Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Push-To-Talk Motoroli dla Symbiana już na rynku

Push-To-Talk Motoroli dla Symbiana już na rynku

sirmark 15 Lipca 2005 10:23

0 0

Motorola poinformowała, że klient Push-To-Talk over Cellular (PoC) jest już dostępny dla telefonów wyposażonych w system operacyjny Symbian i platformę interfejsową UIQ. Dzięki jej wdrożeniu operatorzy będą mogli szybciej wprowadzić na rynek usługę PoC, jak również rozszerzyć ofertę obsługujących ją telefonów. Motorola zamierza dostarczać klienta PoC operatorom nieodpłatnie w ramach umów licencyjnych.

Stworzona przez Motorolę technologia pozwala użytkownikom telefonów komórkowych na prowadzenie indywidualnych lub grupowych rozmów na zasadach podobnych do sposobu obsługi krótkofalówki. Klient PoC ma wbudowaną funkcję Presence i jest kompatybilny z najnowszymi urządzeniami opartymi na Symbianie, w tym również z telefonami komórkowymi innych producentów.

Klienta PoC opracowano w taki sposób, żeby operator dostarczający usługę miał możliwość personalizacji telefonu – mógł umieścić w telefonie swoje barwy, logotypy i ikony. Automatyczna konfiguracja pozwala użytkownikom na korzystanie z aplikacji bez konieczności dokonywania jakichkolwiek ustawień. W ramach usługi możliwa jest również bezprzewodowa instalacja (over-the-air) i automatyczne aktualizowanie oprogramowania.
“Klient PoC stanowi ważny krok w rozwoju oferty Motoroli. Rozwiązanie pozwala operatorom na stymulowanie rozwoju usług typu Push-To-X w najszerszym z możliwych portfolio telefonów" - przekonuje Michael Krutz, wiceprezes ds. kluczowych produktów sieciowych Motoroli - “W najbliższych miesiącach chcemy zaproponować naszym klientom szereg dodatkowych rozwiązań na platformę Symbian opartych o technologię Push-To-X, takich jak Push-To-View".

Korzystanie z Push-To-Talk over Cellular przypomina obsługę krótkofalówki i pozwala na błyskawiczne nawiązanie połączenia telefonicznego przez dwie lub więcej osób. Posiadając komórkę wyposażoną w PoC, zamiast wybierać numer naszego rozmówcy, jednym naciśnięciem specjalnego przycisku możemy wywołać listę kontaktów i sprawdzić ich obecność, po czym wybierać osobę, z którą chcemy rozmawiać. Możliwe są również połączenia grupowe, dzięki którym wszystkie osoby z listy kontaktowej mogą usłyszeć nasz komunikat, podobnie jak w przypadku telekonferencji. Takie możliwości technologii PoC otwierają operatorom sieci nowe obszary w zakresie projektowania usług GSM.

Źródło tekstu: Motorola     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~gajdziu  2009-08-16 11:21:13  host: 90-156-1-91.as.kn.pl

    Witam, to już działa? Jeżeli tak to jak to uruchomić?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-42-146.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Karta, MIX czy abonament? Z jakiej oferty korzystasz w swoim głównym telefonie?

T-Mobile: 20 GB na 20 urodziny oferty na kartę

 

Zobacz wynik | Opinie (7)

Archiwum Ankiet