Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości PTC wraca wyrokiem sądu do Elektrim Telekomunikacji

PTC wraca wyrokiem sądu do Elektrim Telekomunikacji

WitekT 27 Sierpnia 2005 10:28

0 0

Sąd Okręgowy w Warszawie postanowił w piątek zmienić wpis w Krajowym Rejestrze Sądowym na korzyść Elektrimu Telekomunikacji, co oznacza, że wpis dokonany na wniosek Deutsche Telekom i Elektriumu staje się nieważny, a ET jest właścicielem 48% udziałów w PTC.

Sąd Okręgowy w Warszawie postanowił uchylić zaskarżone postanowienie o wpisie do KRS - powiedziała przewodnicząca składu orzekającego Anna Jasińska.

Sąd w uzasadnieniu podał, że sąd I instancji nie uwzględnił wszystkich okoliczności istotnych w sprawie m.in. tymczasowego zarządzenia o zakazie zmian właścicielskich w spółce.

Wniosek o zmianę wpisu w KRS złożyli członkowie nieuznawanego przez Elektrim i Deutsche Telekom zarządu PTC Ryszard Pospieszyński Jonathan Eastick oraz Bogusław Kułakowski i Dariusz Oleszczuk.
Będziemy próbowali odzyskać kontrolę nad spółką. Mam nadzieję, że osoby, które do tej pory uzurpowały sobie prawo do bycia członkami zarządu zaakceptują postanowienie sądu - powiedział Ryszard Pospieszyński - według przywróconego wpisu w KRS - członek zarządu PTC.

Piątkowa decyzja sądu oznacza, że wpis w KRS dokonany pod koniec lutego 2005 r. na wniosek Deutsche Telekom i Elektrimu stał się nieważny. Wpis w KRS, który stanowił, że Elektrim jest właścicielem 48% udziałów w PTC został zmieniony i tym samym, według KRS, automatycznie właścicielem pakietu 48% udziałów w PTC stał się Elektrim Telekomunikacja.

Spór pomiędzy Vivendi i Elektrimem Telekomunikacja z jednej strony, a Deutsche Telekom i Elektrimem z drugiej o własność 48% udziałów w PTC trwa od kilku miesięcy. Przed zmianą wpisu w KRS, udziały te były własnością Elektrimu Telekomunikacja, wspólnego przedsięwzięcia Elektrimu i Vivendi.

Elektrim jednak we współpracy z Deutsche Telekom, powołując się na grudniowy wyrok wiedeńskiego sądu arbitrażowego, doprowadził pod koniec lutego br. do zmiany w radzie nadzorczej i zarządzie PTC, a następnie do zmiany w rejestrze sądowym, na skutek których stał się bezpośrednim właścicielem 48% PTC.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 1
 • 0

  1. ~gosciu  2005-08-27 11:37:05  host: dpi50.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Czytajac to co o strategii PTC ma do powiedzenia zarzad popierany przez Vivendi mozna dojsc do wniosku, ze w Paryzu Vuvka popiera skrajna prawice, a w RP bedzie dotowala kampanie LPR. Na www.zarzadptc.pl pisza:

  Wizja rozwoju PTC według Vivendi

  * Utrzymanie polskich marek Era i Heyah
  oraz inwestycja w nie,

  * Utrzymanie integralności firmy i jej ekspansja w oparciu o potencjał wszystkich udziałowców. Inwestycje w obszarze telefonii stacjonarnej.

  * Wzmocnienie polskiej tożsamości firmy.
  Utrzymanie centrum decyzyjnego w Polsce.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-172-180.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Najlepszy smartfon do 500 zł to:

Polecane smartfony - maj 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet