Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości PTC o wycieku informacji

PTC o wycieku informacji

WitekT 30 Listopada 2005 14:23

0 0

"Nowy" zarząd PTC wydał oświadczenie w sprawie wycieku informacji niejawnych z PTC.

Oto treść oświadczenia:

W związku z publikacjami w mediach o rzekomych nieprawidłowościach obiegu informacji niejawnych w Polskiej Telefonii Cyfrowej Sp. z o.o., przedstawiam Państwu oświadczenie o obecnym stanie i o wynikach wewnętrznej kontroli dotyczącej tego obszaru:

1. Polska Telefonia Cyfrowa należycie i zgodnie z literą prawa wykonuje swoje obowiązki w zakresie ochrony informacji niejawnych. Współpraca z odpowiednimi organami zajmującymi się bezpieczeństwem państwa przebiega bez zakłóceń.

2. Wszelkie doniesienia i oświadczenia wobec mediów składane przez byłych menedżerów PTC, w tym zwolnionego dyscyplinarnie Ryszarda Pospieszyńskiego, dotyczące ochrony informacji niejawnych w Spółce, odrzucamy stanowczo jako zupełnie nieprawdziwe i szkalujące PTC i jej pracowników.

3. Dostęp do informacji niejawnych w PTC posiadają wyłącznie osoby z Poświadczeniem Bezpieczeństwa Osobowego, pracujące pod nadzorem Pana Krzysztofa Bondaryka, Pełnomocnika Polskiej Telefonii Cyfrowej ds. Ochrony Informacji Niejawnych, Dyrektora Departamentu Administracji. Dyrektor Generalny PTC, Pan Tadeusz Kubiak, pismem z dnia 29.07.2005 r. upoważnił Krzysztofa Bondaryka do zapoznawania się i dekretowania wszelkich pism niejawnych przychodzących do PTC Sp. z o.o. Z tego powodu Dyrektor Generalny Tadeusz Kubiak nie otrzymywał i nie otrzymuje żadnych dokumentów zawierających informacje niejawne, w tym tajemnicę państwową.
4. W PTC została zakończona wewnętrzna kontrola obrotu tajnymi dokumentami. W jej trakcie nie zostały stwierdzone żadne przypadki rzekomego kopiowania i wynoszenia na zewnątrz firmy tajnych informacji o abonentach. Wręcz przeciwnie - w ostatnich miesiącach system ochrony dokumentów i informacji niejawnych został uszczelniony, wzmocniony i uporządkowany.

5. Przeprowadzona kontrola wykazała natomiast, że do nieprawidłowości i uchybień odnoszących się do ochrony informacji niejawnych w PTC Sp. z o.o. dochodziło w latach 1998 - 2005, kiedy ten obszar nadzorował były członek Zarządu PTC, R. Pospieszyński. Informacje na temat zostały już wcześniej przekazane odpowiednim organom państwowym i będą nadal weryfikowane i uzupełniane.

6. Polska Telefonia Cyfrowa Sp. z o.o. wyraża ubolewanie, że R. Pospieszyński, były członek Zarządu Spółki, realizując własne interesy i działając na zlecenie Telco/Vivendi, wciąga organy zajmujące się bezpieczeństwem państwa do swoich bezprawnych i wątpliwych etycznie działań na szkodę PTC.

Witold Pasek
Rzecznik prasowy Zarządu PTC


Źródło tekstu: PTC     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~  2005-11-30 14:41:10  host: dop247.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Eeeee nie jest juz smiesznie ;-( Nie ma o Talibach, kosmitach i psychiatrach...

 • 0

  2. ~Schnappi  2005-11-30 14:45:06  host: 81.15.226.6

  Jak male dzieci... -ty jestes glupi; -a wlasnie, ze nie bo ty...

 • 0

  3. ~2005  2005-11-30 17:22:18  host: avi183.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Właśnie chciałem napisać w podobnym tonie ale już mnie uprzedził anonim z I komentarza. Żadnych Klewek, niczego takiego co ponownie by przebiło czerwonego kapturka a szkoda.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-225-31-188.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet