Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości PTC mówi "nie" roamingowi wewnątrzkrajowemu

PTC mówi "nie" roamingowi wewnątrzkrajowemu

WitekT 3 Lutego 2005 00:58

0 0

Jeżeli roaming krajowy zostanie zapisany w warunkach przetargowych na rezerwacje częstotliwości w zakresie GSM 1800 i UMTS, to Polska Telefonia Cyfrowa wykorzysta wszystkie możliwe kroki prawne, by opóźnić całą procedurę z tym związaną ewentualnemu nowemu czwartemu operatorowi.

Spółka zamierza jednak wziąć udział w przetargu, zadeklarował w środę dyrektor departamentu prawnego w PTC Maciej Rogalski.
Zapis taki spowoduje, że nowemu operatorowi nie będzie się spieszyć z budową własnej sieci. Dlatego jeśli dojdzie do takiego negatywnego scenariusza, to wykorzystamy każdą możliwą drogę, by ten dostęp opóźnić w czasie. Może to potrwać nawet 2-3 lata - powiedział w środę dziennikarzom Rogalski po debacie na temat liberalizacji rynku telekomunikacyjnego zorganizowanego przez tygodnik Newsweek.

W tym tygodniu złożymy nasze uwagi do opublikowanych przez regulatora wstępnych warunków przetargowych. Z pewnością będziemy postulowali za tym, by opłaty za rezerwację nie były niższe niż te, jaki my musieliśmy ponieść za uzyskanie koncesji - dodał.

Źródło tekstu: ISB, Parkiet     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~psia  2005-02-03 15:38:00  host: 213.199.218.2

  i widac jak firma z nagrodami postepuje hamy jedne!

 • 0

  2. ~Podejrzliwy  2005-02-03 17:09:00  host: prosie9-1.aster.pl

  Informacja podana przez ISB nie jest do konca prawdziwa!!! Otóż Rogalski wypowiadal sie w imieniu WSZYSTKICH TRZECH operatorów.

  URTiP chce, w mocno podejrzany sposób, dac czwartemu operatorowi jakas niską sumę za koncesje i uzytkowanie, a nastepnie zmusic pozostałych opów (którzy zainwestowali mase kasy) zeby sie do tego dostosowali...

 • 0

  3. ~Szuri  2005-02-04 00:33:00  host: bcl165.neoplus.adsl.tpnet.pl

  To tylko jedyny sposob na wprowadzenie konkurencji na nasz rynek !!

  3 operatorzy mieli juz wystarczajaco czasu na pustoszenie kieszeni abonentom...

  czas z tym skonczyc.

  Podejrzliwy - nie rozumiem Cie zapewne nie jestes akcjonariuszem zadnego z operatorow wiec nie wiem skad ta glupkowata postawa.

  Jesli pojawi sie 4 moze w koncu zaczna zmieniac taryfy a nie rozpowszechiac te quasi-rewolucyjne rozwiazania darmowych/supertanich uslug ... za ktore de facto PLACIMY WIECEJ !!

 • 0

  4. ~Szuri 1  2005-02-04 00:43:00  host: bcl165.neoplus.adsl.tpnet.pl

  4 operator !! - na rynek czas skonczyc ten zenujacy polski komorkowy - oligopol !!

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-158-195.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uruchamianie Windowsa 10 na urządzeniach mobilnych z Androidem ma sens?

Na smartfonach Huaweia można uruchomić Windowsa 10 dzięki chmurze

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet