Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Qualcomm przedstawia referencyjne gogle VR ze Snapdragonem 845

Qualcomm przedstawia referencyjne gogle VR ze Snapdragonem 845

msnet 21 Lutego 2018 20:39

2 0

qualcomm gogle vr

Niskie opóźnienia, wysoka liczba klatek na sekundę i płynne śledzenie ruchów głowy to cechy nowej samodzielnej platformy VR opartej na chipsecie Snapdragon 845.
Jedną z najciekawszych cech platformy VR (ang. Virtual Reality, wirtualna rzeczywistość) zaprezentowanej przez firmę Qualcomm jest nowa funkcjonalność o nazwie Adreno Foveation. Śledzi ona oczy użytkownika i i koncentruje największe zasoby graficzne na obszarze, na który ten patrzy, aby zapewnić możliwie najlepszą i najostrzejszą grafikę. Kolejna nowość to Roomscale - funkcja śledząca położenie ciała użytkownika względem pomieszczenia, w którym się znajduje, aby można było się cieszyć wirtualnym doświadczeniem bez martwienia się o to, że się potknie na przykład o meble.

Gogle VR oparte na chipsecie Snapdragon 845 oferują o 30% wyższą wydajność grafiki i są o 30% bardziej wydajne energetycznie niż odpowiednik ze Snapdragonem 835. Tak przynajmniej twierdzi Qualcomm.

Źródło tekstu: Qualcomm, wł     

w sumie: 2
  • 1

    1. ~SeT  2018-02-21 21:00:29  host: 185a5b99c70.greendata.pl

    Wiadomo już ile to ustrojstwo stoi?

  • 1

    2.  2018-02-21 21:16:50

    No właśnie - jaka cena? Jaki wyświetlacz? Czy do się to wykorzystać z PC, czy tylko jako samodzielny produkt?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-195-140.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet