Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości PTC: WiMAX, Internet, telewizja i dorównanie Play

PTC: WiMAX, Internet, telewizja i dorównanie Play

WitekT 30 Marca 2007 18:02

0 0

PTC spodziewa się, że jej zysk netto i przychody nie będę się wiele zmieniały do 2010 roku z powodu obniżania przez nią cen i wysiłków do odzyskania pozycji lidera pod względem liczby klientów.

Obniżanie cen to sposób na obronę obecnej bazy klientów, a nowa oferta to sposób na przyciągnięcie nowych - powiedział prezes PTC Klaus Hartmann.




PTC planuje też wprowadzić usługi związane z telewizją i Internetem, co miałoby pomóc przejąć z powrotem pozycję lidera od Centertela. Firma chce zwiększyć w 2007 roku liczbę klientów do 13 mln z 12,2 mln na koniec 2006 roku. W II półroczu powinny pojawić się też usługi oparte WiMAX - głównie w mniejszych miejscowościach, gdzie infrastruktura TP jest uboga.

Hartmann dodał też, że PTC chce dorównać cenowo ofercie Play, nie zdradził jednak dokładniejszych planów.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 40
  • 0

    21. ~szalony  2007-03-30 22:03:03  host: wap.plusgsm.pl

    Dt- bo to prawda - orange w łodzi z umts jest daleko w tyle za plusem i era. I sam oczy zrobiłem jak w urzędzie miasta znaczyłem wniosek orange o rozbudowe stacji o umts !!! Ciekawe ile to czasu ORANGE zajmie ? KILKA miesięcy a może 2 lata ;) Co ciekawe znów PLUS jest na szarym końcu bo jako jedyny jeszcze w mieście o umts nie mysli !!! I jak masz edge w aleksandrowie k. ??? Jutro ostatni dzień u CIEBIE plus ma na dotrzymanie słowa :-)

  • 0

    22. ~Nick  2007-03-30 23:09:10  host: staticline679.toya.net.pl

    Szalony co Ty qrde piszesz. Używam Plusa i specjalnie ustawiłem w telefonie tylko 3G. Przemieszczam się po mieście i jakoś nie zauważyłem żeby mi sieć zgubił :)

  • 0

    23. ~mucha  2007-03-30 23:15:52  host: aawg254.neoplus.adsl.tpnet.pl

    dudek-play musi placic haracz plusowi, wiec ma pewien margines jezeli chodzi o o bnizki, era moze pozwolic sobie na wieksza elastycznosc bo nikomu nie musi placic dzialki za korzystanie z nadajnikow :)

  • 0

    24. ~tymis  2007-03-30 23:37:15  host: proxy2.tkdami.net

    Jeśli chodzi o inwestycje to kto chce to wie, że nie ma co generalizować jak Polska długa i szeroka... :-) U mnie w mieście Orange złożyło wnioski o modernizacje stacji do standartu UMTS chyba we wszystkich istniejących lokalizacjach. Plus w części miasta ma EDGE i być może stacje gotowe do odpalenia UMTS. Co do pozostałych stacji Plusa (ale nie wszystkich) to złożono już jakiś czas temu wnioski o modernizacje do standartu EDGE/UMTS. Era ma bardzo lakoniczne wnioski ale termin modernizacja wg mnie oznacza raczej modernizowanie do tego "lepszego" standardu ;-) Wnioski o modernizację nie dotyczą wszystkich stacji Ery ale dodatkowo planują nowe stacje, typowo dla nich, bez konkretów we wnioskach. Gwoli informacji, w tak dużym mieście Play, mimo upływu czasu, pozostał tylko przy trzech wnioskach o lokalizacje...

  • 0

    25. ~dtmo  2007-03-30 23:44:20  host: cof233.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ~szalony - widać, że kilka osób decyzyjnych musi czytać listy dyskusyjne. Wszędzie gdzie się wchodzi to Szalony narzeka na zasięg w Aleksandrowie. No mnie się już nawet odbija tym Aleksandrowem i jak bym tylko miał kasę to bym Ci pewnie sam ten maszt postawił (oczywiście - bez głupich skojarzeń) :))

  • 0

    26.  2007-03-31 00:26:43

    tymis: konkrety to są zawsze a treść ogłoszenia zależy od urzędników.

  • 0

    27.  2007-03-31 00:39:50

    Dtmo- alem siem usmial :) dobre ;) wszystko zmierza w dobrym kierunku :) wkrotce chyba nie bede juz mial na co narzekac :D ;)

  • 0

    28.  2007-03-31 00:54:19

    Nick- zle mnie zrozumiales ;) - zgoda w lodzi Plus ma dosc dobry umts - ale nie w calym miescie - ja mialem na mysli ze na Zielonym Romanowie i Aleksandrowie L. nie ma Plusa umts niestety... a Orange i Era juz wnioski zlozyly wiec Plus znow przynajmniej u mnie jest ostatni...

  • 0

    29. ~Mruk  2007-03-31 01:18:37  host: 91.202.54.80.static.rdi.pl

    Właśnie internecie i TV poprzez komórkę najbardziej mi zależy.

  • 0

    30.  2007-03-31 08:39:34

    dtmo,szalony--Co do aleksandrowa to fakt. Używam BE w orange i np EDGE w aleksandrowie działa wyrażnie wolniej niż w pobliskim zgierzu. Co do umtsu też raczej jeszcze trzeba bedzie poczekac.

  • 0

    31. ~Ticom  2007-03-31 10:00:59  host: eex94.internetdsl.tpnet.pl

    No, czegosik tu nie kapuję! Dopiero co Era przedstawiała argumenty (naciągane) o wyższości swojej oferty nad ofertą Play, a teraz ustami prezesa przyznaje, że musi do nich dorównać??!!

  • 0

    32.  2007-03-31 10:19:17

    ~Ticom - może ze zmianami personalnymi zmieniło się coś więcej?

  • 0

    33. ~Ticom  2007-03-31 10:27:36  host: eex94.internetdsl.tpnet.pl

    -wlo-Może? Mam nadzieję -mogą zacząć od nowego/nowego regulaminu/.

  • 0

    34. ~tymis  2007-03-31 10:46:13  host: proxy2.tkdami.net

    *Pawrzes: oczywiście, że tak. Ja odniosłem się tylko do tego co jest zamieszczane w Biuletynie Informacji Publicznej czyli mniej lub bardziej lakoniczne ogłoszenie o inwestycji wpływającej na środowisko. Pozwoliłem sobie użyć skrótu myślowego bo sądzę, że jest tu powszechna świadomość, iż postępowanie administracyjne w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pod nazwą budowa stacji bazowej telefonii komórkowej jest bardzo restrykcyjne i wniosek o wydanie zgody oczywiście zawiera mnóstwo szczegółów.

  • 0

    35. ~DIS  2007-03-31 11:26:22  host: qd90.internetdsl.tpnet.pl

    Ciekaw jestem na ile uda im się stworzyć ofertę choć trochę konkurencyjnie cenowo z PLAYem.... raczej wątpię, że by sie im udało... A to, że Prezes mówi co innego i jego firma robi co innego, to normalna rzecz, przecież się nie przyzna "Tak zabili nas, a więcnaszym klientom się opłaca przejść do PLAYA...

  • 0

    36.  2007-03-31 12:39:02

    ~tymis - to wszystko zależy kto i z jakiego punktu widzenia na to patrzy... ja np. nie mam pojęzia o pilotowaniu samolotów i wydaje mi się, że jest to wręcz nienormalne latać tymi wszystkimi szturmowymi samolotami. Natomiast w zupełnie innych kwestiach, wiele rzeczy to jak podstawowe czynności fizjologiczne - ma się "we krwi" ;-) A i wniosek i procedura nie są znowu nie są takie proste. Znaczy co do meritum są, ale jest bardzo często tak, że mimo iż wnosek zawiera to co jest wymagane dla takiego wniosku, organy wydziwiają uzasadniając swoje żądania dziwnymi argumentami, a tak naprawdę wielu ludzi zajmujących się w urzędach gmin tymi rzeczami pojęcia nie ma o czym mowa i wszelkie działania, dodatkowe żądania itd. są typowym "dupochronem", w razie jakiejś kontroli. Najmniej ważny jest sam wniosek i inwestor ;-) Owszem jest ważny, ale wtedy kiedy można się pochwalić, że "za naszej wadzy" ściągnęliśmuy pracodawcę zatrudniającego 20 ludzi i płącącego podatki do budżetu gminy... Żenada...

  • 0

    37. ~jojo  2007-03-31 14:51:47  host: egc93.neoplus.adsl.tpnet.pl

    "wlo" - co do Twojej wypowiedzi nr 2 - WPEŁNI się z nią zgadzam! ;-)

  • 0

    38. ~andrew  2007-03-31 15:27:37  host: ip-91.189.72.19.e-plan.pl

    co do przechodzenia do playa to się nie zgodzę, że się opłaca. Jest w playu zwyczajnie drożej. Choćby to, żeby mieć jakiś w miare nowoczesny multimedialny i średnio drogi telefon trzeba wybulić abonament min. za 100zł, a kogo na to stać.Obecnie oferty prepaid i abo w Erze się bardziej opłacają. No i w Playu nie ma przechodzenia środków na kolejne okresy rozliczeniowe.

  • 0

    39. ~dt  2007-03-31 20:51:05  host: wap.plusgsm.pl

    Szalony - a w moim Aleksandrowie nadal Edge brak :( mowie Ci szybciej u Ciebie bedzie umts niz u mnie edge.

  • 0

    40. ~krak  2007-03-31 22:37:05  host: 212.2.101.28

    andrew: tylko w playu mają lepsze telefony niż konkurencja - za abo 50 PLN znajdziesz też coś za złotówkę :-)

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-145-16-43.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

~mlody_pelikan | 2017-12-18 15:47:03

to ja wyzej :))


~ | 2017-12-18 15:46:43

@10 i chzestnych :))


~C7 | 2017-12-18 15:42:46

7) szczególnie posiadaczy modelu SE:-D :-D :-D


~7 | 2017-12-18 15:41:27

5, szczególnie model SE:-D:-D :-D


~Mocznik | 2017-12-18 15:41:24

A 100% pijących wodę umiera. Idę z tym do sądu..

Ankieta

Z sieci jakiego operatora korzystasz?

T-Mobile ponownie się chwali, że ma najlepszą sieć w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (15)

Archiwum Ankiet