Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości PTC przegrała z URTiP przed NSA ws. rezerwacji częstotliwości

PTC przegrała z URTiP przed NSA ws. rezerwacji częstotliwości

WitekT 30 Maja 2007 21:24

0 0

29. maja odbyła się rozprawa przed Naczelnym Sądem Administracyjnym ze skargi kasacyjnej PTC od postanowienia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z 29. listopada 2005 roku, oddalającego skargę PTC na czynność Prezesa URTiP w przedmiocie postępowania przetargowego na rezerwację częstotliwości.

Uczestnikami postępowania byli również KIGEiT oraz P4. Po przeprowadzeniu rozprawy NSA oddalił skargę kasacyjną i zasądził od skarżącej na rzecz Prezesa UKE kwotę 180 zł tytułem zwrotu kosztów postępowania.

W ustnym uzasadnieniu NSA stwierdził, że podziela stanowisko WSA wyrażone w wyroku z 17. maja: ogłoszenie wyników przetargu nie może być uznane ani za decyzję, ani za czynność z art. 3 § 2 pkt 4 Prawa o Postępowaniu przed Sądem Administracyjnym.




Co do zarzutu, że ogłoszenie jest czynnością z w/w artykułu należy stwierdzić, że ogłoszenie nie dotyczy indywidualnego podmiotu, dokonywane jest w Biuletynie UKE, a nie doręczane (kierowane) do konkretnego adresata.

Zdaniem NSA, można by było poszukiwać sposobu kontroli ogłoszenia, gdyby decyzja o dokonaniu rezerwacji nie była zaskarżalna. Poza tym istnieje druga droga - art. 118 ust. 8 Prawa Telekomunikacyjnego - możliwość zgłaszania wniosku o unieważnienie przetargu. Stad uruchamianie kolejnej drogi weryfikacji ogłoszenia (w drodze zabiegów interpretacyjnych) byłoby niezasadne.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 17
  • 0

    1. ~merafi  2007-05-30 21:24:16  host: bhe88.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czy ja dobrze czytam ...zasądził od skarżącej na rzecz Prezesa UKE kwotę 180 zł tytułem zwrotu kosztów postępowania... ??

  • 0

    2.  2007-05-30 21:31:06

    Witek widziałem Cie dzisiaj w TVN24 :-)

  • 0

    3.  2007-05-30 21:31:44

    Artur2: a byłem i popieprzyłem trochę od rzeczy, jak to mam w zwyczaju. ;)

  • 0

    4.  2007-05-30 21:39:03

    Dobrze było! Nawet ja nie do końca zrozumiałem co mówisz :-) Ale na fachowca wyglądałeś :-))))

  • 0

    5.  2007-05-30 21:50:00

    hehe: moja zona powiedziala, ze "nie wiem o czym mowil", wazne ze go znam ;)

  • 0

    6. ~użyszkodnik  2007-05-30 22:27:51  host: prx03.polskieradio.pl

    hej Witku, w końcu wiem jak wyglądasz (tvn24). Pozdrawiam cała ekipę Telepolis i dzięki za dobrą robotę

  • 0

    7.  2007-05-30 22:38:06

    użyszkodnik: nawet się dziś ogoliłem! :D

  • 0

    8.  2007-05-30 22:43:15

    to moze zamiescie to na youtube itp - co by inni tez wkoncu dojrzeli WitkaT ;) A o czym konkretnie bylo pieprzenie? Bo z tego co pisze SirmarK: "nie wiem o czym mowil" to ty sie do polityki nadajesz ;) A co do tych 180 - to za co? jakie postepowanie - nie kumam? Prezes jakies koszty poniosl? :>

  • 0

    9.  2007-05-30 22:44:52

    jahu: dyskusja była ogólnie o tym, czy UKE dobrze robi narzucając TP maksymalne ceny połączeń na komórki i jak to wszystko wpłynie na rynek.

  • 0

    10. ~malik  2007-05-30 22:55:07  host: abmp141.neoplus.adsl.tpnet.pl

    myśle ze naszemu gigantowi cięzko bedzie się podnieść jak zapłaci te koszta sądowe :D:D. Witku, ja Cie nie widziałem, może dasz jakiegoś fotosa? ;p

  • 0

    11.  2007-05-30 23:18:54

    jako że dostępu do tvn24 brak, również postuluję o jakieś zajęcia wyrównawcze;)

  • 0

    12. ~  2007-05-31 00:15:22  host: nat-mo4.aster.pl

    http://tvn24-stream.onet.pl/nazywo.html

  • 0

    13. ~jojo  2007-05-31 00:19:16  host: egm6.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No nie - mnie to też lekko wk..... Nie mam tvn24 i poraz kolejny tracę okazję żeby zobaczyć naczelnego! Witek, czy Ty nie możesz po prostu umieścić swojego zdjęcia w profilu...? ;-)

  • 0

    14.  2007-05-31 00:21:58

    jojo: w profilu mam dziadka z muppet show z loży szyderców. I do niej na konferencjach firm telekomunikacyjnych należę, tak to już zostało w branży ochrzczone. ;)

  • 0

    15.  2007-05-31 00:43:35

    A czy PTC cokolwiek wygrała w Sądzie:) Patrz np.zmiana regulaminu

  • 0

    16.  2007-05-31 08:47:01

    Witek ale wątek wywołałem :-) Muszisz teraz zrobić stronę o sobie i umieścić wszystkie swoje zdjęcia zaczynając od dzieciństwa :-)

  • 0

    17.  2007-05-31 12:16:42

    biedna ptc, zabraknie im kasy na nowe pomysły.

Dodaj swoją opinię