym doświadczeniem bez martwienia się o to, że się potknie na przykład o meble.

Gogle VR oparte na chipsecie Snapdragon 845 oferują o 30% wyższą wydajność grafiki i są o 30% bardziej wydajne energetycznie niż odpowiednik ze Snapdragonem 835. Tak przynajmniej twierdzi Qualcomm.

Źródło tekstu: Qualcomm, wł     

w sumie: 2
  • 1

    1. ~SeT  2018-02-21 21:00:29  host: 185a5b99c70.greendata.pl

    Wiadomo już ile to ustrojstwo stoi?

  • 1

    2.  2018-02-21 21:16:50

    No właśnie - jaka cena? Jaki wyświetlacz? Czy do się to wykorzystać z PC, czy tylko jako samodzielny produkt?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-148-23.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy rozważasz zmianę systemu przy najbliższej wymianie głównego telefonu?

Android cieszy się większą lojalnością swoich użytkowników niż iOS

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet