Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości PTC z najniższą stawką MTR od 1. lipca

PTC z najniższą stawką MTR od 1. lipca

WitekT 27 Maja 2011 16:53

0 0

Od 1. lipca najniższą stawkę MTR będzie miało PTC (9,66 grosza), Polkomtel i Centertel będą pobierali 15,2 grosza. Decyzja dla P4 nie została jeszcze wydana, ale można oczekiwać jeszcze wyższej stawki.

UKE wcześniej wydało decyzję dla Polkomtela i Centertela, w których w zamian za inwestycje w "białe plamy", miały łagodniejszy harmonogram spadku stawek MTR. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości. Jak podawał Parkiet, w ramach porozumienia inwestycyjnego PTC miałaby przeznaczyć około 30 mln zł na inwestycje, bo tyle wyniosłyby jej korzyści z wolniejszego spadku MTR Korzyści dla Polkomtela wyliczone miały być na około 76 mln zł, dla P4 na około 65 mln zł. Centertel zadeklarował najwięcej, bo ponad 100 mln zł, powyżej teoretycznych korzyści.

Pierwszy decyzję dostał Centertel, bo do jej wydania nikt nie zgłosił uwag. Swoje zdanie w stosunku do analogicznych decyzji dla Polkomtela i PTC zgłosiła Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji, domagając się wycofania z sądów wszystkich skarg dotyczących poprzednich decyzji o stawkach MTR. Polkomtel ugiął się i doszło do porozumienia, PTC na to się nie zgodziła.




UKE wydał właśnie decyzję dla PTC, ustalając stawkę MTR od 1. lipca na poziomie 9,66 grosza. Oznacza to asymetrię na poziomie 157,3% względem Polkomtela i Centertela.

Dostaliśmy dokument i właśnie go analizujemy - mówi TELEPOLIS.PL Andrzej Pomarański z biura prasowego PTC.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 194
  • 1

    180. ~  2011-05-29 06:58:37  host: z29-05.opera-mini.net

    179, przeciez w naszym kraju to juz obcy rzadza. Niemcy, Francja... a Orange jako francuskie przedsiebiorstwo panstwowe wiekszej kary nie dostanie :]

  • -1

    181. ~  2011-05-29 09:13:04  host: z27-09.opera-mini.net

    176 szantaz byl jasny - albo wycofacie odwolania od wczesniejszych decyzji uchylanych przez sady (bezczelnie nazywano to osiagnieciem porozumienia z rynkiem) albo dostaniecie mtr 9,66 zamiast 15. I nie wyskakuj tu z jakimis durnymi porownaniami do odsiadki i wspolpracy, bo jedyne co zasluguje na kryminal to dzialania uke.

  • 1

    182. ~  2011-05-29 09:33:49  host: z25-05.opera-mini.net

    181 dla operatorow moze i tak, ale jako klientowi telekomunikacyjnemu, co przeszkadza ci dzialanie UKE. Jesli nie jestes udzialowcem badz rzecznikiem PTC to musisz malo rozumku w tej duzej glowie miec

  • 0

    184.  2011-05-29 10:47:05

    Takie tutaj pomyje wylewacie na UKE, a te zastrzeżenia złożył KIGEiT w imieniu swoich członków, którzy w związku z zaskarżaniem poprzednich decyzji MTR i ich uchylaniem, ale tylko ze względów formalnych, boją się przyszłych reperkusji w związku z niejasnymi rozliczeniami. Więc zanim ktoś się w tym temacie wypowie, to najpierw sugeruję zgłębienie sprawy.

  • 0

    185. ~  2011-05-29 10:51:51  host: 77-255-29-39.adsl.inetia.pl

    Ja tu widzę możliwą skargę do UE. Wszystko zależy jak wyglądała wymiana pism pomiędzy PTC i UKE, ale aktualnie PTC bardzo dostała po czterech literach... Konkurencja nie obniży stawek do obcej sieci, a PTC bedzie miała mniejszy przychód, przy takich samych wydatkach jak teraz. Ciekawe tylko, czy Play, tak płaczącyo nie obniżaniu stawek wrazze spadającym MTR obniży te 29 groszy do Ery o np. 5 groszy... Jak nie, to będzie ewidentny przykłąd, ze tylko potrafią ściemniać.

  • 1

    186. ~  2011-05-29 12:00:14  host: v09-16.opera-mini.net

    hahaha. Ma się wg harmonogramu stawkę MTR więc o co te krzyki? Nie wszyscy urzędnicy zaprzedali się UE i ich korporacjom. Mama Merkel pewnie będzie miała zajęcie.

  • 1

    187. ~  2011-05-29 12:07:06  host: v09-16.opera-mini.net

    Inwestować się nie chce w nadajniki z naszych pieniędzy tylko kupować puste papierki z niemieckiego T. Taka nowa polityka niemieckiej firmy. A głupie poloki będą dalej siedzieć w magentowej sieci.

  • -1

    188. ~miju  2011-05-29 12:19:03  host: 205.217-171-48.tkchopin.pl

    za 3 dni wszystkie zagadki się rozwiążą ..

  • 1

    190. ~miju  2011-05-29 12:35:54  host: 205.217-171-48.tkchopin.pl

    189 za 3 dni tak ale za tydz już nie

  • 1

    191. ~  2011-05-29 12:36:02  host: a20090410133255.jn.lnet.pl

    189 a ty pseudo coś tam w czym tkwisz ;)

  • 1

    192. ~  2011-05-29 12:58:16  host: afbb84.neoplus.adsl.tpnet.pl

    bo denerwują mnie taki teksty "play jest zły ale moze kiedyś w , i tu wstawić dowolną nazwe sieci, bedzie prawie tak dobrze jak w play"

  • -1

    193. ~  2011-05-29 13:42:29  host: z31-10.opera-mini.net

    192, do ofery play przyczepic sie nie mozna. Nikt nie daje wiecej w tych samych cenach, szczegolnie przy super mnp. Niestety z punktu widzenia technicznego np montaz, obsluga i serwis bts, nodeB ten operator odstaje bardzo mocno od w3. Jezdze duzo po roznych obiektach i odbieralem rozne roboty ale to co wyprawiaja technicy pracujacy dla p4 jest zaprzeczeniem zdrowego rozsądku. Termin usuwania awarii tez dla nich nic nie znaczy i np orange ma max czas 24h na usuniecie awarii (to jeded z dluzszych czasow) to p4 moze i tydzien takiej awarii nie usunąć. Przykladem jest wpis na forum gdzie abonent ponad tydzien nie ma zasiegu w calym miescie a play twierdzi ze wszystko gra i buczy. Pewnie stąd są pieniądze na kolejne dobre promocje ale ta fuszerka przy budowaniu sieci kiedys moze sie odezwac

  • 1

    194. ~  2011-05-29 13:53:05  host: afbb84.neoplus.adsl.tpnet.pl

    tak zgadzam sie z tobą , ......... w3 istnieje jeszcze tylko dzęki czarnemu pr rozsiewanemu prrzez was , pracowników w3

  • 0

    195. ~  2011-05-29 13:57:25  host: z31-10.opera-mini.net

    mlody czlowieku pojecia nie masz o budowaniu i dzialaniu sieci wiec proszę nie wypowiadaj się bo jedynie sie osmieszasz. Jak chcesz wiedziec to np orange zestawia czesc radiolini dla p4. Poczytaj forrum i co pisze muchakk a nabierzesz wiecej dystansu w tym slepym uwielbieniu operatora.

  • 0

    198. ~  2011-05-29 17:47:08  host: t18-15.opera-mini.net

    na razie nie mają z nami szans

  • 0

    199. ~  2011-05-31 18:42:58  host: ip95.elektrosat.pl

    mam pytanie do znawców ofert czy mimo zmian w taryfach mogę nadał korzystać z rabatu Orange Combo? Pytam, bo przedtem miałem rabat w wysokości 15 zł z racji posiadania dwóch usług w sieci.

  • 0

    200.  2011-06-02 00:34:30

    @193: No to jak nie ma zasiegu to chyba wina plusa? Czy chlop sie uparl ze musi jechac po zasiegu playa? Zreszta po polityce p4 widac ze ida w neta a do rozmow plusa zostawiaja. Wiec jak chlop nie mial zasiegu to nie rozumiem:/ Chyba ze cos padlo w plusie co ostatnio im sie zdarza:P

  • 0

    201. ~  2011-06-02 06:37:49  host: z03-04.opera-mini.net

    200, czytałem to akurat na forum. Na plusie jest przeciążona sieć jak wszyscy z Play w Przemyślu przesiedli się na niego. Witek pisał ze nie ma priorytetów a tylko gwarantowana pojemność i w takiej sytuacji widać czym to skutkuje tzn dla abonentów Play jest sieć zajęta, abonent niedostępny pomimo ze ma zasięg. Plus to nie zawsze lekarstwo na wszystkie bolączki w play. U mnie znowu cos majstrowali przy 2G bo jest gorzej a było juz dobrze.

  • 0

    202. ~maqs  2011-06-04 21:09:30  host: public90967.xdsl.centertel.pl

    host: ip95.elektrosat.pl@ Musisz sobie w orange aktywować jeszcze jedną usługę za przynajmniej 39 zł - wtedy ci policzą rabat. Przykładowo ja miałem net stacjonarny 2mb za 46 zł i net mobilny 2gb (ten 39i,5) promocyjnie za 9 zł teraz wziąłem abo za 39zł i policzyli mi wszystkie usługi razem dając rabatu 30 zł czyli płacę teraz 64 za te wszystkie usługi. Niech mi teraz ktoś powie że mogę mieć neta 2gb mobilnego, neta stacjonarnego 2mb i tel ze 140 minutami z lg gt540 za 49zł gdzieś taniej niż 64zł ;)

  • 0

    203. ~maqs  2011-06-04 21:12:06  host: public90967.xdsl.centertel.pl

    zapomniałem, jeszcze dali mi dodatkowe 30zł co miesiąc do orange za to że mam jeszcze neta stacjonarnego;) a wziąłem jeszcze w poprzednioej promocji i mam dodatkowo 2 nr do orange/stacjonarnych

Dodaj swoją opinię