Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości PTC i tajne dane

PTC i tajne dane

WitekT 29 Listopada 2005 10:24

0 0

Niewykluczone, że z PTC wyciekają tajne dane o abonentach. O wynoszenie takich danych oskarżają się dwa zarządy, które walczą o władzę w spółce.

Do tej pory walka zarządów toczyła się przed sądem. W ubiegłym tygodniu Ryszard Pospieszyński, członek zarządu związany z Vivendi, złożył w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Wczoraj zawiadomił o tym Wojskowe Służby Informacyjne. Niezgodnie z prawem mieliby działać ludzie z konkurencyjnego zarządu, którzy obecnie urzędują w budynku PTC.

W PTC doszło do drastycznego naruszenia ustawy o ochronie informacji niejawnych, w tym tajemnicy państwowej - mówi Pospieszyński. Według niego obecna dyrekcja zlecała kopiowanie danych o klientach Ery, którymi w ostatnich latach interesowały się służby specjalne. Skopiowane materiały miały trafić do osób, które nie mają certyfikatów bezpieczeństwa. Według Pospieszyńskiego z siedziby spółki miało wypłynąć kilka tysięcy stron tajnych dokumentów.
Co to za dokumenty? Chodzi o informacje ze specjalnego departamentu Ery (zgodnie z ustawą podobne departamenty mają wszyscy operatorzy telekomunikacyjni), tak zwanego działu ds. współpracy z organami ścigania. Dział udostępnia służbom billingi, pośredniczy w zakładaniu podsłuchów.

To przeciek do mediów, by nas zdyskredytować. Pospieszyński krzyczy "łapaj złodzieja", a to on odpowiada za nieprawidłowości - odbija piłeczkę Witold Pasek, rzecznik zarządu związanego z Elektrimem. Według niego to właśnie jego mocodawcy pierwsi informowali służby o dziwnych zdarzeniach w Erze. Pasek utrzymuje, że zarząd związany z Elektrimem zastał bałagan w dziale, który współpracuje ze służbami. O sprawie powiadomił ABW. Zabezpieczenie dokumentów badały także WSI. Kontrole wykryły nieprawidłowości - dodał Pasek.

Kopiowanie danych bez zlecenia służb i ich wynoszenie to ewidentne przestępstwo. Jeżeli infromacje by się potwierdziły, operator może nawet utracić koncesję - komentuje Piotr Niemczyk, były wysoki funkcjonariusz UOP.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~xlord  2005-11-29 11:38:56  host: cqm25.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Ale jazda sie zaczyna. Walka na calego. Zeby tylko nie skonczylo sie w mysl starego przyslowia, ze gdzie dwoch sie bije tam trzeci korzysta, bo jesli PTC straci koncesje, to ani jeden ani drugi zarzad nie bedzie mial pelnej michy.

 • 0

  2.  2005-11-29 11:47:55

  no to ludziki uciekna choc ten tgo ci tam tego to maja no name tt :)

 • 0

  3. ~xxx  2005-11-29 13:37:35  host: azl74.neoplus.adsl.tpnet.pl

  No ładnie, sytuacja w jakiej jest Era grozi nawet utratą koncesji w wtedy większej tragedii nie można sobie nawet wyobrazić. Pozostałby plus i oryndz i już niczego nie musiałyby robić z braku konkurencji. Era róbcie wszystko żeby zostać a jak tego nie zrobicie to tylko z głupoty czyli pazerności.

 • 0

  4. ~wlo  2005-11-29 21:35:32  host: aom227.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Co się martwić... Koncesję straci PTC, ale sieć weźmie kto inny. Może i lepiej będzie? Bo i bez koncesji to taniej sprzedadzą - po co im majątek bez możliwości generowania przychodu?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-160-105.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

W jaki sposób najczęściej oglądasz transmisje meczów piłki nożne podczas tegorocznego mundialu?

Jakość i płynność gry - tego online szukają kibice

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet