Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Qualcomm i Duracell razem dla bezprzewodowego ładowania elektroniki

Qualcomm i Duracell razem dla bezprzewodowego ładowania elektroniki

Q! 9 Stycznia 2011 11:07

0 0

Qualcomm oraz Duracell podpisały list intencyjny, na mocy którego połączą swoje siły w pracach nad technologią bezprzewodowego ładowania elektroniki użytkowej.

Obecnie stworzona przez Qualcomm technologia o nazwie WiPower umożliwia bezprzewodowe ładowanie ogniw na krótkich dystansach. Wykorzystuje w tym celu specjalną matę jako nadajnik oraz urządzenie, które wyposażone jest w odbiornik.




Zaproponowane rozwiązanie oferuje taką samą wydajność jak w przypadku tradycyjnego ładowania z użyciem ładowarki. Obecnie jest ono jednak dopiero we wczesnej fazie rozwoju - pozyskanie do współpracy firmy Duracell ma znacznie przyspieszyć prace nad tą technologią.

Kiedy technologia bezprzewodowego ładowania trafi na rynek? Wciąż nie wiadomo. Zwłaszcza że podpisany list intencyjny nie ma charakteru wiążącego. Warto jednak przypomnieć, że nad podobnymi technologiami pracują już od jakiegoś czasu inne firmy oraz instytucje - o ich propozycjach pisaliśmy m.in. w tej, tej oraz tej wiadomości.

Źródło tekstu: cellular-news, wł     

Dodaj do:
w sumie: 11
  • 0

    1. ~Zakrza  2011-01-09 11:53:00  host: 213.192.65.250

    W ogóle nie powinno być kabli.

  • -2

    2.  2011-01-09 12:33:20

    Ad 1. To skąd by specsłużby wszystko wiedziały?

  • 1

    5.  2011-01-09 13:04:51

    i w przyszlosci raczej nie bedzie maty indukcyjne zastapa wszystkie ladowarki. Juz teraz do palma byly takie ladowarki o ile dobrze pamietam, choc nie az tak efektywne.

  • -1

    10. ~  2011-01-09 14:40:30  host: 178.56.158.153

    czyli uniwersalne ładowarki zginą śmiercią naturalną, zanim zostaną wprowadzone to już będą niepotrzebne. Ciekawie to brzmi, ładowanie bez kabla.

  • 1

    11.  2011-01-09 14:53:42

    A co z tym standardem Qi, czy jakoś tak, który był stworzony przez kilka firm właśnie w celu ładowania poprzez podkładki etc... Qualcomm chciał mieć inny taki standard? Rozumiem kompletnie bezprzewodowe ładowanie do z 1m od nadajnika, to byłoby ciekawe.

  • 0

    12. ~znawca  2011-01-09 15:13:32  host: chaos.tpnet.pl

    @10. No niestety na to wygląda. Teraz każdy będzie się zastanawiał, czy jak położy swój telefon na daną matę to mu się naładuje ;). A tak na poważnie to bardziej pasuje mi kabel. Jak ładuję baterię to wolę nie przerywać procesu. Na kablu mogę przeprowadzić rozmowę, ale maty do głowy nie będę przytykał ;). Tyle, że chciałbym aby w telefonach były super kondensatory lub baterie z nanorurkami węglowymi. Wtedy nie dość, że były by trwalsze to i proces ładowania mógłby przebiegać znacznie szybciej. Ale można by też częściej je doładowywać.

  • 0

    13.  2011-01-09 15:41:03

    Dla mnie jest nie do pomysłenia żeby korzystać z telefonu podłączonego pod ładowarke. Bardzo rzadko to robię. Szanse że wybuchnie są tylko jeden do iluś milionów ale w tv widziałem przykre efekty gdy używano najtanszego chińskigo bubla. Faktem jest że w ten sposób cierpi bateria, jej żywotość. Moją ładowarką jest inny telefon. Jak mi siada to nie ładuje na szybko tylko zmieniam baterie. Jak kiedyś zmienię model telefonu to kupię 2różne telefony(ładowarką może być byle kompatybilny i sprawny złom) i oczywiście baterie.

  • 2

    14. ~znawca  2011-01-09 15:47:31  host: chaos.tpnet.pl

    @13. To także bardzo dobry sposób. Ale niestety trzeba mieć dwa telefony z wymienną baterią tego samego formatu. Tu niestety prym wiedzie nokia. U innych producentów zazwyczaj nowy model to nowy format baterii :(.

  • 0

    15. ~Robert  2011-01-09 16:03:29  host: eho62.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Paranoja, idiotyzm itp. ... nie dosyć, że wmuszono w ludzi mniej lub więcej systemów bezprzewodowych - to jeszcze ładowanie ?? Po co to komu ?? Na co ?? Płakać, płakać i jeszcze raz płakać się chce :(

  • 0

    16. ~markfi  2011-01-09 16:47:17  host: 46.134.14.238

    jak dobrze pojdzie to bedzie mozna sasiadowi prad krasc tak jak teraz internet:) lol

  • 0