Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości PTC ścięła prowizję za doładowania

PTC ścięła prowizję za doładowania

WitekT 16 Kwietnia 2010 13:37

0 0
O kolejne 1,5 p.p. mają spaść od początku przyszłego roku prowizje od sprzedaży e-doładowań prepaidów PTC - wynika z informacji serwisu rpkom.pl.

Zgodnie z zawartym niedawno porozumieniem pomiędzy PTC a sieciami doładowań elektronicznych (reprezentujących, ich zdaniem, 80% rynku), marca wartość prowizji spadła z 11% do 8,3%, a od stycznia przyszłego roku - do 6,8%. Marży na karty zdrapki spadły z 8,5% do 8%, a od stycznia - do 6,5%.


Źródło tekstu: rpkom.pl     

Dodaj do:
w sumie: 35
  • -2

    16.  2010-04-16 14:26:29

    A ja jestem za tym, żeby marże ściąć całkowicie do 0. Wole płacić całość kwoty przedsiębiorcom i mieć lepsze usługi niż śmiesznym kioskarzom ;). Dlatego m.in. przesiadłem się na doładowania elektroniczne ;).

  • -1

    18. ~  2010-04-16 14:37:53  host: public-gprs34626.centertel.pl

    16. pierdoły za przeproszeniem gadasz.

  • 0

    19. ~  2010-04-16 14:42:49  host: public-gprs34626.centertel.pl

    14: ale czemu sie dziwisz? dla mnie to normalna sytuacja. Operatorzy z definicji maja silniejsza pozycje negocjacyjna. czemu kioskarze nie zadzialaja jak grupa i wynegocjuja sobie wyzszych marz?

  • -1

    20. ~m  2010-04-16 14:51:43  host: smtp.tarbonus.pl

    Masakra - jak czytam wasze chore wpisy o 0% marży to się słabo robi. Nie wiecie co to biznes - nawet mały i pewnie przez całe życie będziecie pracować za grosze i cieszyć się z każdego doładowania swojej komórki za 5 zł. Proponuję wam w takim razie zbojkotować cały handel i założyć pustelnie w Bieszczadach i jeść korzonki - żadnemu przedsiębiorcy nie będziecie wtedy kieszeni nabijać. Wracając do tematu - dziadek z babcią sobie komórki w necie nie zasilą - dla nich są tradycyjne kanały sprzedaży - ciekawe gdzie emeryt mieszkający na wsi będzie szukał salonu - chyba w oborze.

  • 0

    21. ~  2010-04-16 14:58:18  host: ind138.internetdsl.tpnet.pl

    O doładowaniach w necie głównie piszą krótkowzrocznie myślące małolaty. Póki co, to z dostępem do sieci nie ma u nas aż tak różowo a po drugie osoby starsze nie zawsze posiadają dostęp i potrafią poruszać się w sieci. Do tego trzeba mieć rachunek z kanałem dostępu przez net ale co tam pewnie każdy emeryt tak ma ;D

  • -2

    22. ~nemo  2010-04-16 15:01:59  host: abbr176.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A co się dziwicie? Ze kioskarze chcę więcej kasy to jest ok, a że operatorzy, którzy zatrudniają tysiące ludzi chcą więcej kasy to już źle? jakoś sieci kolporterskie się zgodziły na nową marże, zatem już tak nie lamentujcie

  • 0

    23. ~zpwp  2010-04-16 15:05:25  host: 77-255-10-108.adsl.inetia.pl

    nemo dochody sieci komórkowych wzrastają systematycznie a nasze marże za sprzedasz spadają drastycznie !!!!

  • 1

    24. ~  2010-04-16 15:12:24  host: public-gprs34626.centertel.pl

    akurat dochody operatorow spadaja wraz ze spadajacymi marzami z dzialalnosci podstawowej czytaj szeroko rozumianych rozmow telefonicznych.

  • -1

    25. ~  2010-04-16 15:21:54  host: ddf100.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Współczuję "kioskarzom", ale jak widać są stroną słabszą.

  • -1

    26. ~  2010-04-16 15:37:45  host: 83-238-132-166.ip.netia.com.pl

    Wyższe marże pieniądze zostawały w Polsce. Niższe pójda do żabojadów niemców itd. Płacz nie ma dróg w polsce. Płacz nie ma pracy w Polsce. Wsadzajcie w d.... pieniądze za granice. Z tytułem doktora będzie Polak sprzątał i mył gary w restauracjach. Gratuluje wspanieł młodzieży w Polsce. zwłaszcza tzw. MPO

  • 2

    27.  2010-04-16 15:45:40

    Era lepiej niech stuli dziób na temat marż.Przykład:Huawei E160G kosztuje 250zł w wolnej sprzedaży w salonach Ery.Model E156G tego samego producenta kosztuje w salonach Play...129zł.Połowę taniej,a te same parametry.

  • 2

    28. ~zpwp  2010-04-16 15:54:01  host: 77-253-140-245.adsl.inetia.pl

    #26 BRAWO i takich powinniśmy mieć obywateli !!!

  • -2

    29. ~tapir  2010-04-16 15:58:29  host: dpl53.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Hmm, a nie zapominacie o pracownikach operatorów? oni to też ludzie, którzy muszą zarobic na życie. jeśli chodzi o dochody operatorów, to te mocno spadły w ostatnim czasie. szukają oszczędności jak każdy. nic w tym dziwnego

  • -1

    30. ~Edek  2010-04-16 17:48:37  host: 87-205-156-0.adsl.inetia.pl

    Nie ma czegoś takiego jak 0 prowizji i lepsza oferta, bezsensu. To kto to będzie oferował na takich zasadach. Era widać wyrównuje marże do tych które ma konkurencja. Wiadomo że każdy chce płacić tyle ile inni. @27 Tak samo było jakiś czas temu tylko że odwrotnie. E160 w Play kosztował 259zł a w Erze 159zł więc była różnica.

  • 1

    31. ~  2010-04-16 23:29:03  host: ddf100.neoplus.adsl.tpnet.pl

    29. Spadły dochody czy przychody?

  • 0

    32.  2010-04-19 21:38:47

    @15, czasy się zmieniają, ale pozamykane kioski to przecież niekoniecznie wina tylko i wyłącznie niższych marż za doładowania. Ludzie też coraz częściej korzystają z np. z internetu kosztem gazet i gazetek. Doładowania online przez stronę ery Tak Taka też są z bonusem 10%, więc i tak główny ruch doladowań pewnie idzie przez internet. Zdejmując simlocki (co wywołało oburzenie właścicieli komisów) Era jako pierwsza pokazała, że takie blokady to tylko sztuczne generowanie kosztów. Mimo to, Orange ciągle zakłada blokady, Plus i Play zakładają simlocki na modemach. Spór zażegnany, więc dobrze.

  • 0

    33.  2010-04-20 12:10:50

    No i w końcu się ostatecznie dogadali. Ważne, że będzie już spokój. Mi to szczerze mówiąc wisiało, bo i tak doładowuję przez sklepik TT z bonusem +10% Ale oczywiście część użytkowników komórek pewnie doładuje konto przez zdrapki, dla nich to dobra informacja.

  • 0

    34.  2010-04-20 22:01:04

    No i ekstra :) ważne, że norma znowu - jest masa osób kupujących zdrapki z różnych powodów i mają oni święte prawo do normalnej ceny.

  • 0

    35.  2010-04-20 22:41:10

    W końcu doszli do porozumienia, bo w końcu osoby, które doładowują tylko poprzez zdrapki zaczęłyby zmieniać operatorów. Osobiście doładowuję online, ale każdy ma indywidualne preferencje w tej kwestii.

  • 0

    36.  2010-04-22 15:57:20

    Preferencje i możliwości :) nie każdy może doładowywać online. To jest najbardziej opłacalna drogi i strasznie wygodna. Bonusy dorzucają kawał kasy jak ktoś faktycznie tylko tak dołądowuje.

Dodaj swoją opinię