Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości PTC przegrała z UKE przed NSA ws. stwierdzenia braku konkurencji

PTC przegrała z UKE przed NSA ws. stwierdzenia braku konkurencji

WitekT 11 Października 2007 10:54

0 0

10. października Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę kasacyjną PTC złożoną od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego z 26. października 2006 roku dotyczącą oddalenia skargi PTC na postanowienie Prezesa UKE z 30. maja 2006 roku w sprawie niedopuszczalności wniosku PTC o ponowne rozpatrzenie sprawy zakończonej postanowieniem Prezesa URTiP z 19. września 2005 roku w sprawie stwierdzenia, że na krajowym rynku świadczenia usługi dostępu i rozpoczynania połączeń w ruchomych publicznych sieciach telefonicznych nie występuje skuteczna konkurencja.

NSA oddalił skargę kasacyjną i zasądził od PTC na rzecz Prezesa UKE kwotę 180 zł.
W ustnych motywach rozstrzygnięcia NSA stwierdził, że na postanowienie w przedmiocie stwierdzenia braku skutecznej konkurencji nie przysługuje zażalenie (środek zaskarżenia). NSA wskazał, iż implementacja art. 4 dyrektywy ramowej nastąpiła po wydaniu postanowienia przez Prezesa URTiP w sprawie stwierdzenia braku skutecznej konkurencji. NSA, powielając argumentację WSA, stwierdził, iż postanowienie nie przesądzało o prawach i obowiązkach podmiotów.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 6
 • 0

  1. ~saber  2007-10-11 11:01:20  host: nat-tar.aster.pl

  A kiedy rozprawa dotycząca kary za zmianę regulaminu?

 • 0

  2.  2007-10-11 11:12:20

  Właśnie kiedy w końcu ta rozprawa co Era odwołała się od kary za uzupełnienie ? Mam nadzieję że nie za rok albo dwa lata ... Bo obecnie Era namiętnie wysyła listy wzywające do zapłaty kar i gadając jak z taśmy że uzupenienie regulaminu nie jest zmianą i trza płacić bo jak nie to wpisze nas do BIG I BIK I Tym podobne - wyrok sądowy raz na zawsze by wyjaśnił tą kwestie ale czemu to tak długo trwa ?

 • 0

  3. ~Irek  2007-10-11 11:25:19  host: dpm243.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Panowie, spokojnie :) co do uzupełnień to wszystko już dawno zostało wyjaśnione. Po drugie, prawie telekomunikacyjne uległo zmianie, a wiec teraz wiadomo jest co jest zmiana, a co uzupełnienie:) bo jak dobrze wiecie, prawo w Polce nie jest doskonale, a więc, w pierwszej kolejności trzeba winić ustawodawce za niesprecyzowanie artykułu

 • 0

  4.  2007-10-11 11:44:04

  Irek co rozumiesz przez to że sprawa uzupełnienia już została dawno wyjaśniona ?

 • 0

  5. ~Kam  2007-10-11 14:40:24  host: chs159.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Dzieki temu, ze Era tak pogrywala z tym uzupelnieniem nie przedluzylem z nimi umowy.Dzwonili w tej sprawie codziennie. Dla mnie Era juz nie jest firmą godna zaufania. Innych umow tez nie bede przedluzac. Polityka firmy zupelnie mi nie odpowiada. I nie twierdze wcale ze u konkurencji jest lepiej. Tak czy inaczej sprobuje jeszcze z Play'em.

 • 0

  6. ~ukenamuniu  2007-10-11 17:56:32  host: nat-go2.aster.pl

  Szeryf wszystko może. Na postanowienie nie przysługuje zażalenie jako środek zaskażenia. Na podstawie postanowienia jest wydawana przez Biuro Szeryfa decyzja określająca obowiązki z rygorem natychmiastowej wykonalności (czy jak to sie tam nazywa). Czyli wykonywać trzeba (bez zbędnej zwłoki) - nawet jak w przyszłości decyzja zostanie zmieniona lub unieważniona. Tylko prawnicy są w stanie to wykombinować. Inżynier nie przystępuje do budowy mostu, jak z planów wynika, że się zawali.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-30-219.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet