Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości PTC o warunkach ogłoszonego przetargu

PTC o warunkach ogłoszonego przetargu

WitekT 22 Lutego 2005 14:34

0 0

W związku z ogłoszeniem zasad przetargu na częstotliwości GSM i UMTS Antoni Mielniczuk, Dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej podtrzymuje uwagi PTC, że przetarg nie został dobrze przygotowany.

Takie zastrzeżenia zostały zgłoszone przez wszystkich operatorów stacjonarnych, komórkowych, inwestorów i analityków.

Przetarg nie zapewnia realizacji zakładanych celów: równoprawnej i efektywnej konkurencji. Tworzy to wrażenie, że regulator faworyzuje jedną ze stron poprzez najprostsze ręczne sterowanie.
Celem PTC nie jest występowanie przeciwko innym operatorom, PTC jest jednak przeciwna faworyzowaniu i ingerencji przez rządowe agencje w celu osiągnięcia niejasnego celu kosztem rozwoju rynku.

Przedstawiciele URTiP przyznali sami, że kryteria przetargu są bardziej subiektywne zamiast rynkowe – obiektywne.

Źródło tekstu: Era     

Dodaj do:
w sumie: 5
 • 0

  1. ~Helmut  2005-02-22 16:12:00  host: prosie9.aster.pl

  Zgadzam sie z Mielniczukiem - przez lata wydawali ciężkie pięniądze na infrastrukture (Idea i Plus podobnie) a teraz mają wpuścić do siebie kolejny podmiot, wybrany w dziwny sposob przez Urtip. Jeśli wpuszczać kolejnego opa, to na normalnych, zdrowych, wolnorynkowych zasadach a nie w ten sposób. Trzeba sie pilnie przygladac jak Urtip bedzie wybierał czwartego bo podejrzewam próby korupcyjne :-)

 • 0

  2. ~SirM  2005-02-23 01:18:00  host: router.eia.pl

  i co jeszcze... wprowadzenie na rynek kolejnych operatorow nie ma na celu uszczesliwienia tych pierwszych, tylko ma byc pozytkiem dla klientów. Dotychczasowi operatorzy sa wystarczajaco dlugo na rynkuni juz zdazyli powyciskac soki z abonentow.
  A jak pojazuje efekt Heyah w PTC, po obnizeniu cen przychody wcale nie spadly a wzrosly..

 • 0

  3. ~Helmut  2005-02-23 13:07:00  host: prosie5-1.aster.pl

  Tia, jasne. Myslisz, ze wprowadzenie czwartego tyle zmieni? Smiesza mnie ludzie, ktorzy licza ze zdarzy sie nie wiadomo co. A kolejny operator to bedzie wprowadzony z korzyscia dla Urtipu a nie dla uzytkownikow. Nie dziwie sie, ze tak malo firm chce inwestowac w tym kraju, gdzie nie szanuje sie tych, ktorzy wloazyli juz tu pieniadze...

 • 0

  4. ~WitekT  2005-02-23 13:24:00  host: witek.ds.pg.gda.pl

  Helmut: a jaką korzyść ma URTiP z wprowadzenia czwartego? Jaką rolę gra na rynku? Kogo reprezentuje? Jak sobie odpowiesz na te pytania, to być może sam się z siebie zaśmiejesz. ;))) A co do 4-tego operatora - jego wejście MUSI coś dać, bo żeby ludzie go wybierali, to musi byc konkurencyjny. Nie będzie miał takiego zasięgu jak reszta, to musi mieć lepsze ceny i usługi - proste. :)

 • 0

  5. ~lakif  2005-02-24 18:57:00  host: serwer.narwik.waw.pl

  lewiatan taka samą ma opinię

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-149-239.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.