Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości PTC wprowadzi w tym roku telefonię i Internet na bazie łączy TP

PTC wprowadzi w tym roku telefonię i Internet na bazie łączy TP

LuiN 11 Czerwca 2008 12:29

0 0

Polska Telefonia Cyfrowa rozważa wprowadzenie w tym roku roku telefonii stacjonarnej na bazie WLR (hurtowy dostęp do sieci) oraz szerokopasmowego Internetu na bazie BSA (Bitsream Access) - poinformował PAP prezes spółki Klaus Hartmann.

Rozważamy wprowadzenie w tym roku telefonii stacjonarnej na bazie WLR oraz szerokopasmowego dostępu do internetu na bazie BSA - powiedział Hartmann.

Oferta dostępu do Internetu na bazie BSA jest już właściwie gotowa. Szerzej pisaliśmy o niej w tej wiadomości.




Prezes spółki podtrzymał wcześniejsze zapowiedzi, że wzrost przychodów będzie w 2008 roku zgodny z rynkiem, którego wzrost przedstawiciele PTC szacowali wcześniej w maju na około 7%.

W pierwszy kwartale 2008 roku przychody PTC wzrosły o 8,2 proc. do 1,88 mld zł, a EBITDA wzrosła o 15,3 proc., do 657 mln zł. Na koniec pierwszego kwartału PTC miała 12,986 mln klientów telefonii komórkowej. W maju PTC informowała, że ma już 180 tys. klientów telefonii stacjonarnej, przyłączonych na bazie infrastruktury GSM.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 16
  • 0

    1. ~Templariusz  2008-06-11 13:37:39  host: 212.160.172.70

    Era rox :D

  • 0

    2. ~  2008-06-11 13:54:30  host: p01-03.opera-mini.net

    A o iphone ani slowa szkoda

  • 0

    3.  2008-06-11 13:56:43

    LuiN - "...wprowadzenie w tym roku roku telefonu stacjonarnej..." - wypada poprawić ;)

  • 0

    4. ~ijula  2008-06-11 14:05:56  host: dss27.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "Era wpowadzi..."??? Czyli co właściwie zrobi?

  • 0

    5.  2008-06-11 14:16:12

    Fajnie, tylko niech zaproponują jakiś sensowny pakiet tel.stacjonarny+Internet bo na abonament konkurencyjny do socjalnego to pewnie nie ma co liczyć, a ceny Internetu, które zaproponowali nie są zbyć ciekawe.

  • 0

    6.  2008-06-11 14:17:33

    3, Robo, 4, ijula - dziękuję, poprawione:)

  • 0

    7. ~mirekb  2008-06-11 14:18:17  host: hii228.internetdsl.tpnet.pl

    niech lepiej inwestują w zasieg bo i kom i domowa w niektorych miejscach prawie nie chodzą(np u mnie)a płacic trzeba.ciekawa polityka ptc.placic wiecej za nic

  • 0

    8. ~pawel  2008-06-11 14:32:22  host: dpv8.neoplus.adsl.tpnet.pl

    podpisali umowę z Ericssonem o rozbudowie sieci, może więc ruszą mocniej z rozwojem zasięgu. swoją drogą, to przecież była informacja, że od 12 czerwca wchodzi internet stacjonarny, na niezłych stawkach zreszta, zatem trochę nie rozumiem tego newsa...

  • 0

    9. ~golfiarz  2008-06-11 15:05:17  host: public-gprs86151.centertel.pl

    zasięg gsm leży (umts litościwie pominę...) a oni się zabawiają.

  • 0

    10.  2008-06-11 15:18:36

    Macie rację, nad zasięgiem powinni popracować a przede wszystkim nad konfiguracją sieci, ponieważ nawet jeśli jest zasięg i telefon znajduje się blisko jednego BTS-a Ery to łapie z dalszego... Ja tak miałem gdy korzystałem z TT. Zasięg w domu 2-3 kreski na 5, choć nadajnik jest góra 500m ode mnie to sygnał leciał z nadajnika odległego prawie 4-5 km. To było normalne w tej sieci. Do tej pory ludzie narzekają na brak zasięgu w budynkach w centrum miasta... nie dziwię się gdy telefon jest zalogowany pod jakąś odległą stację a nie tą najbliższą.

  • 0

    11. ~tkubon  2008-06-11 15:21:57  host: 165.29.91.1

    **biotyt: Czy dla Ciebie 69zl za 6Mbps to jest kiepska oferta? Sorry, ale to jest taniej niz w bogatszych od nas krajach Europy Zach. i cena dostepna dla wielu osob. TO punkt pierwszy. Na razie nie sprzedaja tego komercyjnie, bo jesli teraz daliby takie ceny to jakby sie ludzie rzucili to bylby taki mlyn z TP, umowami, przelaczaniem,ze siec moglaby nie wyrobic, wiec maja to tylko ci co wiedza i niech tak na razie zostanie. Poki co oferta ery wymiata inne lacznie z Netia rok za free

  • 0

    12. ~xxx  2008-06-11 15:48:37  host: 212.14.50.10

    Teraz okazuje się, że Era dopiero planuje wprowadzenie BSA a miało być dostępne już w tym roku. Przez to, że usługa ta nie jest jesczcze dostępna normalnie musiałem podpisać aneks do umowy z &tp na 2 lata a tak bym przeniósł do Ery za mniejsze pieniądze. To się nazywa walka o klienta, raczej zlewka klienta bo przez dwa lata będę płacił monopoliście zamiast tańszej firmie przeze mnie wybranej.

  • 0

    13.  2008-06-11 16:19:01

    12: Ja poszedłem w kwietniu do salonu Ery i normalnie przedstawili mi ofertę "Era Internet Stacjonarny dla wybranych", mogłem podpisywać umowę, nie wiem oczywiście czy czasami w trakcie generowania umowy albo później nie wynikłyby jakieś komplikacje. Może faktycznie nie reklamują tego żeby nie było tak jak napisał 11. Zresztą jeżeli nie do Ery to mogłeś się przecież przenieść do innego dostawcy BSA.

  • 0

    14.  2008-06-11 20:11:18

    stawki sa rewelacyjne, ja gdybym mogl pisal bym sie odrazu, teraz mam 1mega i nie narzekam a place z 2razy wiecej wiec jest naprawde super kusi bardzo ten internet i co ciekawe nie ma limitow:)

  • 0

    15.  2008-06-11 20:24:13

    Mój kolega "załapał się" na ofertę promocyjną, testową... Stosunkowo szybko go podłączyli. Chociaż dopiero dzisiaj się po raz pierwszy zalogował w sieci na nowym łączu ;-) Dotychczas korzystał z jakiejś radiówki lokalnej.

  • 0

    16.  2008-06-12 14:46:50

    azerus: A gdzie są limity? Może w TP?

Dodaj swoją opinię