Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Push Notification zmieni rynek mobilnych gier?

Push Notification zmieni rynek mobilnych gier?

LuiN 16 Czerwca 2009 16:20

0 0

Choć telefony Apple'a mają w standardzie ograniczoną możliwość pracy wielozadaniowej, aplikacje takie jak komunikatory internetowe będą mogły korzystać z technologii Push Notification. Dzięki temu każda nadchodząca wiadomość będzie natychmiast wyświetlana na ekranie, niezależnie od tego z jakiej aplikacji aktualnie korzystamy. Patent ten spodobał się producentom gier, którzy chcą w ten sposób popularyzować rozgrywki sieciowe.

To, że prędzej czy później w mobilnych grach zacznie się korzystać z połączenia internetowego dla prowadzenia rozgrywek sieciowych było kwestią oczywistą. Teraz gry te zaczną jeszcze bardziej wdzierać się w nasze życie. Producent popularnej gry muzycznej Tap Tap Revenge 2 wydał właśnie aktualizację, która wykorzystuje technologię Push Notification do powiadamiania użytkownika i rzuconym mu wyzwaniu przez innego gracza.
Dokładnie na ten samej zasadzie działać ma gra produkcji ngmoco, KillTest. W reklamie tej dynamicznej gry technologia Push Notification stała się motywem przewodnim. Według producenta dzięki niej zobaczymy wkrótce graczy w najmniej spodziewanych miejscach, a gry mobilne staną się wreszcie prawdziwie mobilne.

Źródło tekstu: TouchArcade, wł     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • 0

  1.  2009-06-16 16:33:05

  W Polsce się nie sprawdzi za drogi internet w komie i za wolny, choć przez wifi może dałoby się pograć, do tego niewiele osób posiada iphone'a. Quake mi się przypomniał po obejrzeniu filmiku.

 • 0

  2. ~  2009-06-16 16:51:28  host: aaoe47.neoplus.adsl.tpnet.pl

  @1 Cena internetu nie jest taka tragiczna, największy problem to te ograniczenia/limity GPRS, więc z tym może być problem. Chociaż coraz więcej telefonów ma WIFI, coraz więcej są sieci bezprzewodowe w mieszkaniach, to być może się przyjmie.

 • 0

  3.  2009-06-16 19:15:35

  @1 mi raczej pierwszy unreal tournament ;) gra raczej do grania via wifi.

 • 0

  4.  2009-06-16 20:21:53

  zgadza się, jak UT- multimedialna rozrywka przyjmuje formy o których się kiedyś nie śniło :)

 • 0

  5. ~robbo2k  2009-06-17 07:28:54  host: w3cache.tktelekom.pl

  Spokojnie w Real Racing grze online wyslalo swe czasy jako kierowcy 4000osob w pierwszym tygodniu. Sa ligi tabele to jest rzeczywistosc

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-153-90.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet