Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości PTK Centertel - Filarem Polskiej Gospodarki

PTK Centertel - Filarem Polskiej Gospodarki

WitekT 19 Listopada 2004 11:29

0 0

15 listopada, podczas uroczystej gali w Teatrze Narodowym w Warszawie spotkali się laureaci konkursu – Filary Polskiej Gospodarki - organizowanego przez dziennik "Puls Biznesu" i wywiadownię gospodarczą Coface Intercredit Poland. Zdaniem organizatorów rankingu najlepszych polskich przedsiębiorstw – Filary Polskiej Gospodarki – to firmy, które mają decydujący wpływ na rzeczywistość gospodarczą swoich regionów.

Wśród 19 liderów biznesu z 17 regionów naszego kraju – znalazła się Polska Telefonia Komórkowa Centertel, operator sieci Idea, która została zwycięzcą w Warszawie (ex quo z innym operatorem komórkowym - PTC). W uzasadnieniu werdyktu podkreślano sukcesy rynkowe sieci IDEA, które są efektem skutecznie realizowanej strategii rynkowej Polskiej Telefonii Komórkowej Centertel. Operator sieci Idea w 2004 r. umacnia pozycję rynkową skutecznie pozyskując klientów (wzrost prawie o 1 mln w ciągu 9 miesięcy), wprowadza liczne innowacyjne oferty (Nowy POP, Jedna Idea, Nowa Idea dla Firm) - atrakcyjne dla klientów oraz uzyskuje bardzo dobre wyniki operacyjne i finansowe. Przychody PTK Centertel po trzech kwartałach 2004 r. wyniosły ponad 4,1 mld zł, a rok wcześniej były o niespełna miliard mniejsze. W trzecim kwartale br. operator Idei umocnił ponadto swą pozycję rynkową, szczególnie w segmencie ofert abonamentowych (podstpaid) i obecnie posiada pozycje lidera w tym segmencie rynku komórkowego - z 34,3% udziałów. Znaczenia miały także liczne działania sponsoringowe i charytatywne realizowane przez sieć Idea, zarówno w Warszawie, jak i na terenie całego kraju (np. wystawy rzeźb Igora Mitoraja czy wystawa "Idea Leonardo. Geniusz i jego machiny" czy wyścig kolarski Idea Mazovia Tour).
Nagrodę (statuetkę Filar Polskiego Biznesu i dyplom) odebrał z rąk organizatorów rankingu Sławomir Skrodzki, prezes zarządu Polskiej Telefonii Komórkowej Centertel, który podziękował za to zaszczytne wyróżnienie w świecie biznesu i zapowiedział dalsze uatrakcyjnianie oferty sieci IDEA - w celu jeszcze pełniejszego zaspokojenia potrzeb w zakresie usług mobilnych, nawet u najbardziej wymagających klientów.

Źródło tekstu: Idea     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-111-185.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 1000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet