Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości PTC wygrywa przetarg dla administracji

PTC wygrywa przetarg dla administracji

WitekT 6 Grudnia 2011 17:31

0 0
PTC wygrała megaprzetarg na świadczenie przez 4 lata usług telefonii komórkowej podmiotom administracji państwowej, obejmującym ponad 30 tys. aktywacji. W finale znalazły się także oferty Polkomtelu i Centertelu.

Szerzej o warunkach przetargu pisaliśmy w tej wiadomości. PTC w przetargu otrzymała w kryterium ceny 18,9 mln punktów, Polkomtel 19,1 mln punktów, zaś Centertel 24,1 mln punktów.

Szczegółowy opis przebiegu przetargu można znaleźć na stronach cuw.gov.pl.


Źródło tekstu: PTC, wł     

Dodaj do:
w sumie: 86
  • 0

    70. ~fog  2011-12-07 08:44:38  host: pc43.cen.gda.pl

    kurcze blade ...z roczek temu dla swojej instytucji zrobilem "konkurs" ofert operatorow. I co sie okazalo. Era w ktorej bylismy kompletnie nas zlala (obudzili sie jak dotarla do nich wiadomosc o przeniesieniu numerow a i tak nie byla to rewelacja), Plus zaserwowal warunki z kosmosu. Zostaly Orange i Play. Play wygral. Taniej i wiecej za ta sama kase. Baaa przedstawiciej przyjechal, pokazal sluchawki, wytlumaczyl dyrekcji co i jak. Era po fakcie sie obudzila. Przyjechala babka z pretensjami!! "dlaczego smielismy odejsc od nich, bo oni maja TAKA oferte". Rok czasu uzywamy play i jak dotad jest tak jak powinno byc... uwag brak... wiem, wiem to nie jest przetarg za miliony ale zaczelismy placic prawie polowe tego co placilismy... ehh zeby jeszcze premia za to byla ;]]]]]]

  • 0

    71.  2011-12-07 08:50:59

    @66 play sie wylozyl juz na wstepie - internet dedykowany, ktory nie ma zasiegu.

  • 0

    72. ~Nano  2011-12-07 09:48:38  host: 87-205-148-195.adsl.inetia.pl

    ~66 jak się nie a infrastruktury to pojawia się problem, bo wbrew pozorom internet mobilny dla niektórych osób MUSI być mobilny, a tutaj PTC zawsze dobrze wypadała (raport UKE z czerwca).

  • 0

    73. ~KaroL  2011-12-07 14:44:23  host: public4350.xdsl.centertel.pl

    No T-Mobile wygrało bo maja najlepiej rozwiniętą sieć, brak problemów z zasięgiem, korzystne ceny oraz najlepszą ofertę.

  • 0

    74.  2011-12-07 16:34:23

    korzystne ceny i najlepszą ofertę ??? brzuch mnie boli od śmiechu :P

  • 0

    75. ~cc  2011-12-07 17:22:48  host: ip-78-30-121-254.free.aero2.net.pl

    Podam przykład firmy (państwowa) w której pracuję, poprzednio mieliśmy umowy z erą, ostatnie warunki były następujące, pakiet kwotowy kilkanaście złotych w tym 2000 minut na firmowe, do ery i na stacjonarne chyba coś około 5 gr za minutę, do innych operatorów komórkowych 15-17 gr. Dodam, że pakiet 2000 minut był niezależny i nie uszczuplał pakietu kwotowego. Obecnie numery zostały przeniesione do Orange i warunki są gorsze, pakiet również kwotowy kilkanaście złotych, do sieci firmowej i do orange 1 gr, na stacjonarne 30gr na inne sieci komórkowe 33gr. Do orange zostało przeniesionych kilkaset numerów.

  • 0

    76. ~asd  2011-12-07 19:19:34  host: 088156029016.olsztyn.vectranet.pl

    @75 era 5 gr, orange 1 grosz. Gdzie widzisz gorzej? Fagasi decydenci obliczyli,że jest 5 razy taniej wewnątrz-firmowe rozmowy, to wio z przenosinami, tak?

  • 0

    77. ~tho  2011-12-07 19:35:48  host: z36-06.opera-mini.net

    @76 na rozmowy wewnątrz firmy mieli 2000 minut, 5 gr płacili do sieci własnej. Widać jak czytasz... Stawka po za sieć też gorsza. Pewnie było tak jak u mojego znajomego w firmie gdzie każdy z 4 dyrektorów dostał po iphonie o 100zł tańszego, a że firma by więcej zaoszczedzila na rozmowach ważne nie było...

  • 0

    78. ~  2011-12-07 23:32:00  host: ip-157-25-188-232.multimo.pl

    Pisałem tutaj, że firma Bondaryka (PO) wygra. Jak ktoś nie wierzy, to niech sprawdzi.

  • 0

    79. ~Nano  2011-12-08 10:10:47  host: 77-255-47-3.adsl.inetia.pl

    ~74 nie wiesz co dokładnie zaproponowali dla tego przetargu, nie bez powodu ich wybrali. Do tego wychodzi na to, że w przetargu co czterdziesta minuta miała być w roamingu, a tutaj póki co nikt tmobile nie jest wstanie zagrozić jeśli chodzi o ofertę.

  • 0

    80.  2011-12-08 10:27:11

    #74 A glowa nie boli od myslenia? Spogladasz na przetarg z pozycji uzytkownika prywatnego, a nie instytucji panstwowych, gdzie wymagania sa zupelnie inne.

  • 0

    81. ~ole  2011-12-08 22:00:45  host: 89-72-173-107.dynamic.chello.pl

    moi drodzy , nic nie stoi na przeszkodzie by ktoś z was wystąpił do CUW o kopię umowy w trybie dostępu do informacji publicznej. Każdy z Was ma prawo się z nią zapoznać. Poznacie wtedy szczegółowe warunki jakie zaoferowała Era i podzielicie się wiedzą z innymi

  • 0

    82. ~Bejkos  2011-12-09 08:54:20  host: 213-238-64-184.adsl.inetia.pl

    ~77 trzeba by dokładniej przyjrzeć się co dokładnie zaproponowano i dopiero potem oceniać, telefony z którejś wcześniejszej wiadomości wychodziło, że były dodane za stosunkowo niewielkie pieniądze. Sam obstawiam, że roaming był tutaj mocnym atutem T w końcowej ofercie.

  • 0

    83. ~marek1  2011-12-09 12:39:36  host: 94-75-90-220.home.aster.pl

    Bez sensu kryterium ceny w przetargu to jakaś paranoja,liczy się jakość a PTC to chyba najgosze co może się zdarzyć, Plus ma Mega zasięg a teraz jeszcze LTE, odbije się czkawką urzedasom

  • 0

    84.  2011-12-10 15:28:19

    @83: wzieli by plusa to by bylo ze przeplacaja... i marnuja publiczne pieniadze... W Polsce zrobil sie taki najazd na budzetowke ze cena stala sie wyznacznikiem;/ Tak tv naskakiwala na marnowanie pieniedzy ze teraz efekt jaki jest to jest... i zamiast drog ktore wytrzymuja 20 lat mam drogi jednoroczne;/ Ale cena najnizsza i budzetowka nie marnuje pieniedzy... Gdzies sie zagubila rownowaga miedzy kasa a rozsadkiem a winni sa doslownie wszyscy bez wyjatku:)

  • 1

    85. ~said  2011-12-10 15:40:15  host: z21-02.opera-mini.net

    PTC to rewelacyjna jakosc polaczen, tani roaming. Plus to najlepszy zasieg 2G, 3G a teraz jeszcze LTE. Dziwi, ze Orange tak daleko w tyle zostal a przeciez roaming tez moga miec tani

  • -1

    86. ~...  2011-12-10 15:43:09  host: 109.250.30.178

    @84 Ja jestem niewinny. To nie moja wina, że urodziłem się w Polsce. Najazd na budżetówkę? A może kolega zna wyniki jeśli chodzi o wydajność urzędników? Może kolega zna rankingi dotyczące biurokracji? A może kolega słyszał o jednym z NIEZLICZONEJ ilości przekrętów na przetargach? O małych sprawach np. na poziomie gminy nawet w TV się nie mówi. Bo ja znam i słyszałem/czytałem. To nie jest żaden najazd tylko słuszna krytyka. A że przy okazji dostaje się też normalnym urzędnikom. Trudno, życie.

  • 0

    87. ~...  2011-12-10 15:46:05  host: 109.250.30.178

    @84cd.. Zapomniałem dodać, że o osobistych przeżyciach w urzędach nie napiszę. Nie jestem aż tak małostkowy.

  • 1

    88. ~said  2011-12-10 15:59:46  host: z21-02.opera-mini.net

    87, ok wydajnosc tak ale jezeli mowimy o przetargach za mln pln np. e-swietokrzyskie i cena stanowi jedyne kryterium,to jest glupota. Potem wykonawca nie daje sobie rady,sprzet to idzie chinszczyzna. Tak nie powinno byc

  • 1

    89. ~epik  2011-12-13 14:43:20  host: 193-24-14-1.ip.netia.com.pl

    Zgadzam się z Saidem, gdybym miał sobie kupować komputer i patrzyłbym tylko na cenę to miałbym najgorszą kichę. W uzasadnionych przypadkach powinno być odejście od kryterium ceny, zwłaszcza jeśli różnica jest taka jak w tym przypadku, czyli Plus 19,1, TMobile 18,9 !!!

Dodaj swoją opinię