Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości PTC ma roaming z operatorem sieci w samolotach

PTC ma roaming z operatorem sieci w samolotach

WitekT 4 Marca 2008 15:49

0 0

PTC po podpisaniu umowy z operatorem OnAir udostępniła dzisiaj abonentom sieci Era usługę roamingu międzynarodowego na pokładach samolotów wybranych linii lotniczych.

OnAir w pierwszym etapie wdrożenia usługi umożliwia korzystanie z transmisji danych, wysyłania i odbierania SMS-ów oraz MMS-ów. Z tych serwisów mogą teraz korzystać abonenci Ery w wybranych samolotach następujących linii lotniczych, na wybranych trasach:
Air France (francuskie linie lotnicze) na trasach z Warszawy, Wiednia, Paryża, Londynu, Rzymu, Bolonii, Monachium, Düsseldorfu, Hamburga, Frankfurtu,
TAP (portugalskie linie lotnicze),
British Midland (brytyjskie linie lotnicze),
Ryanair (irlandzkie linie lotnicze).

O możliwości korzystania z systemu podczas lotu informuje specjalny komunikat emitowany na pokładzie samolotu oraz broszury informacyjne umieszczone w kieszeniach foteli pasażerów.




System OnAir, do komunikacji z naziemnymi systemami GSM, wykorzystuje łącza satelitarne. Pilot uruchamia go na wysokości około 3 tys. metrów, a panel informacyjny nad głowami pasażerów wyświetla komunikat o możliwości korzystania z telefonów komórkowych.

Minuta połączenia przychodzącego bądź wychodzącego kosztuje 9,90 zł (takt minutowy), wysłanie SMS-a 6 zł, wysłanie bądź odebranie MMS-a 8,90 zl za każde 100 kB, 1 MB transmisji danych z taktem co 100 kB kosztuje 89 zł.

regulamin promocji roamingu z operatorem OnAir (plik PDF; 116 kB).

Źródło tekstu: PTC     

Dodaj do:
w sumie: 28
  • 0

    9.  2008-03-04 16:32:10

    z tego co sie orientuje to tylko kilka czestotliwosci GSM mozna wykorzystac w samolocie tak aby nie zaklucic pracy sprzetu w samolocie wiec operator musi to zaznaczyc w broszurze informacyjnej poza tym cennik jest kosmiczny ciekawe czy jak sie wejdzie na poklad samolotu z inna karta sim to czy bedzie telefon dzialal

  • 0

    10. ~general  2008-03-04 17:52:07  host: inet20909nb-1.eranet.pl

    Pierdoły romingi ,niech lepiej wezma sie za robote ,szkoda gadać w miescie 98tys,nie ma UMTS, ostanio przebywałem w mniejszym miescie to był UMTS smiech na sali PO edge bc CHODZI JAK mół

  • 0

    11. ~mirekb  2008-03-04 18:09:49  host: apn-77-112-166-33.gprs.plus.pl

    u mnie era po8latach wreszcie doprowadzila do"najwyzszej jakosci polaczen"ale edge ponad100kb/s to jednak za malo abym wzial bezterminowke za 49pln..poczekam juz na umts plusa,w samolotach korzystac z tel moga naprawde nieliczni sadzac po cenniku brutto;-)

  • 0

    12.  2008-03-04 18:33:43

    A Play ma wreszcie polecenie zapłaty ;)

  • 0

    13.  2008-03-04 18:46:39

    Ceny są w tym przypadku tak "wysoce" atrakcyjne, że nie pozostaje nic innego, jak tylko cieszyć się z roamingu w samolocie i korzystać. Po wylądowaniu i otrzymaniu rachunku będziemy musieli jednak zejść na ziemię, a to może być dość traumatyczne przeżycie.

  • 0

    14.  2008-03-04 18:47:42

    WitekT tam w nawiasie po 9.90zł(tak minutowy) czy miało być takt minutowy oznaczający taktowanie co 1min :)

  • 0

    15.  2008-03-04 18:53:01

    dechomenon: tak tak - zgubiłem "k". Fixed, dzięki! :)

  • 0

    16. ~lotniczy  2008-03-04 19:00:17  host: chello089077177177.chello.pl

    ciekawa usługa. Internet jak dla mnie ciut za drogi |89pln za megabajt!|

  • 0

    17. ~jupi  2008-03-04 19:20:29  host: ip58.elektrosat.pl

    latający BTS jest drogi w utrzymaniu ;)

  • 0

    18.  2008-03-04 19:31:24

    noi era wystartowala z poczatkiem roku na pelnych obrotach realizujac swoj plan, oplata wcale nie jest taka droga w porownianiu do kosztow utrzymania i mozliwosci jaka daje nam era, pomysl jak najbardziej dobry, np. osoby czesto latajace beda cieszyc sie z tej wiadomosci:)

  • 0

    19.  2008-03-04 20:11:26

    mnie zatkalo jak na pelnym morzu dostalem smsa ze moge skorzystac z sieci satelitarnej... 15zl/min. podziekowalem... :))))

  • 0

    20.  2008-03-04 20:53:38

    Kolkejny niewypał: http://www.era.pl/pl/indywidualni/uslugi-porady/polaczenia/roami ng/roaming_abonamentowy/hotspot_roaming Pamietam, jak 6 lat temu byłem we Włoszech to połączenie w rouamingu było tańsze niż w Polsce(Era) ;D. Polska->Polska 2,80/min Włochy->Polska 1,60/min

  • 0

    21. ~  2008-03-04 21:58:04  host: 80.51.91.252

    @12 - czy ty musisz w każdym newsie pisac o tym swoim pleju?

  • 0

    22.  2008-03-04 22:38:24

    Narzekacie, że drogo? 9,90/min to jest cena dla strefy 2 "Reszta świata" (Eurotaryfa i Strefy). W strefie 3 (Kazachstan, Kuba, Rosja, Turkmenistan oraz Promy i Statki) ZdziEra. winszuje sobie jedynie 15,90 PLN/min :-P

  • 0

    23. ~bbart79  2008-03-04 23:56:24  host: aeep194.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Oferta w sam raz szyta dla klientów latających tanimi liniami Ryanair. Ciekawe kto korzystający z tanich połączeń lotniczych skorzysta z tego luksusu przez duże L jakim jest napisanie sms-a za 6zł? Bardzo szybko może się okazać, że rachunek za telefon wielokrotnie przekracza rachunek za bilet lotniczy :-)

  • 0

    24.  2008-03-05 01:22:26

    @23 - ale odebrać może za darmo :-)

  • 0

    25. ~general  2008-03-06 00:09:16  host: 237.50.jawnet.pl

    PTC pierdołami sie zajmuje a dla klienta Biznesowego w Polsce nie umie stworzyć dobrego zasięgu ! Era najgorsza sieć .Szkoda gadać piękny image w nowych Punktach sprzedazy,a zasięg i taryfy do dupy.Tak samo dział od planowania zasięgiem sieci w Jaworznie czyli w Woj śląskimdoniczego-do dupy !Tłumaczy mi sie gostek same protesty -Dupa Jaś .Dlaczego konkurencja nie ma Proplemów . CAŁA ERA SPADA DA DNO...

  • 0

    26.  2008-03-06 21:47:33

    tak moze mowic osoba ktora nigdy nie miala niczegow erze:) era zarowno oferta dla biznesu jest jedna z lepszych, dlaczego bo mamy okreslona kwote jako abonament:) zasieg wciaz jest ulepszany i dopieszczany, ja mam ere od 3 lat i nigdy nie mialem problemu z zasiegiem a po roznych wioskach jezldzilem, net przenosny jak juz wspominalem brat mial super szybki i zasieg naprawde imponujacy, wiec zlego slowa nie mozna powiedziec na ere

  • 0

    27.  2008-03-06 22:59:15

    nie którzy są, jak to się mówi w mediach...? hmmm...mali z kompleksami ;)

  • 0

    28. ~aron  2008-03-08 19:47:05  host: gfi78.internetdsl.tpnet.pl

    dla wielu klientow biznesowych ktorzy podrozuja w interesach taka usluga to wrecz niezbedne narzedzie. z doswiadczenia wiem ze hotspoty ery na balicach i okeciu nie raz mi sie przydaly

Dodaj swoją opinię