Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości PTC uhonorowana za pomoc osobom niepełnosprawnym

PTC uhonorowana za pomoc osobom niepełnosprawnym

WitekT 11 Kwietnia 2006 15:24

0 0

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Jarosławiu wyróżniło PTC Statuetką Dziękczynną.

Wyróżnienie to jest przyznawane co kilka lat wybitnym osobistościom, instytucjom i firmom zasłużonym we wspieraniu osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Celem Stowarzyszenia jest działanie na rzecz wyrównywania szans osób z upośledzeniem umysłowym, tworzenia warunków przestrzegania wobec nich praw człowieka, prowadzenia ich ku aktywnemu uczestnictwu w życiu społecznym oraz wspieranie ich rodzin.
PTC udzieliła pomocy Stowarzyszeniu poprzez wyposażenie w sprzęt rehabilitacyjny Sali Doświadczania Świata, przeszkolenie terapeutów w zakresie właściwego jej wykorzystania oraz zorganizowanie specjalnej aukcji charytatywnej pracowników PTC wspierającej Stowarzyszenie. Dochód z aukcji przeznaczono na zakup specjalistycznego sprzętu komputerowego.

PTC pragnie najnowocześniejszymi metodami pomóc w rehabilitacji osobom chorym. Jedną z form takiej pomocy są dotowane przez firmę Sale Doświadczania Świata. Do tej pory w ten sposób PTC wsparła 13 organizacji pozarządowych i ośrodków szkolno-wychowawczych. Umożliwiają one nowatorski sposób rehabilitacji i pobudzania uszkodzonych zmysłów, jak dotąd dostępny tylko w niewielu placówkach w Polsce. Przekazując fundusze na zakup wysokiej klasy sprzętu rehabilitacyjnego daje szansę niepełnosprawnym dzieciom i młodzieży na zmniejszenie niepełnosprawności, pełniejsze funkcjonowanie w społeczeństwie i większą samodzielność.

PTC angażuje się w różnego rodzaju programy wsparcia, których odbiorcami są przede wszystkim dzieci i młodzież: Pracownia Umiejętności – program edukacyjny realizowany z Akademią Rozwoju Filantropii, Razem dla innych – realizowany z Fundacją Wspólna Droga program składki pracowniczej oraz fundusz dotacji na rehabilitację dzieci i młodzieży ze środków własnych firmy.

Źródło tekstu: PTC     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~kolaborant  2006-04-11 15:52:27  host: dpt41.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No, moge w zasadzie powiedzieć, ze jestem dumny z mojego operatora :) Tylko tak dalej

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-145-103-69.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy robisz zakupy na Allegro?

Poczta Polska: nowa oferta dla firm sprzedających na Allegro

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet