Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Qualcomm: 103 mld dolarów to za mało

Qualcomm: 103 mld dolarów to za mało

msnet 13 Listopada 2017 16:35

2 1

qualcomm logo

Qualcomm oficjalnie odrzucił ofertę przejęcia firmy przez Broadcoma. Główny powód to zbyt niska cena.

Tydzień temu Broadcom ogłosił chęć przejęcia producenta Snapdragonów za 103 mld dolarów. Dzisiaj zarząd Qualcommu oficjalnie odrzucił ofertę, twierdząc że jest ona zbyt niska i zaniża wartość firmy. Ponadto pojawiły się wątpliwości, czy regulatorzy rynkowi zezwoliliby na realizację takiej umowy.
Jedną z opinii zarządu jest to, że propozycja Broadcomu znacznie zaniża wartość Qualcommu w stosunku do pozycji lidera w technologii mobilnej i naszych przyszłych perspektyw wzrostu - powiedział Paul Jacobs, prezes i dyrektor zarządzający Qualcomm Incorporated.

Żadna firma z branży półprzewodników nie ma lepszej pozycji w telefonii komórkowej, Internecie, motoryzacji, obliczeniach brzegowych i sieciach. Jesteśmy przekonani o naszej zdolności do generowania znaczącej dodatkowej wartości dla naszych akcjonariuszy, ponieważ kontynuujemy wzrost w tych atrakcyjnych segmentach i pracujemy nad przejściem do 5G - powiedział Steve Mollenkopf, dyrektor generalny Qualcomm Incorporated.

Rada nadzorcza i zarząd koncentrują się przede wszystkim na zwiększeniu wartości dla akcjonariuszy Qualcommu. Po kompleksowym przeglądzie, przeprowadzonym w porozumieniu z naszymi doradcami finansowymi i prawnymi, Rada doszła do wniosku, że propozycja Broadcomu dramatycznie zaniża wartość Qualcommu i wiąże się ze znaczną niepewnością regulacyjną. Jesteśmy przekonani, że strategia, którą Steve i jego zespół realizują, zapewnia o wiele wyższą wartość dla akcjonariy Qualcommu niż proponowana oferta - powiedział Tom Horton, dyrektor zarządzający Qualcomm Incorporated.

Źródło tekstu: Qualcomm     

Dodaj do:

Tagi: broadcom | qualcomm

w sumie: 3
 • 0

  1. ~Hotelarz  2017-11-13 19:25:47  host: user-94-254-227-101.play-internet.pl

  Ja jakby dostał tyle kasy to bym postawił kilkadziesiąt hoteli 5 gwiazdek w Polsce.

 • 0

  2. ~dav  2017-11-13 19:35:27  host: 088156240136.warszawa.vectranet.pl

  uff całe szczęście

 • 0

  3.  2017-11-14 13:57:27

  Qualcomm ma tu niewiele do powiedzenie. Jak Broadcom zrobi wezwanie na akcje to myślę, że skupi spokojnie ponad 50%.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-195-140.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 2000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet