Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości PTC zaczyna testy WiMAX z samorządem Starachowic

PTC zaczyna testy WiMAX z samorządem Starachowic

WitekT 2 Kwietnia 2007 13:38

0 0

PTC rozpoczyna pilotażowy program testowy technologii WiMAX wykorzystującej częstotliwości radiowe 3,6-3,8 GHz. Standard WiMAX umożliwia obecnie bezprzewodową, szerokopasmową transmisję danych z prędkością 11 Mb/s, a w przyszłości może osiągnąć nawet do 75 Mb/s.

Rozwiązanie to pozwala na budowanie kompleksowych systemów teleinformatycznych, takich jak np. tzw. e-urzędy, elektroniczny obieg dokumentów, monitoring miejski, czy dostęp do szybkiego Internetu.




Testy prowadzone będą wspólnie z samorządem lokalnym miasta Starachowice w województwie Świętokrzyskim. Pozwolą one na wypracowanie najlepszego możliwego modelu, niezbędnego do zaoferowania w najbliższej przyszłości gotowych rozwiązań komercyjnych w ramach posiadanych przez PTC koncesji.

Źródło tekstu: Era     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 0

    1.  2007-04-02 13:43:26

    Wystarczyło tylko, że UKE pogroziło palcem

  • 0

    2. ~mirekb  2007-04-02 13:43:40  host: 212.2.101.27

    do starachowic mam 10minut drogi i na trasie Kiecle-Starachowice jest 20km przerwa w zasiegu gsm ERY takze niech sie na tym skupia bo jak tylko wyjdzie cOs z tego wi-maxa to sprawdze i od razu napisze co zostalo z takich pieknych deklaracji ;-))BO na tym sie to skonczy

  • 0

    3.  2007-04-02 13:46:26

    Pytanie za 100pkt :) ile na raz w jednej chwili uzytkownikow takiej stacji wimax moze miec transfer te 11mb/s ? Bo za rok pewnie stane przed dylematem wimax w Erze czy dalej umowa z netia po kablu... zaznacze ze nie gram w gry i nie sa mi potrzebne rewelacyjne pingi... i jeszcze jedno jaki jest realny upload w wimax ?... dziekuje za ewentualne info :)

  • 0

    4.  2007-04-02 13:50:18

    Mirekb mam "glupia" nadzieje ze sie mylisz i tylko na gadaniu Ery sie nie skonczy ;) u mnie w miescie ma powstac wlasnie taki bts/nodeB/wimax :)jak wtedy powstanie to w polaczeniu z bts w rabieniu i na polnocy miasta po latach czekania wkoncu bede mial w swoich okolicach bardzo dobry zasieg Ery... za rok wszystko bedzie jesne czy Era ten wimax naprawde bedzie dawac czy tylko "sciemnia".

  • 0

    5.  2007-04-02 13:57:19

    A czy ten cały WIMAX będzie dostępny dla użytkownika indywidualnego? Czy są już modemy?

  • 0

    6.  2007-04-02 14:00:01

    Kmis mysle ze obecnie era bedzie testowac - ale jak w drugiej polowie roku juz komercyjnie bedzie wimax oferowac to mysle ze bedzie sprzed sprzedawala w promocjach jak obecnie - spokojna glowa ;) ciekawe tylko czy wimax bedzie cenowo duzo drozszy od umts/hsdpa ?

  • 0

    7.  2007-04-02 14:03:31

    Szalony, nie sądzę żeby Era w tym roku udostępniła WIMAX dla odbiorców indywidualnych, tu raczej skłoniły Erę groźby UKE - zabrania koncesji.

  • 0

    8.  2007-04-02 14:07:34

    Zgoda ze pewnie w tym roku sie nie wyrobi bo stacie w wimax jesli wogole powstana to pewnie na paczatku 2008r dopiero :/// tak jak ta w mym miescie ...

  • 0

    9.  2007-04-02 14:09:50

    Szalony zerknij na to http://skocz.pl/wimax

  • 0

    10.  2007-04-02 16:15:40

    Witku: wimax up/down max 70/70 Mb/s a nie MB/s ;)

  • 0

    11.  2007-04-02 16:17:04

    ravel: przeoczyłem w pressie - dzięki za zwrócenie uwagi, już poprawione! :)

  • 0

    12.  2007-04-02 16:27:23

    jeszcze jedno: wimax jak narazie osiaga 70Mb/s a nie 75Mb/s. a co bedzie w przyszlosci, tego nikt nie wie ;) jak cos polecam EN wiki, bo na tym PL jest cos skopane

  • 0

    13. ~ktos  2007-04-02 17:24:14  host: bug174.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wmax podrawi wiecej niz 70 Mb/s tylko zalezy jaki sprzed odleglosc uksztaltowanie terentu. Standard do uzytkownika nie bedzie 11 Mb/s !!!! tylko tak jak klasyczny dsl 512, 1 , 2 ,4 mb. Ile ludzi miesci sie na nadajnik ? Na standardowy dookulny ( najtanszy ) wchodzi okolo 300 sesji o podobnym transferze, a pozniej rozbudowuje sie o kolejne polki i antenty. Sprzet jest coraz tanszy i coraz lepszy, a najnowszy chipset centrino ma wbudowanego wimaxa :))) ogolnie tam gdzie si enie oplaca hsdpa ( wsie, duze malozaludnione rejony ) wimax bedzie gorowal, ten system neistety w miescie keipsko sie spisuje. Zycze im powodzenia Mnie kiedys nie wyszedl start z ta technologia

  • 0