Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Qualcomm: największych innowacji nie spodziewajmy się ze strony telefonów

Qualcomm: największych innowacji nie spodziewajmy się ze strony telefonów

Isand 17 Września 2017 20:43

4 0

qualcomm snapdragon

Steve Mollenkopf (dyrektor generalny Qualcommu) uważa, że poszukiwać kolejnej technologicznej rewolucji nie powinniśmy w segmencie smartfonów. Największe innowacje w ciągu następnych dziesięciu lat mają bowiem nadejść ze strony samochodów.
Mollenkopf wygłosił tę opinię podczas Frankfurt Auto Show. Wyjawił w ten sposób cel nowej ofensywy Qualcommu. Nie tylko jego firma uważa, że rozwój smartfonów się kończy - do podobnych wniosków doszedł Microsoft. Amerykanie uważają jednak, że przyszłość leży w rozszerzonej rzeczywistości.

W podobnym tonie co przedstawiciel Qualcommu wypowiadają się też eksperci z IDC. Mówią oni, że do 2021 roku nastąpi wzrost wartości sprzedaży półprzewodników dla sektora automotive. Firmy działające w tym segmencie rynku mają zarobić o 52% więcej niż obecnie. Qualcomm działa nie tylko na tym rynku. Firma zamierza dołożyć swoją cegiełkę do rozwoju inteligentnych samochodów.

Źródło tekstu: cnet.com, wł     

Dodaj do:

Tagi: qualcomm

w sumie: 1
  • 0

    1.  2017-09-18 06:54:21

    Czyli cykl życia auta zostanie skrócony przez elektronikę w nim instalowaną.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-171-242.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jaka jest maksymalna szybkość Internetu (download), z którego najczęściej korzystasz?

Szybkość polskiego Internetu na tle świata według Speedtest.net

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet