Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości PTC i Centertel wezmą udział w nowym przetargu na GSM i UMTS

PTC i Centertel wezmą udział w nowym przetargu na GSM i UMTS

WitekT 16 Września 2004 19:52

0 0

Polska Telefonia Cyfrowa weźmie udział w przetargu na nowe częstotliwości w paśmie 1800 i UMTS. Do przetargu stanie także Centertel - wynika z czwartkowych deklaracji przedstawicieli obu spółek. Polkomtel do tej pory nie skomentował ostatniej decyzji URTiP.

Według słów prezesa, Bogusława Kołakowskiego, PTC planuje wykorzystać dodatkowe zasoby pasma do usług szybkiej transmisji danych.
Problemem wg prezesa jest też kwestia roamingu wewnętrznego. Twierdzi on, że Era posiada analizy prawne, które go wykluczają. Rzecznik URTiP Jacek Strzałkowski jest natomiast przekonany, że z chwilą wpisania operatorów, na podstawie nowego Prawa telekomunikacyjnego, do rejestru przedsiębiorców wygasają ograniczenia w roamingu wewnętrznym.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-196-35.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze