Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości PTC o budowie sieci 3G

PTC o budowie sieci 3G

WitekT 6 Października 2005 10:38

0 0

Ericsson i Siemens dostarczą sprzęt do budowy sieci 3G dla PTC. Jednak ani Tadeusz Kubiak, prezes PTC, ani Wilhelm Stückemann, członek zarządu PTC i dyrektor ds. eksploatacji sieci, nie chcieli ujawnić, ile będzie kosztowała budowa sieci w tych miastach, ani podać harmonogramu rozwoju sieci.

O kontrakcie Siemensa pisaliśmy w tej wiadomości, a Ericssona - w tej wiadomości.

Przedstawiciele PTC ujawnili jedynie, że w pierwszej kolejności UMTS będzie dostępny w Łodzi i Wrocławiu, a potem w Krakowie i Katowicach. Wiadomo też, że usługi sieć pokryje dobre swoim zasięgiem także wnętrza budynków. Budowa sieci będzie finansowana ze środków własnych PTC, a być może także z kredytów.
Lars Svensson, prezes polskiego oddziału Ericssona powiedział, że w opinii jego firmy w pierwszym etapie w miastach, w których sprzęt do budowy sieci dostarczy Ericsson, zostanie oddanych od 500 do 700 stacji bazowych, jednak aby osiągnąć w nich pełne pokrycie, musi zostać uruchomionych co najmniej 1500 stacji.

Przedstawiciele PTC pytani, czy PTC udostępni usługi UMTS, w tym wideopołączenia, klientom indywidualnym, stwierdzili, że otworzą sieć, gdy tylko rynek zechce mieć takie usługi. Firma wkrótce szerzej poinformuje media na ten temat.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita, wł     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-92-170-149.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Co byś wybrał/a kupując iPhone'a z OLED-em?

Chińskie władze zatwierdziły nową fabrykę paneli OLED firmy LG

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet