Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości PTC i Centertel będą współpracować przy tworzeniu standardów usług mobilnych

PTC i Centertel będą współpracować przy tworzeniu standardów usług mobilnych

WitekT 29 Listopada 2007 13:11

0 0

PTC i Centertel podpisały list intencyjny dotyczący współpracy przy tworzeniu standardów pozwalających na wdrażanie i rozwój mobilnych usług nowej generacji.

Dynamiczny rozwój technologii telekomunikacyjnych umożliwia wprowadzanie na rynek zaawansowanych usług, które znacznie rozszerzają możliwości codziennego wykorzystania telefonu komórkowego. Może on spełniać rolę karty płatniczej, elektronicznego biletu autobusowego, czytnika Foto Kodów (kody 2D), czy odbiornika mobilnej telewizji cyfrowej.




Podpisany przez PTC i Centertela list intencyjny wyraża gotowość do podjęcia wspólnych prac, których celem jest stworzenie niezbędnych standardów nowych usług. Intencją obu operatorów jest wypracowanie rozwiązań pozwalających na najpełniejsze wykorzystanie możliwości nowych technologii telekomunikacyjnych oraz stworzenie warunków dla szybkiego zaoferowania nowoczesnych rozwiązań zaspokajających rosnące potrzeby klientów.

Operatorzy zakładają, że prace związane z wypracowywaniem standardów będą miały charakter otwarty. Umożliwia to przystąpienie do nich innych operatorów komórkowych oraz partnerów ofert - przedstawicieli sektora bankowego, handlu i transportu publicznego.

Źródło tekstu: PTC     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 0

    1. ~mirekb  2007-11-29 13:45:56  host: hii226.internetdsl.tpnet.pl

    konsolidacja ale pozorna,zobaczymy co w praktyce z tego wyjdzie..opy listami intencyjnymi sobie poprawiają humory na koniec roku ;-)

  • 0

    2. ~muddy  2007-11-29 13:48:56  host: 22-206.2-0.pl

    To chyba będzie odpowiedź na mPay.

  • 0

    3. ~issa  2007-11-29 14:07:41  host: inet20909na-3.eranet.pl

    Ciekawe kiedy w Centertelu pojawi się zaawansowana usługa potwierdzenia dostarczenia smsa , który jest jest dłuższy niż jednoczęściowy. O czym tu wogóle mowa , skoro nie działają poprawnie tak podstawowe rzeczy? Pewnie zaraz przeczytam - "a na co ci potwierdzenie dostarczenia smsa":)

  • 0

    4. ~znawca  2007-11-29 16:25:23  host: atropos.tpi.pl

    a na co ci potwierdzenie dostarczenia smsa? :)

  • 0

    5. ~  2007-11-29 16:33:37  host: dkk121.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @4- bo issa pracuje w firmie windykacyjnej i poleconymi sms-ami wysyła wezwania do zapłaty, zamiast pocztą :D:D:D

  • 0

    6. ~~Szalony  2007-11-29 18:08:20  host: apn-77-114-194-55.gprs.plus.pl

    Issa serio w Orange nie ma opcji raportów doręczeń jeśli sms jest więcej niż pojedyńczy ? Aż nie wierzę - przecież Orange to marka światowa ;D

  • 0

    7.  2007-11-29 18:21:16

    issa... hmm, nie wiem jak ci to powiedzec. orange nie daje ci raportow za to ze na telepolis tyle siedzisz... innym daje- sprawdzalem 2x.

  • 0

    8. ~issa  2007-11-29 19:00:19  host: inet20908na-2.eranet.pl

    ***sid - a ile siedze?:) No patrz , a jeszcze miesiac temu nie bylo. Obiecuje Ci , ze jeszcze dzis sprawdze. Rozumiem , ze jestes oburzony tak bezczelnym atakiem na swiete Orange. Wybacz:)

  • 0

    9. ~Pu94  2007-11-29 19:21:47  host: acbu11.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Era niech nawet nie przyznaje sie do jakiejkolwiek wspolpracy z orange ;p

  • 0

    10.  2007-11-29 19:24:32

    ***sid - no nie wiem jak Ci to powiedziec , ale jak nie bylo raportow , tak nie ma. Sms na Ere i na Play - ani raportu. Rozumiem , ze mam zmienic telefon (Nokia e61)?:) Mozesz mi wierzyc , ze taka cienizna to tylko w Orange. Za dlugo siedzialem w tej sieci , bym nie wiedzial jakie to techniczne dziadostwo. Oddziel to od calkiem dobrej oferty. Choc wiem , ze najlepiej widziane jest wiernopoddancze , bezwzglede nuwielbienie operatora. Zawsze bylem przekorny.

  • 0

    11.  2007-11-29 19:27:18

    ***sid - no nie wiem jak Ci to powiedziec , ale jak nie bylo raportow , tak nie ma. Sms na Ere i na Play - ani raportu. Rozumiem , ze mam zmienic telefon (Nokia e61)?:) Mozesz mi wierzyc , ze taka cienizna to tylko w Orange. Za dlugo siedzialem w tej sieci , bym nie wiedzial jakie to techniczne dziadostwo. Oddziel to od calkiem dobrej oferty. Choc wiem , ze najlepiej widziane jest wiernopoddancze , bezwzgledne uwielbienie operatora. Zawsze bylem przekorny.

  • 0

    12. ~ukenamuniu  2007-11-29 20:34:58  host: nat-go2.aster.pl

    issa: masz brata bliźniaka?

  • 0

    13.  2007-11-29 20:35:38

    cóż...orange fanem nie jestem, ale mam 'przyjemność' używania tej sieci i ~issa nie wiem jak Ty to robisz ale orange ma potwierdzenie smsów i to od kilku lat -czyli od kiedy jestem w tej lipnej sieci -wielu rzeczy nie mają ale tą akurat tak ;p

  • 0

    14. ~issa  2007-11-29 21:05:58  host: inet20908na-2.eranet.pl

    www.telepolis.com.pl/forum/viewtopic.php?p=159266

Dodaj swoją opinię