Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości PTC ma 10 mln klientów!

PTC ma 10 mln klientów!

WitekT 14 Listopada 2005 13:53

0 0

14. listopada liczba klientów Polskiej Telefonii Cyfrowej przekroczyła 10 milionów.

Dzięki zwiększeniu w tym roku liczby klientów o blisko 1,4 miliona (z czego ponad milion w dwóch ostatnich kwartałach) osiągnięta i przekroczona została "magiczna" bariera dziesięciu milionów abonentów Ery oraz użytkowników Tak-Taka i Heyah.

W ten sposób PTC dołączyła – jako dwunasta firma w Unii Europejskiej - do elitarnego grona "dziesięciomilionowców komórkowych". Operatorów takich było dotychczas zaledwie 11: czterech w Wielkiej Brytanii (T-Mobile, Vodafone, O2 i Orange), po dwóch w Niemczech (T-Mobile i Vodafone), Włoszech (TIM i Vodafone) i Francji (Orange i SFR) oraz jeden w Hiszpanii (movistar). De facto, wziąwszy pod uwagę, że te same firmy działają na różnych rynkach, PTC jest ósmym – po Vodafone, T-Mobile, Orange, TIM, movistar, SFR i O2 – pod względem liczby klientów operatorem telefonii komórkowej w UE.

Poziom dziesięciu milionów klientów Era osiągnęła w dziewiątym roku swej działalności. Pozyskanie pierwszych 100 tysięcy klientów zabrało Erze 6 miesięcy (wrzesień 1996 – marzec 1997). Na pierwszy milion klientów trzeba było czekać aż 2,5 roku (do kwietnia 1999). Przez dwa kolejne lata (między kwietniem 1999 a marcem 2001) liczba klientów potroiła się (z 1 do 3 milionów); w tym okresie co 6 miesięcy przybywało po pół miliona klientów. W marcu 2002 Era osiągnęła 4 miliony klientów. Później - między lutym 2003 a listopadem 2005 (w dwa i pół roku) - liczba klientów podwoiła się (z 5 do 10 milionów).




Szczególnie ostatnie miesiące (wrzesień i październik) okazały się rekordowe – to głównie dzięki wynikom sprzedaży w tych miesiącach osiągnięto poziom 10 milionów klientów na kilka tygodni przez spodziewanym terminem. W parze z rekordową liczbą klientów idą wyniki finansowe Spółki: po dziesięciu miesiącach tego roku EBIDTA wyniosła 2,227 mld zł, a zysk netto – 1,079 mld złotych. Sytuacja finansowa Spółki jest korzystna; obecnie PTC nie posiada już żadnych zobowiązań finansowych wobec banków i innych instytucji finansowych. Spółka dokonała ostatecznej i całkowitej spłaty wszelkich kredytów inwestycyjnych zaciągniętych w poprzednich latach (jeszcze na początku br. zadłużenie z tego tytułu wynosiło 1,46 miliarda zł). Wyniki finansowe PTC osiągnięte w tym roku i prognozy sprzedaży na najbliższe miesiące są tak obiecujące, że obecnie wszelkie inwestycje, w tym rozbudowa sieci UMTS, mogą być finansowane ze środków własnych.

Warto również przypomnieć, że całkowite obroty Ery, od chwili rozpoczęcia sprzedaży we wrześniu 1996 r. do października 2005, przekroczyły już 33,5 mld zł. Łączny zysk netto osiągnięty przez PTC w tym okresie przekracza już 4 mld złotych. W latach 1996-2005 PTC wpłaciła do budżetu państwa ponad 5,5 mld złotych (same koncesje to 2,2 mld; VAT: 2,1 mld; CIT: 0,7 mld oraz opłaty URTiP i PAR: 0,2 mld). W ostatnich dwóch latach (2004-2005) PTC przekazywała rocznie do budżetu po ok. 900 milionów złotych (średnio 580 mln z tytułu podatku VAT, 250 mln - CIT oraz 80 mln z tytułu różnych opłat i koncesji). W ciągu najbliższych 17 lat PTC odprowadzi do budżetu równowartość 375 mln euro z tytułu opłat licencyjnych UMTS.

Osiągnięcie poziomu 10 milionów klientów PTC zamierza uczcić koncertem w warszawskiej Sali Kongresowej 22. listopada. Wystąpi Van Morrison, który zaprezentuje utwory ze swojego najnowszego albumu Magic Time.

Źródło tekstu: PTC     

Dodaj do:
w sumie: 33
  • 0

    14. ~hettman  2005-11-14 22:27:25  host: chello087207218111.chello.pl

    pytanie nie z tej beczki-czy to koniec pakietów masz gadane i sms a za grosze w popie?

  • 0

    15. ~ksad  2005-11-14 22:43:42  host: dial-576.zgora.dialog.net.pl

    DO hettman: Nie, wejdz na www.popaki.pl Tam jest wszystko.

  • 0

    16.  2005-11-15 06:35:11

    super sieć więc trzeba by tylko pogratulować no i jestem ciekaw czy 10-milionowy Klient otrzymał jakiś upominek od PTC - to by był dobry gest z ich strony a jeżeli chodzi o jakość to PLUS i ERA mają podobną (różnice jedynie w ofercie) a Orange - hmm - tu o jakości połączeń można tylko pomarzyć - dużo dziur w miastach , szumy w słuchawce itp. jedynie współczuć należy tym co podpisali z nimi umowe

  • 0

    17. ~kacha  2005-11-15 07:54:45  host: clu139.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ja też współczuję wszystkim co podpisali umowę z Orange. Ludzie nie wiedzą, że w ten sposób wspierają TPSA i FT.

  • 0

    18.  2005-11-15 09:59:02

    "Szczególnie ostatnie miesiące (wrzesień i październik) okazały się rekordowe – to głównie dzięki wynikom sprzedaży w tych miesiącach osiągnięto poziom 10 milionów klientów na kilka tygodni przez spodziewanym terminem." za to, to powinni podziekowac Orange:D

  • 0

    19. ~Bart  2005-11-15 10:25:18  host: host-81-190-34-225.szczecin.mm.pl

    Na grzyb mi taki news dnia, lepiej by dali co bedzie w Erze od jutra :)

  • 0

    20. ~Tomasz  2005-11-15 10:56:01  host: dhcp-212-122-209-108.iweb.pl

    Co do jakosc polaczen to sie nie zgodze-jestem teraz w Plusie i mam problemy z polaczeniami tzn nie zawsze siec odpowiada mimo iz jestem w centrum miasta a zasieg jest pełny-gdy mialem Idee nie bylo z tym problemow,a szumow tez zadnych nie slyszalem:-)o Erze sie nie wypowiadam bo nigdy nie mialem;-)

  • 0

    21. ~sharky  2005-11-15 13:37:27  host: 121-9.espol.com.pl

    No wlasnie czy naprawde jeszcze nic nie wiadomo co od jutra w erze (dla indywidualnych)? Panie Witku licze na pana :)

  • 0

    22.  2005-11-15 13:50:46

    sharky: za kilkanaście minut będzie na stronie. :)

  • 0

    23. ~Bart  2005-11-15 14:14:04  host: host-81-190-34-225.szczecin.mm.pl

    Kilkanascie minut juz minelo ;)

  • 0

    24. ~  2005-11-15 17:22:07  host: dpq229.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Z tymi 10 mln w Erze to czysta sciema albo przestali ukatrupiac karty pre-paid i dlatego moga mowic o 10 mln. Inne mozliwosc, zarzad (byly) odpalil przez weekend ze 100 tys srak-trakow

  • 0

    25.  2005-11-15 19:02:56

    Wg mnie Era i Plus maja jako jedyne sensowne oferty ( o orange juz nie wspominam) Choć jestem za Plusem muszę pogratulować Erze mam nadzieję że będzie miała coraz lepsze oferty.(ale ja i tak chyba juz do końca pozostanę w Plusie no chyba że mnie oszukają jak narazie z ta siecią nie mam żadnych problemów +) )

  • 0

    26. ~pau  2005-11-18 19:54:40  host: 80.55.135.142

    to tylko dzieki ofercie konkurencji zwlaszcza orangutana!!!
    gratulacje dla era gsm.

  • 0

    27. ~Gerd  2005-11-19 13:01:45  host: bialapodlaska2-Exatel.bpl.vectranet.pl

    Ciekawe ilu by było abonentów jeśli nie liczono by nieaktywnych taktakowców i heyahowców? Plus nieaktywnych wywalił i od razu Idea/Orange wskoczyła na drugą pozycję. Jubileusz-jubileuszem, ale jak jest naprawdę?

  • 0

    28.  2005-11-20 20:07:20

    Era uwielbia opisywać swoje sukcesy, choć nie zawsze są one do końca prawdziwe. Ktoś napisał że Orange nabija kase Frace Telecom i TpSa, a niby Era komu kase nabija???
    Oczywiście T-Mobile.

  • 0

    29. ~zapałka  2005-11-20 20:10:22  host: chg215.neoplus.adsl.tpnet.pl

    T-Mobile nie jest jednym udziałowcem Ery a Orange jest w CAŁOŚCI własnością FT (połowa akcji to TP(w której większość ma FT) plus połowa jako FT) :) coś mało wiesz o opkach

  • 0

    30.  2005-11-20 20:12:05

    zapałka: uuuu... proponuję popatrzeć na ostatnie newsy na telepolis. :) Nawet wcześniej nie było to 50/50, tylko 66/34 z przewagą dla TP. :)

  • 0

    31.  2005-11-20 20:13:13

    Btk_Tomas: eeee... z PTC wyprowadzają Ci sami co z TP - Francuzi. ;) Więcej szczegółów jutro bądź pojutrze na naszych stronach - a pewnie i we wszystkich większych gazetach. :)

  • 0

    32. ~Cobra  2005-11-23 21:39:14  host: dcb36.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Uzywam Orange Mix, mam tez starego POPA... i sygnal zawsze jest... w sluchawce nic mi nie trzeszczy... wiec ktos tu chyba bajki opowiada:)
    Bartosz: nie uzywales... nie wypowiadaj sie. Chyba, ze mieszkasz na jakiejs wsi, gdzie miales max 1/2 kreski zasiegu;) Na "cywilizowanych" terenach zadnych problemow nie ma.

  • 0

    33. ~newada  2005-11-26 06:00:53  host: agd86.internetdsl.tpnet.pl

    Zgadzam się co do jakości rozmów mam telefon w orange i jeszcze nigdy nie narzakałem na jakoś połączeń jest zmakomita jeżdzę dużo po Polsce i służbowy telefon z Plusa gubi zasięg raz za razem jest fatalnie.A co do wypowiedzi Bartosza to pewnie wina telefonu wczesniej miałem nokie w Idei i szybko jej się pozbyłem bo też ciągłe szumy słyszałem i tym podobne rzeczy ale po zmianie na Sagema jakoś rozmów jest idealna poprostu Nokia robi tndetny drogi szmelc i tyle.

Dodaj swoją opinię