Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości PTC wspiera program "Sprawni w pracy"

PTC wspiera program "Sprawni w pracy"

WitekT 12 Kwietnia 2007 12:44

0 0

PTC wsparła Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji w uruchomieniu unikalnej infolinii, pierwszej tego rodzaju w Polsce. Infolinia Sprawni w pracy została stworzona dla pracodawców chcących zatrudnić osoby niepełnosprawne oraz dla osób niepełnosprawnych szukających pracy.

PTC zaangażowała się w projekt finansowo, organizacyjnie i technicznie. Dodatkowo pracownicy PTC wsparli projekt swoją wiedzą i doświadczeniem, między innymi w zakresie stworzenia koncepcji call center, rekrutacji i przeszkolenia pracowników oraz wyboru najlepszych narzędzi technicznych do zbudowania niezależnie działającej Infolinii.

Uruchomienie Infolinii jest wsparte ogólnopolską kampanią informacyjną. Zmiana negatywnych postaw wobec kwestii zatrudniania osób niepełnosprawnych ma być osiągnięta poprzez szczegółowe informowanie głównych odbiorców kampanii - pracodawców. Informowani są oni o korzyściach i ulgach wynikających z zatrudnienia osoby niepełnosprawnej, o sposobach pozyskiwania środków na dostosowanie miejsca pracy dla niepełnosprawnego pracownika oraz możliwości uzyskania funduszy publicznych do jego przeszkolenia.
PTC od kilku lat wspomaga osoby niepełnosprawne, finansując między innymi rehabilitację dzieci. Obecny projekt, który jest kontynuacją tej strategii, zapewni dorosłym Polakom z niepełnosprawnością większą samodzielność i pełniejsze funkcjonowanie w społeczeństwie.

Wspólne działanie PTC i Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji przyczyni się do zmiany polskiego rynku pracy i dostosowania go do sytuacji panującej w innych krajach Unii Europejskiej.

Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji jest organizacją pożytku publicznego. Od 1994 roku działa na rzecz integracji społecznej osób sprawnych i niepełnosprawnych. Stowarzyszenie propaguje i urzeczywistnia integrację osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem opartą na współistnieniu, współpracy i partnerstwie we wszystkich relacjach życia obywatelskiego. Więcej informacji o działaniu stowarzyszenia można znaleźć na stronach na www.integracja.org oraz www.niepelnosprawni.pl.

Źródło tekstu: PTC     

Dodaj do:
w sumie: 7
 • 0

  1. ~  2007-04-12 13:05:51  host: w3cache1.icm.edu.pl

  Zauważam, że na FKN zaczęły się pojawiać newsy z kropką po numerze dnia. :D Czy moje wnioski są słuszne? :) http://www.fkn.pl/1,376,1517913,1,wiadomosc.html

 • 0

  2.  2007-04-12 13:07:18

  Państwa podejrzenia są zupełnie bezpodstawne. Ta pani przyszła w tym futrze i w nim wychodzi. :D

 • 0

  3.  2007-04-12 13:49:17

  no i jak ładnie, jaki szczytny cel. To mi się podoba, że Era bierze w tego typu i innych charytatwynych czy edukacyjnych akcjach udział. Nie tylko aferą Era stoi.

 • 0

  4. ~t-bag  2007-04-12 14:34:21  host: nat-mo2.aster.pl

  fajnie ze interesuja sie czyms takim jak pomaganie innym wiem przynajmniej ze czesc pieniedzy za moje rozmowy trafi do naprawde potrzebujacych oby wiecej takich akcji

 • 0

  5. ~Kamil  2007-04-12 15:44:59  host: laptop.czemu.org

  Mam wrazenie, ze pierwszymi zatrudnionymi w Erze niepelnosprawnymi (umyslowo) byli prawnicy :) (bez urazy, nie moglem sie powtrzymac)

 • 0

  6.  2007-04-12 18:25:34

  @ Kamil, świetnie tu ująłeś :))) Idea piękna ale dość już tych zachwytów, teraz niech ERA zajmie się regulaminem oraz pozostałymi klientami, głównie mam tu na myśli zaszczutych którzy boją się zerwać umowy ze względu na szykany tej sieci :/

 • 0

  7.  2007-04-13 17:04:17

  mało zabawny dowcip, naprawde, żeby żartować sobie z tych tematów. Która inna sieć zajmuje się tą działką?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-111-185.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet