Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Qualcomm podał oficjalną specyfikację Snapdragona 820

Qualcomm podał oficjalną specyfikację Snapdragona 820

orson_dzi 10 Listopada 2015 22:33

8 0

Qualcomm prezentował strzępki informacji na temat nowego Snapdragona 820 od marca. Teraz znamy już wszystkie szczegóły na nowego układu.

Snapdragon 820 zaoferuje procesor z czterema, 64-bitowymi rdzeniami Kyro taktowanymi zegarem do 2,2 GHz, wykonanymi w 14nm procesie technologicznym (podobnie jak cały układ). Ma on być dwukrotnie wydajniejszy od Snapdragona 810, a dodatkowo ma łagodniej obchodzić się z akumulatorem. Z kolei chip graficzny Adreno 530 ma zaoferować o 40% większą wydajność o poprzednika, Adreno 430. Układ będzie wspierać pamięć RAM LPDDR4 1866 MHz dual-channel, rozwiązanie znane głównie z komputerów osobistych.

Modem zaoferuje cały szereg sposobów łączności i agregacji pasm, w tym FDD i TDD dla LTE, DB-DC-HSDPA, DC-HSUPA, TD-SCDMA, EV-DO, CDMA 1x, do tego LTE-U, VoLTE, Wi-Fi Calling, Wi-Fi ac oraz oczywiście podstawowe GSM i EDGE. Snapdragon 820 posiada modem łączności LTE kategorii 12 dla pobierania (do 600 Mb/s) oraz kategorii 13 dla wysyłania (do 150 Mb/s).




Snapdragon 820 będzie wspierać ekrany o rozdzielczości 4K i aparaty o rozdzielczości do 28 Mpix. Do tego USB 2.0 i 3.0, NFC i szybkie ładowanie Qualcomm Quick Charge 3.0.

Pierwszych urządzeń wyposażonych w Snapdragony 820 możemy spodziewać się w 2016 roku.

Źródło tekstu: Qualcomm; wł     

Dodaj do:

Tagi: qualcomm | qualcomm snapdragon 820

w sumie: 33
  • -1

    14. ~Ja+-  2015-11-11 10:08:50  host: n19-01-01.opera-mini.net

    Chłodzony cieczą? Nie? Na zimę w sam raz jako CO
    :-D
    2x wydajniejszy, łagodniej akumulator traktować - Jaś i Małgosia bajkę czas zacząć
    ;-)

  • 0

    15. ~ciekawy  2015-11-11 10:15:42  host: user-94-254-133-171.play-internet.pl

    @13 Pragmatyk
    Okey. Tak tez myslalem. Jak wyjezdzam w kraj, to biore 3 telefony za ktore wydalem mase forsy. To wszystko to dno. Ratuje mnie tylko E66, w ktorej moge robic prawie wszystko (z Internetem). Musialem tylko zainstalowac opere 4.5. i opere 7.1. Ta firmowa to o kant stolu sie nadaje. Pozdrawiam

  • 0

    16. ~  2015-11-11 10:35:10  host: n27-03-05.opera-mini.net

    14 ty uzywaj laptopa a nie sluchawki

  • 0

    17. ~SACZI  2015-11-11 11:23:20  host: aflx199.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ciekawym, jakby Apple ze swoją optymalizacją oprogramowania zaimplementowało tego potwora ...

  • 0

    18. ~Adam  2015-11-11 13:09:35  host: user-94-254-198-145.play-internet.pl

    @9 Możesz podać link do tego power banku 20000mAh? Byłbym wdzięczny:)

  • -1

    19.  2015-11-11 13:11:22

    @7 Masz tą xperię m5 w rękach? Nie? To po co bzdury piszesz, wyssane z palca.

  • 1

    20. ~Ekfjdhsndi  2015-11-11 13:13:49  host: google-proxy-66-249-93-214.google.com

    @1
    Super ze android z wersji na wersję jest coraz lepiej zopytmalizowany.
    @2. Daj spokój, mediateki nadają się co najwyżej do tanich telefonów. W praktyce zawodzą.

  • -2

    21.  2015-11-11 13:22:01

    9 i 18). A w praktyce jakieś 10.000 mAh..?
    :-)

  • 0

    22. ~mac  2015-11-11 14:17:27  host: user-94-254-145-120.play-internet.pl

    @20, jak zawodzą? Nie wiem jak Ty, ale ja widzę rzeszę zadowolonych klientów z telefonami na układach MediaTek. Już w czasach MT6589 to był szał bo działały niewiele gorzej niż te na Qualcomm'ach, a były o wiele tańsze. Jedyne co można tym urządzeniom zarzucić to brak wsparcia w postaci aktualizacji. Jednakże seria Android One pokazała, że to nie wina MediaTek'a tylko zła wola samych producentów. Np taki DooGee zapewnił aktualizację 4.4 do 5.0 dla budżetowego (399zł w polskim sklepie) DG280 z MT6582 na pokładzie. Nalezysz więc do wąskiej grupy ludzi, którzy mają na tyle sprawne oko by zobaczyć nim 7% różnicy wydajności między układami w czasie normalnej pracy … zmianę między 19,5kHz, a 19,8kHz też pewnie słyszysz, co? :p

  • 0

    23.  2015-11-11 14:26:21

    @18: tego powerbanku jeszcze nie ma w sprzedaży, Xiaomi dopiero go pokazało, ale do sklepów jeszcze nie trafił. Póki co największy dostępny to 16Ah.

  • 0

    24. ~Pe pina  2015-11-11 14:30:39  host: user-94-254-133-250.play-internet.pl

    @22. Nie ma szans zeby uslyszal roznice. Chyba ze zrobilby mieszacz i generator podstawowy np. na 19khz. Wtedy zaden problem!!!

  • 0

    25. ~  2015-11-11 18:33:48  host: public-gprs353460.centertel.pl

    Szkoda że nie napisali że od stycznia 2016. Zima, nowy "grzejnik" w telefonie by się przydał.

  • 0

    26. ~8000  2015-11-12 09:01:06  host: 185.9.126.93

    Zdrowy rozsądek i idealny spartfon wg mnie to:
    - rozdzielczości ekranu max FHD,
    - także powyższe 4 rdzenie lub 2 dlaczego nie?,
    - aparat max. 16MPix,
    - ramu nigdy za wiele daję min 3, a najlepiej 4 GB,
    - pamieć wew. fona to min 32GB,
    - każdy telefon dual sim lub slot hybrydowy
    - ładowanie qi + szybkie ładowanie
    - usb C, który staje się powoli standardem (za wolno)
    - małe ramki wokół ekranu
    - szybkie (w 1mc) aktualizacje min 3 lata
    Takiego poproszę nexusa 2016 :) :):)

  • 0

    27. ~Pe pina  2015-11-12 10:15:49  host: user-94-254-132-47.play-internet.pl

    26@ dodalbym jeszcze: akumulatorek wymienny, pendraive"r, minimum 100 formatow video, SD

  • 0

    28. ~  2015-11-12 11:32:41  host: 168.235.197.151

    @26 juz nic wiecej nie pisz,oszczedz sobie wstydu

  • 0

    29. ~8000  2015-11-12 12:02:03  host: 185.9.126.93

    Za co mam się wstydzić? ...nie rozumiem. .....No wiem może ciut nie na temat :) ale powrót Q z 8 rdzeni do 4-ech, toż to rewolucja i zaproponowałem (ewolucję) swoją. pozdrawiam :)

  • 0

    30. ~~  2015-11-12 12:03:13  host: adfh136.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Chińskie telefony na Mediateku od zawsze zapewniają wsparcie. Każdy telefon znanej firmy ma najnowszego androida. A takich firm jest sporo. Każdy coś znajdzie dla siebie i to poniżej 1tysiaka a jakość jak u nas telefony za 1.5 do 2 tysi

  • 0

    31. ~  2015-11-12 13:03:18  host: 168.235.197.151

    @29 zart taki,zaczepka;)

  • 0

    32.  2015-11-12 22:13:01

    Jest niebezpieczeństwo, że 820 niestety nie będzie aż tak dobrze ogrzewał pomieszczeń ani nie będzie mógł służyć z powodzeniem jako ekwiwalent pieca np. węglowego ; obawiam się, że trzeba będzie kupić parę sztuk KOMÓR z 810-tkami..

  • 0