Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Qualcomm pozywa Apple'a za naruszenie umowy licencyjnej na oprogramowanie

Qualcomm pozywa Apple'a za naruszenie umowy licencyjnej na oprogramowanie

msnet 3 Listopada 2017 10:26

5 0

qualcomm logo

Wojna pomiędzy firmami Qualcomm i Apple rozwija się w najlepsze. Tym razem poszło o przekazywanie poufnych danych konkurencji.

Qualcomm złożył w sądzie stanowym w San Diego w Kalifornii pozew przeciwko firmie Apple twierdząc, że producent iPhone'ów żądał bezprecedensowego dostępu do bardzo poufnego oprogramowania producenta chipsetów, w tym kodu źródłowego. Według Qualcommu informacje te miałyby zostać wykorzystane przy współpracy Apple'a z Intelem, który dostarcza modemy do iPhone'ów od wersji 7. Qualcomm zwrócił uwagę, że inżynierowie Apple'a pracujący z chipami Qualcommu nie powinni przekazywać poufnych informacji producenta Snapdragonów inżynierom pracujących z chipami Intela.
Qualcomm twierdzi, że w lipcu firma Apple zażądała za pośrednictwem poczty elektronicznej informacji, w jaki sposób modemy firmy współpracują z niezidentyfikowanymi sieciami bezprzewodowymi. Zgodnie z pozwem firma Apple umówiła się z inżynierem firmy Intel, aby ten otrzymał kopię odpowiedzi firmy Qualcomm.

Zobacz: iPhone'y bez modemów Qualcommu
Zobacz: Prezes Qualcommu wierzy w rozejm z Apple

Źródło tekstu: Reuters     

Dodaj do:

Tagi: apple | qualcomm

w sumie: 3
 • 0

  1. ~Ela J.  2017-11-03 11:31:50  host: public-gprs391989.centertel.pl

  Samsunga za patenty spałcili?

 • 0

  2. ~  2017-11-03 11:46:01  host: 168.235.197.149

  @1 nie ***,nie splacili

 • 0

  3. ~.we  2017-11-03 13:36:55  host: 186-107-197-18.baf.movistar.cl

  open source - wtedy nie ma problemu z dostępem do kodu...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-111-185.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy masz antywirusa w swoim telefonie?

Nastolatki zabezpieczają się, a Ty chronisz się przed wirusami?

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet