Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości PTC musi przeprosić Jerzego Engela

PTC musi przeprosić Jerzego Engela

WitekT 28 Października 2005 17:23

0 0
PTC ma przeprosić Jerzego Engela, byłego selekcjonera narodowej reprezentacji w piłce nożnej, za bezprawne użycie jego wizerunku w reklamie gry komputerowej w 2002 r., w przeddzień mundialu w Korei - orzekł w piątek Sąd Apelacyjny w Warszawie.Sprawa dotyczy kontraktu reklamowego, jaki Engel, wówczas trener reprezentacji, zawarł z PTC, na reklamowanie sieci Era. Wizerunki trenera i jego piłkarzy, którzy zakwalifikowali się na mundial, widniały na bilbordach, gazetach i w telewizji. W ramach tego kontraktu Engelowi zrobiono sesję fotograficzną, za którą - jak ujawnił sąd - zapłacono mu 220 tys. zł. Zdjęć używano do reklam telefonów. Kontrakt wygasał w maju 2002 r. Na miesiąc przed jego wygaśnięciem przedstawiciel PTC zwrócił się do zajętego wówczas sprawami reprezentacji Engela o akceptację okładki "czasopisma" z jego wizerunkiem. Chodziło o ukazujący się nieregularnie kwartalnik Dobra Gra z załączoną do niego komputerową grą piłkarską Era Futbolu. W procesie pełnomocnik Engela wykazywał, że "kwartalnik" nie był gazetą, lecz jedynie instrukcją do gry.

Engel pozwał za to PTC, żądając w sumie 85 tys zł. W sądzie I instancji przegrał. Sąd Apelacyjny nakazał PTC przeproszenie Engela w Gazecie Wyborczej i Przeglądzie Sportowym. Bezsporne było dla sądu, że firma nie miała prawa wykorzystać zdjęcia trenera w reklamie gry, gdyż on na to zgody nie wyrażał. Kwestię odszkodowania sąd niższej instancji ma rozpatrzyć jeszcze raz.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  1. ~  2005-10-29 01:27:57  host: dnq237.neoplus.adsl.tpnet.pl

  "Kwestie odszkodowania sąd niższej instancji rozpatrzyć jeszcze raz."

  Czy może być zdanie bez orzeczenia?
  Polska język trudna język...

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  2.  2005-10-29 01:56:08

  Ano trudna. Moja już poprawić i dziękować za zwrócić uwagę. ;)

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  3. ~P  2005-10-29 03:53:47  host: prosie18.aster.pl

  No ale Engel mało kasy zarobił i jeszcze mu mało? Same przeprosiny powinny wystarczyć!

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  4. ~kacha  2005-10-29 08:14:35  host: cks89.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Ten Engel to przesadza. Przecież żadna krzywda mu się nie stała.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-204-184-160.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet