Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości PTC musi przeprosić Jerzego Engela

PTC musi przeprosić Jerzego Engela

WitekT 28 Października 2005 17:23

0 0

PTC ma przeprosić Jerzego Engela, byłego selekcjonera narodowej reprezentacji w piłce nożnej, za bezprawne użycie jego wizerunku w reklamie gry komputerowej w 2002 r., w przeddzień mundialu w Korei - orzekł w piątek Sąd Apelacyjny w Warszawie.

Sprawa dotyczy kontraktu reklamowego, jaki Engel, wówczas trener reprezentacji, zawarł z PTC, na reklamowanie sieci Era. Wizerunki trenera i jego piłkarzy, którzy zakwalifikowali się na mundial, widniały na bilbordach, gazetach i w telewizji. W ramach tego kontraktu Engelowi zrobiono sesję fotograficzną, za którą - jak ujawnił sąd - zapłacono mu 220 tys. zł. Zdjęć używano do reklam telefonów. Kontrakt wygasał w maju 2002 r. Na miesiąc przed jego wygaśnięciem przedstawiciel PTC zwrócił się do zajętego wówczas sprawami reprezentacji Engela o akceptację okładki "czasopisma" z jego wizerunkiem. Chodziło o ukazujący się nieregularnie kwartalnik Dobra Gra z załączoną do niego komputerową grą piłkarską Era Futbolu. W procesie pełnomocnik Engela wykazywał, że "kwartalnik" nie był gazetą, lecz jedynie instrukcją do gry.
Engel pozwał za to PTC, żądając w sumie 85 tys zł. W sądzie I instancji przegrał. Sąd Apelacyjny nakazał PTC przeproszenie Engela w Gazecie Wyborczej i Przeglądzie Sportowym. Bezsporne było dla sądu, że firma nie miała prawa wykorzystać zdjęcia trenera w reklamie gry, gdyż on na to zgody nie wyrażał. Kwestię odszkodowania sąd niższej instancji ma rozpatrzyć jeszcze raz.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~  2005-10-29 01:27:57  host: dnq237.neoplus.adsl.tpnet.pl

  "Kwestie odszkodowania sąd niższej instancji rozpatrzyć jeszcze raz."

  Czy może być zdanie bez orzeczenia?
  Polska język trudna język...

 • 0

  2.  2005-10-29 01:56:08

  Ano trudna. Moja już poprawić i dziękować za zwrócić uwagę. ;)

 • 0

  3. ~P  2005-10-29 03:53:47  host: prosie18.aster.pl

  No ale Engel mało kasy zarobił i jeszcze mu mało? Same przeprosiny powinny wystarczyć!

 • 0

  4. ~kacha  2005-10-29 08:14:35  host: cks89.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Ten Engel to przesadza. Przecież żadna krzywda mu się nie stała.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-247-119.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet