Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Qualcomm: do końca 2013 roku 90% smartfonów z usługami w chmurze

Qualcomm: do końca 2013 roku 90% smartfonów z usługami w chmurze

Q! 17 Września 2012 09:09

0 0

Do końca 2013 roku 9 na 10 smartfonów korzystać będzie z usług w chmurze - wynika z prognoz firmy Qualcomm, producenta m.in. układów mobilnych.

Co więcej, Qualcomm przewiduje, że w 2014 roku liczba smartfonów korzystających z tego typu usług przekroczy liczbę komputerów z niej korzystających. Smartfony mają stać się głównymi urządzeniami, za pomocą których użytkownicy będą korzystać z usług w chmurze.
Qualcomm przewiduje również, że w Europie Zachodniej użytkownicy będą korzystać głównie z szybko rozwijającej się transmisji danych w technologii LTE. To spowoduje, że ilość danych przesyłanych mobilnie zwiększy się dziesięciokrotnie do roku 2015.

Z tak intensywnym wykorzystaniem transmisji danych LTE mają sobie poradzić układy Qualcomma. Obecnie firma produkuje trzecią generację tych układów, które kładą duży nacisk na optymalizację zużycia energii, a więc dłuższy czas pracy telefonu na pojedynczym ładowaniu.

Źródło tekstu: Pocket-lint, wł     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • -1

    1. ~olo  2012-09-17 09:31:56  host: rogue2.ups.com

    a czy dzis bedzie padac w Aleksandrowie ?

  • 0

    2. ~ola  2012-09-17 09:53:17  host: acpm38.neoplus.adsl.tpnet.pl

    tak, w Aleksandrowie będzie dziś padacZKA

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-128-159.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet