Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Publiczny IP dla GPRS w Idei

Publiczny IP dla GPRS w Idei

WitekT 8 Lipca 2005 13:26

0 0

Korzystającym z transmisji danych GPRS w sieci Idea z pewnością przyda się informacja, że można wykupić w tej usłudze publiczny, indywidualny adres IP.

Usługa dostępu do Internetu z publicznym IP (VPN via Internet) umożliwia pełny dostęp do sieci Internet z wykorzystaniem technologii GPRS, gdzie komputer użytkownika otrzymuje w sieci publiczny adres IP. Dzięki temu możliwe jest korzystanie z aplikacji, które takiego adresu wymagają.

Usługa umożliwia dostęp do APN vpn.idea.pl oraz korzystanie z Internetu z przydzielonym przez sieć Idea adresem publicznym, co pozwala na zestawianie połączeń VPN do Internetu, które nie akceptują translacji typu NAT lub PAT.
Usługa przeznaczona jest dla firm, które chcą mieć poprzez GPRS bezpieczne tunelowane połączenia (np. do serwerów banku). Dzięki tej usłudze możliwe jest oferowanie nowoczesnych usług bankowych (np. home banking), dokonywanie transakcji internetowych, itp.

Konsekwencją korzystania z Internetu z użyciem publicznego IP jest wzrost zagrożenia komputera atakiem - Centertel zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za takie ataki na terminale korzystające z APN vpn.idea.pl.

Opłata za usługę dostępu do Internetu z publicznym IP to miesięczny abonament w wysokości 5 zł (6,10 zł z VAT).

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • 0

  1. ~Hermes  2005-07-08 15:00:00  host: 126-mo3-9.acn.waw.pl

  Jak już biorą abonament, to niech też biorą odpowiedzialność ;) Kasiorki sie cholerom zachciało... ;P

 • 0

  2. ~l_s  2005-07-08 15:08:00  host: staszkiewicz.mlyniec.gda.pl

  ***Hermes - czy ty w ogóle wiesz o czym mówisz? Nikt ci nie każe brać tej usługi. A że nie biorą odpowiedzialności - nie dziwne, to tylko sprawa użytkownika, czy zechce korzystać z firewalla...

 • 0

  3. ~jeremi  2005-07-09 12:28:00  host: dml73.neoplus.adsl.tpnet.pl

  no właśnie ci którzy chcą - ja tam nie używam żadnego firewalla , bo to tylko zamula kompa. masz silny sprzęt uzywaj twoja sprawa

 • 0

  4. ~maciek  2005-07-11 11:16:00  host: dpc40.neoplus.adsl.tpnet.pl

  dopiero teraz można logować sie do banku suuper to powinno od razu działać w dniu uruchomienia tej usługi a poprzednie propozycje powinny być nazywane "prawie internet" i "prawie gprs" co więcej pobieranie za to opłaty to jeż jest kpina

 • 0

  5. ~mar  2005-07-11 14:57:00  host: w3cache.tpnet.pl

  maciek: jak nie rozumiesz o czym piszesz, to nie pisz o tym. Wiesz co to jest VPN? Zawsze mogłeś się dostać do banku przez WWW. Ale wyobraź sobie, że istnieją systemy, które wymagają "połączenia" sieci firmowej i sieci bankowej bezpiecznym tunelem IP. I nie jest to https (który może być stosowany z prywatnym adresem IP i webcache).

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-247-119.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy korzystasz w domu z telefonu stacjonarnego

Play: nowe promocje na telefon stacjonarny dla abonentów

 

Zobacz wynik | Opinie (10)

Archiwum Ankiet