Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości PTC w rękach Deutsche Telekom?

PTC w rękach Deutsche Telekom?

WitekT 12 Czerwca 2006 15:02

0 0

Trybunał Arbitrażowy w Wiedniu wydał częściowy wyrok w sprawie T-Mobile (spółki zależnej Deutsche Telekom) przeciwko Elektrimowi, w którym stwierdził, że DT w sposób ważny wykonał wobec Elektrimu opcję kupna udziałów PTC.



Wyrok zapadł w ramach postępowania arbitrażowego toczącego się przed Międzynarodowym Centrum Arbitrażowym przy Austriackiej Izbie Gospodarczej w Wiedniu. Opcja kupna została wykonana na skutek istotnego naruszenia przez Elektrim umowy wspólników PTC - można przeczytać w komunikacie opublikowanym przez Elektrim.




Elektrim podał, że cena przeniesienia udziałów PTC zostanie ustalona w toku dalszego postępowania. Sprawy kosztów postępowania zostaną rozstrzygnięte w kolejnym orzeczeniu Trybunału Arbitrażowego.

DT od pewnego czasu domagał się realizacji opcji call poprzez odkupienie 48% udziałów w PTC za ok. 350 mln euro. Jest to cena znacząco niższa od wycen rynkowych.

Źródło tekstu: ISB, Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 10
  • 0

    1.  2006-06-12 15:11:46

    to chyba Moda na Sukces się szybciej skończy ;)

  • 0

    2. ~  2006-06-12 15:14:56  host: nat01.rtk.net.pl

    jak nie francuzi to niemcy wykupują najlepiej dochodowe polskie firmy telekomuniacyjne za grosze..:((
    Kiedyś byłem bardziej za T-Mobile puki się nie zorientowałem, że np na Słowacji T-Mobile jest droższy nawet od Orange...:((
    PS - jeśli DT przejmie Ere to prawie na 100% można napisać że tele2 będzie wirtualnym operatorem w PTC - *(pytanie tylko czy wtedy PTC będzie jeszcze polska wogóle...:(()

  • 0

    3. ~  2006-06-12 15:28:00  host: p03-11.opera-mini.net

    Czegos tu nie kumam niedawno sad w ladynie stwierdzil ze to vivandi ma te udzialy a teraz taki wyrok? Istny kogiel mogiel a traca tylko na tym abonameci

  • 0

    4. ~psylo  2006-06-12 15:43:29  host: bpr201.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Sądy sądami, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie!

  • 0

    5. ~  2006-06-12 15:47:26  host: p03-11.opera-mini.net

    Wspomniany wyrok w londynie http://www.telepolis.pl/news.php?id=5359

  • 0

    6. ~xyz  2006-06-12 16:45:51  host: rev-27.malnet.pl

    tutaj chodzi o kantowanie na giełdzie, 48% w dół EL.....przebili nawet spadkiem oszustów z Cash Flow...29% w dół

  • 0

    7.  2006-06-12 17:09:35

    Ja tam się cieszę. Wolę Niemców od Francuzów - na "Niemiaszków" zawsze można liczyć i wiadomo czego się od nich można spodziewać. Nie traktują Polski jak bananową republikę służącą li tylko i wyłącznie rabunkowej gospodarce :) Wkrótce zatem nowy rebranding nas czeka - Plus pozostanie więc jedyną rdzenną polską marką, jako że Vodafone wyraźnie nie ma chęci ani środkow na przejęcie plusowej sieci.

  • 0

    8.  2006-06-12 17:47:45

    No i dobrze - bedzie TmobilePL Orznąć i Plus:)

  • 0

    9. ~pablo  2006-06-24 17:59:29  host: 212.106.128.20

    hurra nareszcie T-mobile bedzie w polsce juz nie moge sie doczekac jestem teraz w orange ale sie przeniose chetnie do T-mobile

  • 0

    10. ~ga  2006-08-14 20:22:56  host: abrl151.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Myślę że niebawem się przekonamy czy będzie lepiej ? [kokosów nam nie dadzą]ale ja się pocieszam że w tym roku Era obchodzi swoje 10 okrągłe urodziny i czekam na SUPER SUPER PROMOCJE.

Dodaj swoją opinię