Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości PTC wypowiada kolejne umowy Ruchowi

PTC wypowiada kolejne umowy Ruchowi

WitekT 6 Grudnia 2009 19:16

0 0

Na początku października PTC wypowiedziała umowę Ruchowi na doładowania elektroniczne, a teraz - na dystrybucję zdrapek, starterów i pakietów z telefonem Ery i Heyah.

Wypowiedzenia zostały dokonane z zachowaniem 3 miesięcznego terminu wypowiedzenia, umowy umowy ulegną rozwiązaniu z dniem 4. marca 2010 roku.




Powodem wypowiedzenia obu umów jest brak akceptacji przez Ruch zaproponowanych przez PTC nowych warunków handlowych - mniej korzystnych dla Ruchu niż dotychczasowe. Rozwiązanie umów może doprowadzić do spadku sprzedaży i uzyskiwanych marż z dystrybucji produktów tego dostawcy - napisał Ruch w komunikacie.

Ruch i PTC są w trakcie renegocjacji umów dotyczących współpracy.

Źródło tekstu: Ruch     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 0

    1. ~  2009-12-06 20:25:54  host: 188.147.16.92.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    skoro do tej pory nie podpisali to oznacza, że ruchowi nie zależy - pewnie startery się słabo sprzedają (ofsrta ery TT jest obecnie chyba najgorsza na rynku)

  • 0

    2.  2009-12-06 20:35:47

    No i nikt nie ma zrozumienia dla ciężkiej i słabo płatnej pracy kioskarzy...

  • 0

    3. ~Patryk  2009-12-06 20:45:35  host: 14.179.wmc.com.pl

    Wypowiedzenia zostały dokonane z zachowaniem 3 miesięcznego terminu wypowiedzenia, umowy umowy ulegną rozwiązaniu[...] powinno być raz słowo "ulgną" :)

  • 0

    4. ~Patryk  2009-12-06 20:46:50  host: 14.179.wmc.com.pl

    YYY tzn. oczywiście słowo "umowy" :) Sorry,zamyśliłem się pisząc i nie sprawdziłem później xD

  • 0

    5.  2009-12-06 20:48:54

    Mam nadzieję,że klienci Ery nie zostaną wystawieni do wiatru wobec braku możliwości doładowania konta,jak swego czasu zrobili to w Plusie...

  • 0

    6. ~Rysio z Klanu  2009-12-06 20:51:22  host: chello089074126092.chello.pl

    Dla Ruchu to żadna strata.Przecież TT od dłuższego czasu pokazuje jak dba o swoich klientów oferując np obecne podwojenie doładowania.Niedługo ta oferta wymrze jak dinozaury...

  • 0

    7.  2009-12-06 21:24:09

    Pozostaje 3 miesiące więc jest dużo czasu na dogadanie się. Niby prowizje prowizjami ale kiosk w dobrym punkcie na czystko potrafi przynieść min. 5000zł np w centrum dużego miasta:) Zresztą koszta kioskarzy związane z doładowaniami są praktycznie żadne, rolki papieru jeśli już ale to wrzucą sobie w koszta. Jak dla mnie nie ma co mówić że żadna strata, kiosk funkcjonuje przede wszystkim jako komis, sprzedaje gotowe wyroby i otrzymuje za wszystko prowizje, tak samo jest z doładowaniami. Zysk jaki by nie był z tego to zawsze zysk jest.

  • 0

    8. ~klimass  2009-12-06 22:23:10  host: 94.254.222.231

    No tak, Plusowi sie udalo, to reszta probuje. Tylko ze jak uda sie Erze, to reszta juz bez zastanowienia zmieni umowy. Moze pora na to, zeby ruch gorszej umowy nie przyjal? Straca troche, ale zarobia wiecej na zdrapkach pozostalych operatorow, ktorzy moze pomysla zanim zmienia umowy...

  • 0

    9. ~kams  2009-12-06 22:23:23  host: public-gprs9654.centertel.pl

    Plus miał gorzej, bo przez kilka dni nie można było doładowac w Ruchu. era ma 3 miesiące na dogadanie się z nimi i jestem pewien, że to im się uda

  • 0

    10. ~klimass  2009-12-06 22:24:47  host: 94.254.222.231

    @eski - a co z pozostalymi kioskarzami, ktorzy nie maja kiosku w centrum duzego miasta? Pewnie maja 1000-2000 i jeszcze z tego im chca zabrac...

  • 0

    11. ~  2009-12-07 00:02:10  host: v09-09.opera-mini.net

    eh chyba wypowiem umowe Erze, skoro oni tak traktuja biednych kioskarzy :-P

  • 0

    12.  2009-12-07 09:38:30

    ~Rysio z Klanu - jak nie strata? Ty wiesz jakie mają koskarze prowizje i pensje?? ;-)

  • 0

    13. ~wer  2009-12-07 09:57:27  host: dqg226.neoplus.adsl.tpnet.pl

    inne czasy, inne umowy. Ruch na pewno będzie negocjował i jakos sie dogadają. mają jeszcze sporo czasu. z Plusem tez się szybko "ułożyli"

  • 0

    14. ~xxx  2009-12-07 17:52:51  host: nat-212-244-115-35.rtk.net.pl

    DO numeru 1, wiesz tu się zdziwisz... aktualnie siedzę w popie ale coś mi się wydaję że zmienię na TT Hot oferta dla mnie atrakcyjniejsza cenowo... Co do pensji kioskarzy są bardzo niskie... no chyba że to centrum dużego miasta, blisko dworzec lub coś...

  • 0

    15.  2009-12-07 19:48:32

    @10 to tym bardziej liczy się dla nich każdy grosz a nie mówienie że to żaden pieniądz. Wg mnie kioski i tak są w dobrej sytuacji bo płacą jedynie za mediach, wynajem jeżeli mają wynajęte oraz podatki i nic więcej. Nie mówię o rolkach do terminali bo w zależności od firmy pod jaką jest kiosk czasem zapewniają je.

  • 0

    16. ~Rysio z Klanu  2009-12-07 19:54:04  host: chello089074126092.chello.pl

    @12,wlo-nie mam pojęcia.Ale wiem,że jeżeli TT w dalszym ciągu będzie się prezentował tak jak obecnie,to najnormalniej w świecie ludzie z niego pouciekają do innych ofert.Więc dla kioskarzy żadna strata.(Zauważyłem "oczko" na końcu Twojej wypowiedzi) @14,xxx-przpraszam Cię ale albo pracujesz w Erze,albo masz coś z głową.Możesz mi wymienić choć jedną rzecz w której POP jest lepszy od TT???

  • 0

    17.  2009-12-08 00:07:00

    I tak, za jakiś czas, zdrapki wyginą. Znacznie bardziej opłaca się kupić kod przez internet ( ze zniżką ) lub nawet doładować przez stronę Ery - dostaje się 10% więcej. Teraz- podwójne doładowania, do tego bonus 100 minut do sieci/na stacjonarki. Tak Tak HOT jest obecnie najbardziej atrakcyjną, jeśli chodzi o realne koszty dzwonienia do wszystkich, taryfą na rynku. Bonus 100 minut- w sieci za darmo, do tego podwojona kwota drugiego doładowania.

Dodaj swoją opinię