Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości PTC grozi pozwem serwisowi Media2

PTC grozi pozwem serwisowi Media2

WitekT 11 Kwietnia 2007 10:21

0 0

Kancelaria prawna obsługująca PTC wysłała pismo do serwisu Media2, w którym domaga się usunięcia ze stron internetowych informacji o możliwości rozwiązania umowy z operatorem bez zapłaty kary oraz wzoru takiego pisma wypowiadającego umowę. W przypadku braku reakcji mają być podjęte stosowne kroki prawne.

Nie skorzystano z prawa do sprostowania, wynikającego z Prawa Prasowego, i powołano się wprost na czyny nieuczciwej konkurencji i ingerowania w umowę między operatorem a klientem. W piśmie cały czas podtrzymywana jest linia obrony PTC, która mówi o uzupełnieniu regulaminu w związku z bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa, co skutkuje brakiem możliwości ich nieuznania i bezroszczeniowego rozwiązania umowy.

Takie stanowisko jest reprezentowane przez przedstawicieli nauki oraz praktyki, wyrażone w opiniach prawnych, którymi PTC dysponuje. Odmienne interpretacje zaistniałego stanu rzeczy pomijają tę fundamentalną kwestię prawną i w związku z tym zawierają oceny i ustalenia nie mające uzasadnienia w obowiązujących przepisach prawa. (…) Kierując niniejsze wezwanie do usunięcia przedmiotowych treści z Państwa strony internetowej zakładam, że również Państwo należą do kręgu podmiotów, które uległy błędnym ocenom i opiniom - napisano w wezwaniu.




Pełną treść wezwania można przeczytać na stronach internetowych serwisu Media2.

Przypomnijmy, że według naszych informacji, UKE zakończyło kontrolę w PTC związaną ze wspomnianymi zmianami w regulaminie, podczas której stwierdzono naruszenie punktu 59 ustęp 2 Prawa Telekomunikacyjnego. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 107
  • 0

    88.  2007-04-11 16:07:50

    Robo - trudno to oceniać, bo to wiedza tylko oni ;-) Bo tak naprawdę to może być sytuacja, że jakiś auditor przyszedł do firmy (nie wiem - np. kontrolują przestrzeganie certyfikatu ISO 9000 czy coś innego) i zapytał o zgodność regulaminu z ustawą? Też możliwe przecież, nie? A ponieważ nie ma zgodności, żeby nie mieć problemów z certyfikatem, na chybcika próbują wprowadzić "sprostowania". Całkiem możliwe ;-) Bo mnie ciągle zastanawia, dlaczego ważniejszego sprostwoania nie zrobili - czyli nie wprowadzili do regulaminu wymaganych ustawą danych adresowych i siedziby operatora? To też tylko sprostowanie przecież - Mają zapis że z siedzibą w Warszawie, wystarczyło uszczegółowić, że przy takiej to ulicy i już. Nie zrobili tego. Dlaczego? Na pewno czytacie wszystkie serwisy Państwo z Ery... Może ktoś, nawet incognito, odpowie?

  • 0

    89.  2007-04-11 16:12:49

    Możliwości jet całe mnówsto, z powodu których grzebią w tym regulaminie... Np. oferta czy przetarg na dostawę usług... Jakiś potencjalny duży klient zapytał o regulamin i określone wnim warunki... Niemożliwe? Całkiem prawdopodobne ;-) Mam coś jeszcze innego wymyśleć? A sądzę, ze kilka podobnych, całkiem realnych powodów byłbym w stanie podać.

  • 0

    90.  2007-04-11 16:23:06

    WitekT - a może Ty masz jakieś przemyślenia albo "tajemną" wiedzę na ten temat (mój post 87)?

  • 0

    91.  2007-04-11 16:29:42

    I nie jest prawdą to co sami piszą w tym ostrzeżeniu, bo jeśli tak, to po co ustawa zobowiązuje do określania zakresu i warunku świadczenie usług w formie regulaminu właśnie? Przecież "zgodnie z art. 56 kodeksu cywilnego źródłem treści stosunku zobowiązaniowego pomiędzy PTC i jej abonentami są [...] przepisy prawa, a nie ich odwzorowanie w Regulaminie PTC" ;-) Jeśli PTC pisze, że zapisy w regulaminie są tylko po to żeby abonent "poznał swoje uprawnienia bez konieczności zapoznawania się z aktami prawnymi"... No ludzie - ktoś tu jest jednak chory ;-) I nie my! ;-)

  • 0

    92.  2007-04-11 16:31:55

    Pisałem to 100 razy na forach więc napiszę 101. Era jest zaprawiona w bojach sądowych wię znalazła kolejnego barana. O firmie PTC mogę powiedzieć tylko jedno: Sądy, sądy, sądy i .....odwołania. Oni pewnie tak lubią ciągać i być ciąganym po sądach

  • 0

    93.  2007-04-11 16:32:28

    Robo: na ten temat to w ogóle nie mam zdania. ;)

  • 0

    94. ~Ant  2007-04-11 16:40:39  host: chello084010154233.chello.pl

    WitekT - Zapewne masz swoje prywatne zdanie tylko rozumiem twoją oficjalną postawę i sytuację w jakiej się znajdujesz. Musisz jak najbardziej zachować się obiektywnie i ja też bym tak postępował.:)

  • 0

    95. ~issa  2007-04-11 16:58:26  host: azg69.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ***piotrM - dlatego jedyny sposób na tego typu firmy , choć ja bardzo nie lubię tak postępować , to móc w każdej chwili splunąć z taką samą pogardą i konsekwencją na operatora , z jaką operator próbuje splunąć na klienta (Era właśnie tak robi). Czyli mieć prepaida. Niestety nie każdy może sobie na coś takiego pozwolić. To przykre , ale zdaje się , że nic innego tu nie poskutkuje... Miałem PTC za solidną firmę , ale widzę , że Plus , Orange i Era to takie samo dno i pewnie Play też.

  • 0

    96. ~jarekt  2007-04-11 17:02:54  host: ebp222.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Jaki sad ukarze kogokolwiek za przedstawienie sprawy zgodnie z wykladnia UKE? Jaja jak balony.

  • 0

    97.  2007-04-11 17:38:16

    issa: Tu działa prawo silniejszego. Jak zastraszymy (całą machiną sądową) to mniej odejdzie. Jak mniej odejdzie to mniej stracimy itp.

  • 0

    98.  2007-04-11 18:37:51

    dokładnie - albo poprzez straszenie Bóg wie czym, zwykle wymyślonymi karami itp. albo wprowadzanie w błąd, podparte "posiadaniem opinii prawnych" ;-) Ludzie boją się bo wiadomo, że więksyz ma więcej kasy i więcej może (albo urząd - to wiadmo, że ciężko wygrać). Ludzie odpuszczają, bo wiedząc, że tamci mają opinie prawne od jakichś kancelarii prawnych z dziwnymi i śmiesznymi nazwami to jakby co, tego człowiek wżyciu nie będzie stać na kontropinię, a jeśli nawet, to wydatek nie będzie uzasadniony w żaden sposób. I odpuszczają. Ale czy tak być powinno? Od czego są organizacje takie jak UOKiK? Ci powatowi rzecznicy? Przecież są od tego żeby przyjmować skargi i interweniować gdzie trzeba a jeśli problem jest większy kierować sprawy do sądu! I w końcu nauczcie się korzystać z tych praw!

  • 0

    99. ~shadek  2007-04-12 02:36:24  host: host-81-190-229-12.wroclaw.mm.pl

    Przedstawiciele "nauki i praktyki". A jacy może podali. Może tacy tytani intelektu i nieskazitelni jak (na szczęście była już) pani sędzi TK L. Bagińska? :-D

  • 0

    100. ~DIS  2007-04-12 13:08:08  host: qd90.internetdsl.tpnet.pl

    Era straznie zrobiła, ale taka nerwowa reakcja jest uzasadniona jak w tym samy serwisie jest PLAY - oferta dla dezerterów z ERY :D hehehe mam nadzieję, że Era zostanie dość silnie ukaran.

  • 0

    101. ~t-bag  2007-04-12 14:48:10  host: nat-mo2.aster.pl

    no niedziwie sie erze bo nagonke niezlą zrobili i wiecej szymu narobili niz to warte bylo a pozatym dziwnym zbiegiem okolicznosci w tym samym czasie pokazal sie artykul play o ofercie dla uciekinierów wiec troche to nie fair bylo

  • 0

    102. ~DIS  2007-04-13 12:44:15  host: qd90.internetdsl.tpnet.pl

    Dlaczego nie fair? Po prostu kto szybszy ten lepszy, to jest biznes, a nie dżentelmeńskie spotkanie :D

  • 0

    103. ~zuza  2007-04-13 17:23:42  host: cld23.neoplus.adsl.tpnet.pl

    czemu mnie to nie dziwi.. tylko to taka troche ironia losu bo 'biedna' era oskarza 'media' przytaczając im przepisy prawne, a sama tego prawa nie przestrzega?! powinni jej dowalić taką kare żeby sie nie pozbierała za takie traktowanie klientów.

  • 0

    104. ~miki  2007-04-13 20:22:34  host: chello089078056062.chello.pl

    hehehe, o media2.pl było nawet w tvn24 w fakty-ludzie-pieniadze ;)

  • 0

    105. ~dab  2007-04-14 11:43:04  host: qd90.internetdsl.tpnet.pl

    biznes is biznes :) to było genialne akurat ze strony play! szybka oferta :)

  • 0

    106. ~grv  2007-04-17 15:29:57  host: 155-tar-5.acn.waw.pl

    haha w sumie dobrze ze informuja ze mozna rozwiazac umowe bez kary. nie dziwne ze chca sie z tego wycofac.

  • 0

    107. ~qwert  2008-01-16 19:56:44  host: 16-dom-1.acn.waw.pl

    " sądy, sądy, sądy"- ktoś napisał o PTC- mają bardzo dobrych prawników więc mogą sobie na to pozwolić.

Dodaj swoją opinię