Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości PTC dąży do obniżenia cen połączeń z telefonów stacjonarnych na komórki

PTC dąży do obniżenia cen połączeń z telefonów stacjonarnych na komórki

WitekT 17 Września 2004 19:53

0 0

Polska Telefonia Cyfrowa potwierdziła dziś swoje stanowisko w sprawie redukcji cen połączeń z telefonów stacjonarnych na komórkowe (F2M) i przedstawiła dokumenty potwierdzające jego zasadność.

Trwające od marca br. starania PTC, zmierzające do podpisania z TPSA aneksów do wcześniej zawartych umów o wzajemnych rozliczeniach, zostały potwierdzone uzgodnieniami zawartymi podczas sierpniowych mediacji w Urzędzie Regulacji Telekomunikacji i Poczty. Zgodnie z nimi, wszyscy operatorzy zadeklarowali obniżenie stawek do 65 groszy od 1 października 2004. Kilka dni później TPSA zażądała wprowadzenia redukcji cen o miesiąc wstecz – ale tylko po stronie PTC. W ten sposób nie nastąpiłaby znacząca obniżka cen dla klientów, gdyż nie dokonałaby jej TPSA, tylko PTC. Ponadto, obniżka odbyłaby się kosztem PTC, gdyż jej ciężar zostałby przerzucony na PTC.
Ustalone przez TPSA marże na połączenia z telefonów stacjonarnych na komórkowe w Polsce są średnio dwa razy wyższe, niż w innych krajach Unii Europejskiej. Sytuacja taka jest efektem narzucania przez TPSA innym operatorom swoich stawek rozliczeniowych, przez nadużycie swojej pozycji monopolistycznej. Dlatego też PTC wystąpi do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w celu zbadania tej praktyki.

Polska Telefonia Cyfrowa jest największym operatorem telefonii komórkowej w Polsce. Ceny za połączenia i usługi oferowane jej klientom należą do jednych z najniższych w Europie. Udział PTC w rynku telekomunikacyjnym wynosi 38,3% (czerwiec 2004). Telekomunikacja Polska S.A. kontroluje natomiast ok. 80% procent rynku telefonii stacjonarnej, a ceny przez nią oferowane należą do najwyższych w Europie.

Źródło tekstu: Era     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~ksad  2004-09-17 20:37:00  host: dial-1912.zgora.dialog.net.pl

  Święte słowa, Ero! I gratulacje z okazji ósmych urodzin!!

 • 0

  2. ~Robert  2004-09-18 10:24:00  host: c44-29.icpnet.pl

  eeehh, lepiej by zrobili coś ze swoimi cenami za połączenia, bo najciemniej pod latarnią... do najtańszych w Polsce to oni nie należą, a teksty, że ceny połączeń są jedne z najniższych na w Europie - skomentuje tylko jednym słowem - rotfl

 • 0

  3. ~ksad  2004-09-18 22:11:00  host: dial-1282.zgora.dialog.net.pl

  Do Roberta: A jednak, Robercie, są to najtańsze połaczenia w Europie - w liczbach bezwzględnych.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-73-22.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy płacisz smartfonem lub zegarkiem zbliżeniowo?

Garmin Pay dla klientów PKO BP

 

Zobacz wynik | Opinie (3)

Archiwum Ankiet