Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości PTC zmienia się w spółkę akcyjną

PTC zmienia się w spółkę akcyjną

WitekT 17 Lipca 2011 15:02

0 0
Najprawdopodobniej już 1. sierpnia PTC przestanie być spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, a stanie się spółką akcyjną - wynika z informacji TELEPOLIS.PL.

Dokumenty zostały już złożone w Krajowym Rejestrze Sądowym, który powinien do tego czasu rozpatrzyć wniosek.

Poza zmianą formy przedsiębiorstwa, nie zmieni się nic innego - także dla użytkownika, bo nowy podmiot przejmie wszystkie zobowiązania swojego poprzednika sprzed przekształcenia.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 31
  • -4

    20. ~  2011-07-17 18:51:35  host: z44-09.opera-mini.net

    czy na wyswietlaczu bedzie t-mobile PL SA :))

  • -1

    27. ~prezes NSA  2011-07-17 19:52:30  host: dbh94.neoplus.adsl.tpnet.pl

    sp z.o.o nie może zostać przekształcona w spółkę cywilną, może być przekształcona w komandytową, akcyjną. nie ma to wpływu na nic, o ile nie zmieni sie skład zarządu i właściciel główny.

  • 1

    30.  2011-07-17 20:08:42

    9# wlo - co najwyżej zmienią sobie numer telefonu ;-)

  • 0

    34. ~ZICO  2011-07-18 08:34:07  host: abjk171.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Zamiast kłócić się o to czy można rozwiązać na tej podstawie umowę czy nie warto pomyśleć w jakim celu dokonywane jest to przekształcenie, bo chyba nie z tego powodu, że DT zazdrości Polkomtelowi :-) Czyżby PTC czekała giełda? Nie jest to wykluczone. Być może DT jednak tak bardzo kasą nie śmierdzi i będzie poszukiwało zewnętrznych źródeł finansowania. A może chodzi o kolejny ciemny transfer finansowy, dla którego potrzebna lub bardziej odpowiednia jest Spółka Akcyjna. Ostatnio w wielu kwestiach trafnie typowałem więc i tu pokuszę się o to ;-)

  • 0

    35. ~ZICO  2011-07-18 08:42:59  host: abjk171.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Co do rozwiązania umowy to własnym oczom nie wierzę - czyżby aż tylu ludzi było niezadowolonych z kolejnej globalnej "prestiżowej" marki? Przecież tyle radości było 5 czerwca? :-)

  • 0

    36. ~Pitero  2011-07-18 11:58:05  host: dynamic-78-8-123-141.ssp.dialog.net.pl

    Czytając tego typu wypowiedzi tylko się wstydzę za innych, że można takie brednie wypisywać. Chcemy być postrzegani dobrze jako naród, a przez takie wypowiedzi postępujemy według stereotypowego wizerunku Polaka: cwaniaczek i maruder nigdy niezadowolony...

  • 0

    37. ~ZICO  2011-07-18 12:53:16  host: ackv180.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #36: Te dobra, dobra prezesie. Ile ci płaci DT za to co wypisujesz?

  • 0

    38.  2011-07-18 14:12:04

    Kolega #36 ma rację. Polak tylko czeka, żeby najpierw coś dostać za pół darmo a potem jeszcze z tego zrezygnować bez potrzeby oddawania towaru !!! Oczywiście dwa dni po rezygnacji przyjdzie znowu i weźmie nowe w tej samej promocji. Tak było i będzie jeszcze długo !!! Cwaniak na cwaniaku i tyle

  • 0

    39. ~tejerek  2011-07-18 15:45:51  host: 58.208.200.89.otvk.pl

    Mnie ciekawi jedno, czy teraz nadal bd promocje typu 2x tak tak.

  • 0

    40. ~ZICO  2011-07-18 16:57:59  host: ackv180.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #36: No i po co powielasz utarte stereotypy? Polak taki sam cwaniak jak inni. Poza tym co to wnosi do tematu? #39: Nie liczyłbym już na tę promocję - przynajmniej nie za szybko.

  • 0

    41. ~  2011-07-18 19:34:14  host: 212.160.172.70

    #40 Stereotypy? Poczytaj wczesniejsze komentarze i zobacz ile osób liczy na okazje na wyłudzenie telefonu.

  • 0

    42. ~mirekb  2011-07-18 20:30:58  host: apn-77-114-24-1.dynamic.gprs.plus.pl

    od 2006 ptc skupowalo papiery dluzne dt(nikt o tym nie pisal) wiec moze trzeba zmian prawnych by giełda byla wiekszym polem do manewru??niemcy wiedzą co robią

  • 0

    43.  2011-07-18 20:48:07

    15. - Ty też cienias jesteś - nie mogą się do spółki cywilnej "zmienić" ;-) Pewnie zapytasz dlaczego? Ano z tej prostej przyczyny, zę właścicie (jeden) nie jest osobą fizyczną. A tylko takie osoby mogą taki twór jak spółka cywilna - bez osobowiości prawnej - zawiązywać. I do tego co najmniej dwie ;-) Zatem śmiszne są te go typu komentarze - bardziej nadają się do wycinania niż kpiące, jak ten mój właśnie albo poprzedni - to do adminów. Jeszcze jedno - gdyby jednak osoba fizyczna kupiła akcje i zrezygnowała z formy spółki "prawa handlowego", to jak najbardziej - KRS by zniknął, zmmieniłyby się jak najbardziej numery regon i nip ;-)

  • 0

    44.  2011-07-18 20:59:54

    ~ZICO - czemu od razu giełda? poczytaj ustawę - Kodeks spółek handowych. Inne reguły obowiązują dla różnych spółek - mimo, ze zarówno spółka z o.o. jak i akcyjna są tym samym typem spółek - kapitałowymi ;-) A propos - jaką spółką jest obecny właściciel PTC? Bo jeśli jednoosobową spółką z o.o., to z tego prostego powodu nie może być właścicielem innej spółki z o.o. - w Polsce przynajmniej ;-)

  • 0

    45. ~tello  2011-07-18 21:36:58  host: djq101.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dla mnie może się zmienić nawet w żabę... Jeszcze tego brakowało żebym kupował akcje firmy, która nie jest prawdziwym właścicielem samej siebie...

  • 0

    47. ~ZICO  2011-07-19 09:01:42  host: ackv180.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #41: Wyłudzenie telefonu powiadasz? - nie rozśmieszaj mnie. Jakie wyłudzenie? Działanie zgodne z prawem nazywasz wyłudzeniem. Te pretensje, że firma, w której pracujesz ponosi straty skieruj do premiera i jego rządu, że was odpowiednio nie zabezpiecza a nie płacz tutaj. #44wlo:Nie kpij sobie. To oczywiste, że DT i jego marka T-mobile są spółkami akcyjnymi - nie znasz niemieckiego skrótu AG? Wiem jakie reguły obowiązują w SP Z O.O. a jakie w SA. Spółka Akcyjna daje większe możliwości m.in. do pozyskania kapitału. Myślę jednak, że chodzi tu o inne nie do końca jasne interesy, mające na celu wyprowadzenie kasy do Bonn, o których zapewne niebawem się dowiemy. A propos #41: A co powiesz na tzw opłatę licencyjną płaconą przez Centertela na rzecz FT. Co roku miliony nieopodatkowanej kasy płyną sobie do Francji niestety zgodnie z obowiązującym prawem. Jest to wyłudzenie czy nie?

  • 0

    48. ~...  2011-07-19 09:41:40  host: 188.147.250.6.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @47 Formalnie nie jest. Co nie znaczy że nie jest. Proste.

  • 0

    49. ~...  2011-07-19 09:42:48  host: 178.181.28.229.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @up Chociaż słowo kradzież w jednym i drugim przypadku bardziej pasuje.

  • 0

    50. ~ZICO  2011-07-20 09:40:31  host: abjb137.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #48: No i masz odpowiedź na temat wyłudzania telefonów.

  • 0

    51. ~  2011-08-23 20:08:46  host: 89-78-189-20.dynamic.chello.pl

    nie rozu miem dlaczego przy każdej okazji mówi sięo cwaniactwie abonentów a skrzętnie pomija się cwaniactwo PTC . Czy uczciwe jest waszym zdaniem oferowanie telefonu w promocji z 100% zawyżoną ceną rynkową aparatu? Telefon warty 600 zł kosztuje 1200 zł i nie pitolcie mi , że to wina ludzi, którzy odsprzedają telefony nabyte w promocjach bo mówię o cenach tel niebrandowanch bez sima. Do ceny z księżyca dorabia się odpowiednią spłatę w abonamencie. Tak naprawdę każdy abonett indywidualny (nie firma) jest dymany w pupę, gdy chce skorzystać z ich promocji z telefonem i to już na wstępie. Nie ma co żałować sieci komórkowych, mam nadzieję, ze voip i ostatecznie internet w postaci darmowego kontaktow3ania się skutecznie je osłabi i jeszcze zaskomlą.