Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości PTC rozstrzygnęła konkurs na nowe logo Ery

PTC rozstrzygnęła konkurs na nowe logo Ery

WitekT 2 Czerwca 2010 13:25

0 0

PTC wyłoniła zwycięzcę konkursu Logo, jak nowe, skierowanego do studentów, absolwentów oraz wykładowców Akademii Sztuk Pięknych. Jury przyznało pierwszą nagrodę oraz wyróżnienie.

W ramach konkursu na najciekawszy projekt modyfikacji logo sieci Era nadesłano 149 zgłoszeń, niektóre z nich zawierały po kilka kreacji. Zadaniem komisji konkursowej było wyłonienie najlepszych prac spośród 387 projektów. Podczas obrad jury brało pod uwagę nie tylko pomysłowość twórcy i dobór formy, ale analizowało również możliwość adaptowania stworzonego znaku słowno-graficznego do potrzeb wykorzystywania logotypu w wielu obszarach komunikacji.

Zwycięskie logo:
era konkurs logo




Wyróznione logo:
era konkurs logo w

Równolegle przeprowadzone zostały również konkursy na odświeżenie logo sieci Era wśród pracowników PTC oraz profesjonalnych studiów projektowych. Część prac, wybranych spośród wszystkich zgłoszonych, zostanie poddana szczegółowym badaniom i wówczas zapadnie decyzja o dalszych działaniach związanych z modyfikacją logo sieci Era w oparciu o wybrany projekt.

Źródło tekstu: PTC     

Dodaj do:
w sumie: 125
  • 1

    109. ~bralemudzial  2010-06-07 10:34:23  host: afby83.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A kto bedzie to odwracac? Logo winno byc estetyczne a nie do odwracania :/

  • -1

    110.  2010-06-07 14:52:25

    @Rafix myślę, że przy firmie, która od tak dawna funkcjonuje w świadomości konsumenckiej jak Era to, że niknie R w środku logotypu nie może wielce zaszkodzić. Mi się zwycięskie logo podoba, ale wyróżnione faktycznie jest średnie.

  • 1

    111.  2010-06-07 16:04:22

    W sprawie konkursu ERA KASY.Czy to sie nie nadaje do prasy? ..non stop dostaje esemesy od ery" Prosze odpowiedziec na tego esemsa. Chodzi o odbior 50000zl" i kilka jeszcze innych w tym samym stylu. Czas, zeby ktos sie za to OSZUSTWO zabrał.Albo smsy takie jak ten " ERA,Prosze Pana czy to numer.... czy to Pana numer jezeli tak to prosze wyslac sms...etc." a u reszty mojej rodziny gdy np telefon jest zarejestrowany na kobiete to zwracaja sie poprawnie czyli stosownie do plci PAN lub PANI...Sorry za ta kwestie ale juz nie moge zdzierzyc tych smsow, przychodza nawet na te konta w Erze ktore nie wyrazily zgody na dzialania marketingowe Ery!

  • -1

    112. ~Niutek  2010-06-07 21:54:19  host: 87-205-194-253.adsl.inetia.pl

    No i to faktycznie działa ja odkąd zablokowałem przychodzenie smsów reklamowych nic mi nie przychodzi. Tutaj w tym wypadku jeżeli wysyłałeś na jakieś numery premium to teraz wiadomo ze z tego źródła będą Cię wysyłać ale z innych masz zablokowane. Proste. Co do nowego loga. Jak dla mnie bardzo fajne, takie nowoczesne, ale kolory pozostały takie same.

  • 1

    113. ~NG  2010-06-08 09:19:45  host: user-109-243-184-202.play-internet.pl

    Pierwsze logo ujdzie. Drugie jest zbyt banalne. Ale mam wrażenie, że projektowała je ta sama osoba. Mimo, że loga zostały wyslane przez różne osoby - jestem niemal pewien, że twórca jest jeden. :P

  • -1

    114.  2010-06-08 10:45:18

    Mi pierwsze logo pasuje :-) zdecydowanie się nadaje i jestem za podmianą starego loga. Na pewno znajdą się osoby niezadowolone z pomysłu - jak zawsze, ale odświeżenie sylizacji po tylu latach zdecydowaie dobrze zrobi marce.

  • 1

    115. ~tak  2010-06-08 14:53:06  host: 212-102-22-101.adsl.inetia.pl

    Znacie to? //UWAGA// Wiecie do czego nadaje sie Era z podwojnymi doladowaniami? Do niesienia pomocy. JAK? Dzieki Erze mozesz pomoc powodzianom NIE WYDAJAC ANI GROSZA. Doladowujesz konto np. kwota 150zl a otrzymane ZA DARMO drugie 150zl w calosci przeznaczasz na smsy CARITASU, "pomagam" na numer 72052. Cala kwota 2,44zl z VATem i marza operatora jest przekazywana organizacji charytatywnej. Takich smsow wyslac nalezy ponad 60 sztuk. Najlepiej jednak przeznaczyc cos rowniez od siebie:) PRZEKAZAC TEN SPOSOB INNYM ZNAJOMYM

  • 1

    116. ~kflynn  2010-06-09 14:36:44  host: cyf141.internetdsl.tpnet.pl

    @12 "Zwycięskie logo jest ładne, nawiązuje do art nouveau, stąd niezrozumiałe dla gawiedzi" no i fajnie ze dla koneserów projektowania jest to "oczywista oczywistość". Tylko loga takich korporacji projektuje się chyba dla ludzi na ulicy którzy takimi koneserami właśnie nei są. Chyba ze robimy rewolucję w projektowaniu i olewamy największą grupę docelową...

  • -1

    117.  2010-06-10 00:41:12

    Zwycięskie bardzo mi się podoba, aż dziwne że nikt wczesniej na to nie wpadł :) Za to logo wyróznione to moim zdaniem niewypał totalny. Tandetne, nieoryginalne, banalne i przypominające mi kropę firmy Blaupunkt.

  • 0

    118. ~malyjsj  2010-06-10 15:20:19  host: plus-96-101.polkomtel.com.pl

    po prostu logo "po byku" :)

  • -1

    119. ~  2010-06-10 22:11:04  host: inet20909nc-1s.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Widać, że osobie zalogowanej, oceniającej ostatnie komentarze pod tą wiadomością nie podobają się opinię niektórych, że logo jest: ładne, fajne, niezłe. Ta osoba nie lubi Ery, bądź tych konkursowych log dla Ery. Coś słabo klikasz te minusiki.

  • 1

    120. ~zdegustowany  2010-06-11 04:02:29  host: 210.246.92.3

    #119. wszedzie wesza spiski hehehe. Na pewno wielu nurtuje pytanie: DLACZEGO ERA ZDECYDOWALA SIE NA TEN KROK? Odpowiedz jest prostsza niz by ktos przypuszczal;) Lawinowo Era dostaje baty. Jak nie milionowa kara od UOKiK to od UKE albo od SOKiK. Nastepnie oszusci w Zarzadzie. Poleciala juz glowy. Problemy z wpisaniem nowych pionkow do KRS. Coz, wizerunek budowany przez lata sie sypie. W jaki wiec inny marketingowy sposob zamazac tego "zacne" dokonania. Nieswiadomi przyjma wszystko jak leci. Szkoda.

  • 0

    121.  2010-06-11 13:36:24

    Slyszeliscie cos o przejeciach Ery? T-Mobile zrezygnowaloby.

  • 0

    122. ~ola  2010-06-14 18:56:02  host: wys168.multi-play.net.pl

    co za przedszkole ? Nie jestem grafikiem, ale stałym klientem Ery....Chyba zmienię sieć. Nie przekonuje mnie nowa wizualizacja znaku. Nic nowego, nic odświeżonego, a wręcz nieczytelne i zbliżone graficznie do wielu innych znaków, które już istnieja.

  • 0

    123. ~  2010-06-15 21:34:03  host: host-244-156-jana.igloonet.pl

    ja zmieniam na pewno bo to naciagacze

  • 0

    124. ~  2010-06-15 22:05:45  host: system858917563.mtvk.pl

    to że zmienicie logo nie oznacza że nadal nie będziecie okradać ludzi.

  • 0

    125.  2010-06-24 17:46:06

    W zwycięskim logo zróżnicowałbym barwy, ale koncepcja mi się podoba.

  • 0

    126.  2010-06-28 14:54:42

    @122 a co ma piernik do wiatraka :-) logo nie świadczy o firmie. Dobrze, że odświeżają wizerunek bo nie zmieniali loga od założenia firmy. Przyda się czasami. Poza tym jest naprawdę niezłe.

  • 0

    127. ~logo  2010-07-30 23:58:30  host: ip-91-193-196-42.enterpol.pl

    Do "Maniu": Też wziąłem udział w tym konkursie, ale zanim to zrobiłem to dokładnie przeczytałem regulamin. Wysyłając pierwszego sms'a ze zgłoszeniem konkursowym wyrażasz zgodę na postanowienia regulaminu konkursowego. A tam jest napisane że organizator konkursu zastrzega sobie prawo do wysyłania do 5 sms'ów dziennie na Twój numer. Każdy z nich ma zachęcić uczestnika do dalszego wysyłania sms'ów. Ty decydujesz czy wyślesz, czy nie. Jeden wysłany sms uprawnia Cię do udziału w losowaniu nagród. Wcale nie trzeba wysyłać kolejnych. Jeśli, ktoś nie chce dostawać tych sms'ów "zachęcających" to należy to zgłosić we wskazany w regulaminie sposób, czyli wysyłając odpowiednią komendę na wskazany w regulaminie numer. Po takim zgłoszeniu nie będą przychodzić kolejne wezwania sms do udziału w konkursie, a wcześniej wysłany sms ze zgłoszeniem i tak nadal bierze udział w losowaniu. Odsyłam do regulaminu, bo szczegółów nie chce mi się teraz szukać.

  • 0

    128. ~www.logo.ilf.pl  2011-03-10 12:22:06  host: 87-99-61-167.internetia.net.pl

    wyróżnione logo mi się w ogóle nie podoba.

Dodaj swoją opinię