Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości PTC inwestuje mocno w sieć 3G

PTC inwestuje mocno w sieć 3G

WitekT 11 Lutego 2008 23:20

0 0

Klaus Hartmann, prezes PTC, podczas dzisiejszego spotkania z dziennikarzami na Mobile World Congress w Barcelonie powiedział, że kierowana przez niego firma w 2007 roku wydała 15% przychodów na inwestycje, a w przyszłym roku ma być podobnie.

Choć oficjalnie wyniki finansowe PTC poznamy dopiero 28. lutego, to na podstawie słów prezesa można szacować, że w 2007 roku PTC zainwestowała ponad 1,1 mld zł. Jak powiedział Hartmann, pieniądze zostały przeznaczone głównie na inwestycje w rozbudowę sieci 3G (z HSDPA).

Prezes PTC zapytany o telewizję DVB-H powiedział, że PTC praktyczne jest już teraz gotowa, pod względem technicznym, do startu z usługami, ale problemem jest ciągle brak przydzielonych częstotliwości. Zdaniem Hartmanna, w ciągu najbliższego roku nie wydaje się, aby mobilna telewizja cyfrowa miała jakikolwiek wpływ na przychody firmy.




Kiedy zapytaliśmy Klausa Hartmanna o pytanie UKE dotyczące aktywnych kart prepaid (szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości) odpowiedział, że jego firmie zależy na byciu liderem pod względem przychodów, a nie kart SIM - dlatego jest przychylny tego typu inicjatywom Urzędu, bo wpływa to na przejrzystość rynku.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 33
  • 0

    14. ~general  2008-02-12 09:04:44  host: 237.50.jawnet.pl

    Zobaczymy co zrobi era w tym roku,mam 4 aktywacje i BC.wiec jestem zwiazany,chce jeszcze dokupić kiladziesiat aktywacji,ale czekam na postawienie BTS-a od 10 lat w mojej dzielnicy wiec mam odpowiedz z ery ze do 30 czerwca 2008 roku bede miec zasieg w mojej siedzibie firmy,wiec czekam !!! tak na marginesie Orange ma tam 2 BTSy...Era przez kilka lat spała....

  • 0

    15. ~czarny  2008-02-12 09:12:11  host: dpw145.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dobrze,że ten prezes chcę jasnej sytuacji z liczeniem aktywnych kart, to pomoże rzetelnie analizowac rynek, a nie sztucznie zawyżac dane. Co do zasięgu, nic dziwnego,że w 2008 r. Era stawia na UMTS, pod tym względem dobrze im idzie, i widac,że to jest dla nich priorytetem. ale BTSy też mają stawiac w tym roku w większej ilości.

  • 0

    16.  2008-02-12 09:31:02

    #15: Prezes chce tego co mu jest bardziej wygodne w danej chwili:)

  • 0

    17. ~skalarek  2008-02-12 09:33:20  host: 212.122.214.240

    @wlo nie wiem jakie plany oglądasz ale ja widzę w moim mieście coraz więcej działających nadajników P4 ;)

  • 0

    18.  2008-02-12 09:56:00

    ~skalarek - no chyba o to chodzi? U mnie nie ma ani jednego i pewnie długo nie będzie. WIęc gdyby nie sieć Plusa, Playowcy by u nas nie pogadali ;-)

  • 0

    19.  2008-02-12 10:03:50

    Gdyby Play inwestowała takie pieniądze jak Era... uwierz - "momentalnie" by mieli w zasięgu swojej sieci cały kraj ;-)

  • 0

    20. ~skalarek  2008-02-12 10:19:26  host: 212.122.214.240

    @wlo chcesz mi powiedzieć że Era ma 3G w całym kraju ? Play się dopiero rozkręca przecież... Co do 3G Plusa to przyznaję jako czasem z niego korzystający - robi wrażenie.

  • 0

    21. ~maxkali1  2008-02-12 12:27:25  host: ns.mojasiec.com

    Będąc w PLAY możesz korzystać z 3 sieci: GSM PLUS, UMTS PLUS I UMTS PLAY. Takiego zasięgu UMTS jak ma P4 nie ma żadna inna sieć. Do tego dochodzą najniższe ceny za rozmowy ;)

  • 0

    22. ~spryciarz  2008-02-12 12:37:03  host: doi117.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W sumie najrozsądniej jest przed zakupem zorientowac się,jaka siec ma dobry zasięg w danym miejscu,a nie potem narzekac. W moim miasteczku Era ma maszt UMTS,zatem kupiłem u nich telefon 3 g i jest super zasięg i prędkośc transmisji - podobno myślenie nie boli :)

  • 0

    23. ~  2008-02-12 13:22:05  host: 80.51.91.252

    @20 - czy ty do cholery skonczysz z tym zachwalaniem pleja? ograniczony umysłowo jesteś czy co?

  • 0

    24. ~  2008-02-12 13:22:47  host: 80.51.91.252

    ile można patrzeć na te twoje komantarze ciągle o tej samej sieci, aż sie nie chce zagladać na to forum

  • 0

    25. ~  2008-02-12 13:23:30  host: 80.51.91.252

    poza tym skoro to jest news o erze, to o niej chce czytac, a nie o jakimś po******* pleju!

  • 0

    26.  2008-02-12 16:22:37

    ~skalarek - a chcę?

  • 0

    27. ~skalarek  2008-02-12 18:10:35  host: 212.122.214.240

    @wlo nie, chociaż piszesz tak, jakby Era miała dzięki tym swoim inwestycjom już 3G w całym kraju ;) ("momentalnie") wszystkie sieci posiadające koncesję 3G muszą budować sieć, nie wydaje mi się w tym nic dziwnego a co więce4j sądzę że dla P4 jest to większą koniecznością dlatego chciałbym móc porównać biznesplan 3G Ery i Play. Twierdzisz, że ten Ery zakłada większe wydatki... Fakt. P4 musi też mocno dotować telefony.. Ma jakby dwa cele do zrealizowania. A w interesie konsumentów jest rozwój konkurencji - stąd uprzywilejowanie P4 wydaje się sensowne nawet...

  • 0

    28. ~skalarek  2008-02-12 18:12:24  host: 212.122.214.240

    #25 nie czytaj w ogóle po co masz się stresować. akurat w poście #20 nie zachwalam Play tylko Plusa. popracuje nad rozumieniem tekstu może ?

  • 0

    29. ~fenio  2008-02-12 19:31:24  host: 34-pra-21.acn.waw.pl

    to prawda Era bardzo duzo inwestuje w siebie i w nowe technologie i wciaz rozbudowywyuje zasieg to trzeba przyznac, niezle

  • 0

    30. ~jokey  2008-02-15 16:17:14  host: dqp236.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jak dla mnie poczatek roku nalezy do ery,duzo nowych promocji,ciekawe plany rozwoju,nowy modemik,zapowiedzi wprowadzenia iphone czy HTC, to wszystko sprawia,że era zyskuje wiele w moich oczach...

  • 0

    31.  2008-02-15 17:57:44

    niezle 15% na inwestycje, zreszta juz dalo sie odczuc, nowe nadajniki umts, hsupa i hsdpa, dzialaja naprawde super, caly zasieg jest coraz lepszy,silny a co najwazniejsze wciaz udoskonalany, a same oferty ery tez sa niezle ja do tej pory paietam 1mln sms w lapce:)

  • 0

    32. ~aron  2008-02-17 20:37:14  host: gfi78.internetdsl.tpnet.pl

    ostatnio testuje HSDPA w erze i wyglada to imponujaco, w aglomeracjach i duzych miastach tego zasiegu jest coraz wiecej http://www.era.pl/pl/biznes/uslugi_porady/internet/zasieg

  • 0

    33. ~joszko  2008-02-18 13:43:59  host: dpd156.neoplus.adsl.tpnet.pl

    to prawda,odczuwam to coraz wyraźniej,mieszkam na Śląsku,i praktycznie z tygodnia na tydzień w co raz to nowych miejscach mam zasięg, nie kłamał prezes PTC, gdy zapowiadał szybki rozwój siece

Dodaj swoją opinię