Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości PTC dementuje informacje ET

PTC dementuje informacje ET

WitekT 8 Marca 2007 12:35

0 0

PTC opublikowała oświadczenie, w których stanowczo dementuje informacje rozpowszechniane przez przedstawicieli Elektrimu Telekomunikacji dotyczących wpisu do KRS.

PTC informuje, że żaden ze złożonych przez PTC wniosków dotyczących wpisu w Krajowym Rejestrze Sądowym nowych członków organów spółki nie został oddalony ani odrzucony.

Jak informuje PTC, postanowieniami z 23. lutego Sąd Rejestrowy zadecydował jedynie o zawieszeniu postępowań dotyczących wpisu nowych członków zarządu PTC oraz nowych członków Rady Nadzorczej. Zawieszenie postępowania ma charakter czysto formalny i nie stanowi rozstrzygnięcia w sprawie. Jak napisano w oświadczeniu, Sąd Rejestrowy uznał, że wynik sprawy rejestrowej zależy od rozstrzygnięcia sprawy w przedmiocie uznania w Polsce wyroku Trybunału Arbitrażowego w Wiedniu z 26. listopada 2004 roku. W związku z tym, decyzja o wpisie nie powinna być, zdaniem sądu cytowanego przez PTC, podjęta przed prawomocnym rozstrzygnięciem postępowania uznaniowego. PTC nie zgadza się z tą decyzją i rozważy wniesienie przeciwko niej stosownego środka odwoławczego.
PTC informuje także, że postanowieniem z 2. marca Sąd Rejestrowy umorzył prowadzone z inicjatywy ET postępowanie w przedmiocie wpisu ET do rejestru jako właściciela udziałów PTC.

Inne postępowanie dotyczące tej samej sprawy (prowadzone również z inicjatywy ET) powróciło, co prawda, w związku z decyzją Sądu Okręgowego z 27. lutego do pierwszej instancji, jednak w ustnym uzasadnieniu Sądu znalazła się wyraźna sugestia zawieszenia tego postępowania w związku z toczącym się postępowaniem w przedmiocie uznania w Polsce wyroku Trybunału Arbitrażowego w Wiedniu z 26. listopada 2004 roku.

PTC podkreśla w komunikacie, że nie istnieją obecnie żadne podstawy prawne żądania wpisu ET w KRS jako udziałowca PTC. Zdaniem PTC to, że ET nigdy nie było właścicielem udziałów w PTC, zostało przesądzone w wyroku Trybunału Arbitrażowego w Wiedniu, którego uznanie na terytorium Polski jest obecnie przedmiotem postępowania sądowego.

Źródło tekstu: PTC     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~nigel  2007-03-08 12:37:50  host: 224-dom-3.acn.waw.pl

  Procedura dożynania kury znoszącej złote jajka w toku...

 • 0

  2.  2007-03-08 13:03:27

  elektrim jak zwykle miesza. Teraz, kiedy wszystko już zostało uporządkowane.

 • 0

  3. ~abc  2007-03-08 13:42:41  host: 239.85-237-183.tkchopin.pl

  *janczerek - pomysl czlowieku co piszesz. zaplaciles za cos a tu nagle okazuje sie ze tego nie masz..wiec to jest w porzadku. a swoja droga gdyby to bylo takie czyste to dlaczego niemcy nie zmienili jeszcze nazwy?? bo wiedzia ze smierdzi ale po to maja solorza aby bylo czysciej....

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-165-158.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy używasz smartfonu z rysikiem (takim, jak np. w Galaxy Note)?

Galaxy Note 9 na renderach

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet