Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości QNAP: aplikacja QMobile dla systemu Android

QNAP: aplikacja QMobile dla systemu Android

sirmark 4 Sierpnia 2010 19:16

0 0

QNAP Systems, producent serwerów NAS, zaprezentował aplikację QMobile (w wersji beta) dla systemu Android, umożliwiającą zdalne odtwarzanie multimediów pobieranych z dysków sieciowych tego producenta.

QMobile pozwala użytkownikom na zdalne odtwarzanie muzyki, cyfrowych zdjęć i materiałów wideo zarchiwizowanych na urządzeniach QNAP NAS i odtwarzania ich bezpośrednio na Androidzie. Wystarczy połączenie z Internetem, aby z każdego miejsca na świecie odtworzyć zawartość multimedialną znajdującą się na zdalnym serwerze NAS.

Telefony z systemem Android zdobywają w Polsce coraz większą popularność. QMobile to pierwsza aplikacja na tę platformę, umożliwiająca transfer pomiędzy serwerem NAS a urządzeniem z oprogramowaniem Android. Poprzednio zaprezentowana wersja tej aplikacji, dedykowana na telefony iPhone, spotkała się z dobrym przyjęciem - powiedział Paweł Premicz z EPA Systemy, autoryzowanego dystrybutora QNAP w Polsce.

Możliwość transferu treści multimedialnych sprawia, że kwestia synchronizacji danych pomiędzy serwerem, a urządzeniem mobilnym przestaje mieć kluczowe znaczenie. Co więcej, można zarazem zaoszczędzić miejsce w pamięci urządzenia mobilnego i przeglądać zawartość multimedialną, zapisaną bezpośrednio na zdalnym serwerze.
QMobile jest aplikacją kompatybilną z platformą z Android 1.5/1.6/2.1 współpracującą z oprogramowaniem QNAP NAS w wersji V3.3.0 lub wyższą. Aplikację QMobile for Android Beta (v0.9.1) pobrać można pod tym adresem.

Poniżej film prezentacyjny aplikacji w wersji dla iPhone.Źródło tekstu: Epa Systemy     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-77-114.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

T-Mobile_pl | 2018-03-23 17:55:48

SZAMBO !


ruskov | 2018-03-23 17:38:14

ale mialym frajde jakbym sobie go powyginal smiesznie


~TheXplayer | 2018-03-23 17:31:29

Dla androida: Lucky patcher i jazda :DDla iOS: chyba nie ma sposobuDla windows: ADblock :D


~Anty | 2018-03-23 17:27:28

Ja chce zgniatanego ajfona, tylko do tego sie nadaje


~7 Nieszczęść i bezprawie | 2018-03-23 17:16:08

isa, do tablicy!:-D,,jednak nie dowiedząswoim konkurentom."

Ankieta

Czy rozważasz zmianę systemu przy najbliższej wymianie głównego telefonu?

Android cieszy się większą lojalnością swoich użytkowników niż iOS

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet