Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Qualcomm: chipset obsługujący w tym samym czasie pozycjonowanie GPS i GLONASS

Qualcomm: chipset obsługujący w tym samym czasie pozycjonowanie GPS i GLONASS

LuiN 23 Maja 2011 16:50

0 0

Qualcomm poinformował o dostępności produktu obsługującego rosyjski system satelitarny GLONASS oraz jego unikalnej możliwości jednoczesnego korzystania z sieci GPS i GLONASS. Dodatkowe sygnały odbierane z rozszerzonej sieci satelitów zapewniają bardziej precyzyjne informacje o lokalizacji, co będzie mogło być wykorzystywane w wielu aplikacjach i usługach.

Obsługa obydwu systemów pozycjonowania pozwoli użytkownikom najnowszych telefonów na odbieranie sygnałów nawet z 55 różnych satelitów. Takie rozwiązanie zapewnia bardziej dokładne określanie położenia w dowolnym miejscu na świecie, zwłaszcza w trudnych warunkach miejskich, w ciasnych ulicach, w pobliżu wysokich budynków.

Pierwszy telefon obsługujący system GLONASS to urządzenie MTS 945 firmy ZTE z chipsetem Qualcomm Snapdragon MSM7x30. Rozwiązanie to będzie dostępne również w kolejnych wybranych modelach wyposażonych w rozwiązania Snapdragon i funkcje GPS obsługiwane przez technologie firmy Qualcomm.
System GLONASS (ros. ГЛОНАСС, Глобальная навигационная спутниковая система; Globalnaja Nawigacionnaja Sputnikowaja Sistiema) istnieje już od początku lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku, aczkolwiek w tej chwili nie oferuje jeszcze pokrycia całego globu. Wykorzystywany jest przez jednostki wojskowe - odbiorniki cywilne dopiero wchodzą na rynek.

Źródło tekstu: Qualcomm, wł     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • 1

  1. ~  2011-05-23 19:36:38  host: adtg32.neoplus.adsl.tpnet.pl

  LuiN: Samo "л" bez "ь" to odpowiednik "ł" a nie "l". Tak więc "Глоба&am p;#1083;ьная" to "Głobalnaja". ;-)

 • 2

  2. ~  2011-05-23 19:37:53  host: adtg32.neoplus.adsl.tpnet.pl

  I zróbcie coś proszę z tymi encjami UTF-16 w komentarzach. Ja wiem, że Unicode to czarna magia przerastająca większość webdeveloperów ale istnieją jakieś granice.

 • 1

  3. ~Józiek z gór  2011-05-23 22:03:30  host: public-gprs268513.centertel.pl

  1. nie prawda. rosyjskie "л" należy tłumaczyć jako L. Luin prawidłowo napisał - Globalnaja. Fakt, że w Polsce błędnie się uczy /uczyło/, że jest to ł, a dopiero z miękkim znakiem l.

 • 1

  4. ~xxx  2011-05-24 08:12:11  host: acch107.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Pozostaje czekać na oprogramowanie, które to obsłuży. Zapewne pojawią się też odbiorniki na bluetooth GLONASS/GPS

 • 1

  5. ~zbyszek  2011-05-24 13:18:27  host: c22-243.blackberry.net

  Ciekawe, jeszcze pol roku temu odbiornik gps z antena ktory to potrafil kosztowal 50 tysiecy zlotych (stonex), teraz bedzie to potrafil telefon, co prawda nie z taka dokladnoscia ale zawsze.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-160-105.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet