Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości PTC chce nowe kanały

PTC chce nowe kanały

WitekT 30 Listopada 2004 11:14

0 0
Operatorzy, którzy wygrali pierwszą rozgrywkę o częstotliwości 3,6-3,8 MHz, z niecierpliwością czekają na zakończenie formalności przez Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty. Do tego czasu przyznane im kanały pozostaną martwe.Część z nich zamówiła pierwsze partie sprzętu, więc czas ich goni. Urząd ma dla nich dobre wiadomości. W najbliższych dniach przekaże E-internets, PTC i NASK decyzje o rezerwacji częstotliwości. Przyznanie operatorom 10 ogólnopolskich kanałów to jednak nie koniec rozgrywki o te częstotliwości. Niebawem ruszy dogrywka, w której spotkać się mogą zwycięzcy pierwszego przetargu — PTC i NASK. Kolejny przetarg, w którym do rozdysponowania będzie aż 18 kanałów w paśmie 3,6-3,8 MHz, zostanie ogłoszony w pierwszym kwartale przyszłego roku. Urząd przewiduje, że sześć będzie mogło być wykorzystane na obszarze całego kraju.

URTiP chciałby ogłosić przetarg jak najszybciej, wstrzymuje go nierychliwość resortu infrastruktury. Chęć udziału w nowym przetargu sygnalizuje znów PTC, która chce wykorzystać częstotliwości m.in. do świadczenia usługi szerokopasmowego Internetu.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-184-73-21-29.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet