Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości PTK Centertel czeka na ofertę od Info-TV-FM

PTK Centertel czeka na ofertę od Info-TV-FM

LuiN 31 Marca 2009 19:49

0 0

PTK Centertel chce przystąpić do rozmów z Info-TV-FM w sprawie telewizji mobilnej. Czeka jednak na ofertę finansową - poinformowała prezes PTK Centertel Grażyna Piotrowska-Oliwa.

PTK Centertel czeka na ofertę od Info-TV-FM dotyczącą współpracy, zawierającą warunki finansowe i terminy budowy infrastruktury. Wtedy przystąpimy do rozmów - powiedziała Piotrowska-Oliwa. Telewizja mobilna w systemie DVB-H (ang. Digital Video Broadcasting - Handheld) pozwala odbierać treści audio-wideo w urządzeniach mobilnych, takich jak telefony komórkowe, palmtopy i inne urządzenia multimedialne.
W marcu konkurs Urzędu Komunikacji Elektronicznej na operatora telewizji mobilnej w Polsce wygrała spółka Info-TV-FM. Firma chce wybudować infrastrukturę DVB-H. Również w marcu Albert Kuźmicz, prezes NFI Magna Polonia (do której należy Info-TV-FM) poinformował, że spółka będzie chciała sprzedawać sygnał DVB-H pośrednikom, m.in. operatorom telefonii komórkowej, którzy zaoferują ją detalicznie Polakom.

Dodał, że Info-TV-FM prowadzi "wiele rozmów z dostawcami infrastruktury, sprzętu i operatorami komórkowymi" w tej sprawie. NFI Magna Polonia oszacowała koszt inwestycji w telewizję mobilną do 2012 roku na 200-300 mln zł.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~Templariusz  2009-03-31 21:21:20  host: staticline23090.toya.net.pl

  Mobilna telewizja rządzi :D

 • 0

  2. ~  2009-03-31 21:36:26  host: f142-043.opera-mini.net

  No tak..ft chce juz poprzez tp emitel i docelowo orange pl oferowac dvbh.mirekb

 • 0

  3. ~  2009-03-31 21:38:45  host: oo7.ipartners.pl

  Rura pani prezes miekknie ;-)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-83-221.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet