Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Quake III na Symbiana

Quake III na Symbiana

LuiN 1 Grudnia 2008 15:54

0 0

Po długich miesiącach prac, programiści opublikowali finalną wersję kultowej gry Quake III w wersji dla telefonów Symbian S60 3rd Edition. Aplikacja obsługuje klawiatury Bluetooth i posiada tryb multiplayer - z telefonem w roli serwera.

q3 q3 q2

Quake III w wersji dla Symibana S60 3rd Edition jest zgodny z architekturą procesorów OMAP 2430. Tym samym aplikacja działa na Nokiach E90, N82 i N95 8GB. Dostępna jest też specjalna wersja programu dla telefonu Samsung i8510 INNOV8. Nokia N95 nie poradzi sobie z uruchomieniem gry ze względu na ograniczenia pamięci RAM.




Nie jest to pierwszy port do pecetowej gry przygotowany przez tą grupę programistów. Mają oni na swoim koncie także gry Quake i Quake II w wersji na Symibian S60. Wszystkie wersje gry wymagają posiadania legalnej komputerowej wersji programu (z niej kopiowane są niezbędne pliki).



Więcej informacji na temat projektu, jak i instalatory gier, zaleźć można pod tym adresem. Gry obsługują akcelerator grafiki, dołączone do wiadomości zrzuty ekranu pochodzą z Nokii N95 8GB.

Źródło tekstu: koti.mbnet.fi, wł     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 0

    1.  2008-12-01 16:12:21

    no to niedlugo wolfenstein pewnie tez zawita na symbiana ;)

  • 0

    2. ~  2008-12-01 16:26:09  host: aee141.neoplus.adsl.tpnet.pl

    czyli na E65 tez lipa bedzie :/ ehh mam nadzieje ze cos wymysla:P poza tym co to za piosenka w tle jest? ;]

  • 0

    3.  2008-12-01 16:38:22

    na iphona też już jest q3 :D

  • 0

    4. ~Ralph  2008-12-01 16:51:44  host: dp003.nj.pl

    2.@ Utwor w tle to: Dark Age - Life For Blood. Faktycznie lipa, ze na E65 nie pojdzie. Pozdrawiam uzytkownika E65 :)

  • 0

    5. ~  2008-12-01 17:00:50  host: 212.67.158.55

    dla mnie bomba...dobrze chodzi masakra...:) szkoda ze nie mam żadnego z tych terminali...ale z drugiej strony nie zawsze jest czas na gry

  • 0

    6. ~radek  2008-12-01 18:45:50  host: 89.108.200.5

    "Nokia N95 nie poradzi sobie z uruchomieniem gry ze względu na ograniczenia pamięci RAM." z tego co mi wiadomo n95 oraz n95 8gb dysponuja taka sama iloscia pamieci ram dlatego zdecyduje sie zainstalowac na mojej n95... nie uwierze poki sie nie przekonam :P

  • 0

    7.  2008-12-01 18:47:48

    radek: oj, chyba właśnie N95 8GB ma więcej... O ile się nie mylę, N95 8 GB ma coś koło 100 MB pamięci, "zwykła" N95 ma ze 2 albo 3x mniej...

  • 0

    8. ~dechomenon  2008-12-01 19:03:34  host: 212.67.159.28

    WitekT oczywiście masz racje to jest głowna róznica między tymi telefonami...oprócz pam. wewnętrznej. kolega radek niestety ma mylne mniemanie...zapraszam przejrzeć specyfikacje techniczne obu terminali.

  • 0

    9.  2008-12-01 19:21:00

    n95 ma 64ramu a n95 8gb, n82 ma 128ramu! mam n82 i quake smiga az milo tylko ciezko ze sterowaniem bez klawiatury na bt

  • 0

    10.  2008-12-01 20:05:33

    swoja droga wlasnie spojrzalem na specyfikacje mojej e71. procesor i ram podobnie jak w wymienionych w wiadomosci, ale nie ma sprzetowej akceleracji 3d ;/ szkoda...

  • 0

    11.  2008-12-01 20:07:25

    Ale N95-3 także ma 128MB RAMu... Ten Quake III zjada prawie cały RAM nawet na N95 8GB (zostaje 2MB). Najlepiej gra się na E90 (wielki ekran), tylko czy E90 ma TV-out?

  • 0

    12. ~radek  2008-12-01 20:24:42  host: user-89-108-237-79.mobile.playmobile.pl

    Witku z tego co mi wiadomo to obie maja po 128mb ramu. Poszukam tej informacji w necie albo zainstaluje jakis program co mi to pokaze, a w tym czasie sciagam instalke q3a i dam znac czy dziala na n95 ;)

  • 0

    13. ~Miet  2008-12-01 21:10:17  host: 78.8.143.186

    U mnie na N95 nie chodzi

  • 0

    14. ~aaaa  2008-12-01 22:40:27  host: 078088214249.wlb.vectranet.pl

    radek, przejrzyj sobie specyfikacje N95 po uruchomieniu na najnowszym sofcie ma ok.30mb a żeby odpalic tą gre trzeba min 80mb ram, w zwykłej n95 nie ma szans,

  • 0

    15. ~radek  2008-12-02 11:09:02  host: 89.108.200.2

    rzeczywiscie gra nie chodzi na n95, co do postu wyzej rzeczywiscie zostaje 30mb ramu po uruchomieniu ale gra wymaga 64mb ramu na pececie ktory tez z reszta potrzebuje ramu po to by dzialac... probowalem zwolnic troche ramu wylaczajac jakies procesy ale to nic nie dalo, przynajmniej jednak moglem sie przekonac osobiscie :P

  • 0

    16. ~czapla  2008-12-10 09:59:40  host: host-89-231-160-2.wolow.mm.pl

    11. znawca dobijacie mnie laiki onajlepiej sie gra na e90 po twoim poscie widze ze nei maielm tego telefonu tak samo jak reszty...

  • 0

    17. ~Ralph  2008-12-16 19:02:07  host: host-217-172-246-87.lodz.mm.pl

    2.@ Utwor w tle to: Dark Age - Life For Blood. Faktycznie lipa, ze na E65 nie pojdzie. Pozdrawiam uzytkownika E65 :)

  • 0

    18. ~rUrU  2008-12-19 23:17:58  host: 3t37.softpro2.pl

    n95 8gb dalszy przyklad ze wymiata:D

  • 0

    19. ~~~  2009-03-24 00:35:37  host: w3cahce7.punkt.pl

    nie wymyślajcie od razu z jakąś grupą programistów, bo te wszystkie porty Quake'a I, II i III na Symbiana zrobił JEDEN człowiek (a dokładniej fin): Olli Hinkka.

  • 0

    20. ~  2010-02-21 11:03:04  host: afad171.neoplus.adsl.tpnet.pl

    i8510 smiga az milo :)

Dodaj swoją opinię