Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Qualcomm atakuje Apple'a

Qualcomm atakuje Apple'a

orson_dzi 13 Kwietnia 2017 14:42

5 0

qualcomm

Mamy kolejny epizod potyczki Apple'a i Qualcommu. Tym razem to producent chipów kontratakuje.

Jako początek sporu obu firm można uznać grudniową karę w wysokości 850 mln dolarów, którą na Qualcomm nałożył koreański regulator antymonopolowy. Zeznania Apple'a pomogły w wydaniu wyroku w tej sprawie.
Zobacz: Apple pozywa Qualcomm
Kolejny etap miał miejsce w styczniu, kiedy to Apple pozwał Qualcomm w sprawie opłat licencyjnych. Podobno firma z Cupertino miała otrzymać miliard dolarów rabatu na produkty Qualcommu. To podobna sprawa do tej, która dotyczyła BlackBerry. O wyroku w tej sprawie pisaliśmy dzisiaj.

Zobacz: Ponad 850 mln dolarów kary dla Qualcommu
Zobacz: Qualcomm zwróci BlackBerry ponad 800 mln dolarów

Qualcomm odpowiedział na zarzuty Apple'a składając w tej sprawie oświadczenie w Sądzie Rejonowym Południowego Okręgu Południowego w Stanach Zjednoczonych. Producent chipów oskarża w nim firmę z Cupertino o:
 • zaniedbania w tworzeniu umów i negocjacjach pomiędzy obiema firmami,
 • kwestionowanie długotrwałego porozumienia z Qualcommem w kwestii umów licencyjnych,
 • zachęcanie do ataków na Qualcomm przez urzędy na całym świecie i składanie fałszywych zeznań w tych sprawach (zapewne chodzi o sprawę z Korei Południowej),
 • niewykorzystywanie pełnej mocy układów Qualcommu w iPhone'ach 7 błędnie przestawiając ich wyniki wydajnościowe, co stawia chipy w zły świetle na tle produktów konkurencji,
 • groźby skierowane w kierunku Qualcomu przy próbie publicznego porównywania układów firmy zastosowanych w iPhone'ach 7 z innymi konstrukcjami.

Trzeba przyznać, że zarzuty są ciekawe. Pozostaje nam teraz czekać na dalszy rozwój sprawy.

Źródło tekstu: Qualcomm, wł     

Dodaj do:

Tagi: qualcomm | apple

w sumie: 2
 • 0

  1.  2017-04-13 15:17:26

  No cóż... Z tego co widać, Apple ucieka od Q więc nie dziwota że zaczynają podnosić głos :P

 • 0

  2. ~Master Chief  2017-04-14 09:39:05  host: gny186.internetdsl.tpnet.pl

  Jakkolwiek szczerzę nie lubię Apfela, to te zarzuty są moim zdaniem absurdalne, poniżej poziomu dorosłego, dojrzałego człowieka...

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-161-49-216.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Który producent jako pierwszy wprowadzi do sprzedaży zginane smartfony?

LG też ma swój zginany wyświetlacz OLED

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet